پایگاه خبری ورامین ما
 • یادداشت
  گزارش
  سیاسی
  صالحین
 • کد خبر : 70212
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
 •   

  آیا شرکت‌های روسی منافعشان با شرکت‌های آمریکایی را به همکاری با ایران ترجیح می دهند؟

  درصورتی‌که تحریم‌ها بازگردد، باید دید که شرکت‌های روس که پروژه‌های مشترک آمریکا دارند آیا شرکت‌های روسی منافعشان با شرکت‌های آمریکایی را به همکاری با ایران ترجیح می دهند؟ به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: واگیت آلکپروف، رئیس شرکت لوک‌اویل گفت انتظار دارد قراردادهایی با ایران برای توسعه میادین نفتی این کشور طی ۳ تا […]

  درصورتی‌که تحریم‌ها بازگردد، باید دید که شرکت‌های روس که پروژه‌های مشترک آمریکا دارند آیا شرکت‌های روسی منافعشان با شرکت‌های آمریکایی را به همکاری با ایران ترجیح می دهند؟

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: واگیت آلکپروف، رئیس شرکت لوک‌اویل گفت انتظار دارد قراردادهایی با ایران برای توسعه میادین نفتی این کشور طی ۳ تا ۴ ماه دیگر امضا کند. این میدان نفتی میادین منصوری و شنگوله هستند که شرکت ملی نفت ایران در تابستان ۲۰۱۷  مناقصه‌ای امضا خواهد کرد.

  این شرکت روس طرح خود برای توسعه میدان منصوری را به ایران ارائه داده است. اما ایران در حال بررسی طرحی از سوی شرکت اندونزی پرتامینا نیز هست.

  به گفته یک کارشناس ایرانی، لوک‌اویل خواهان برنده شدن در این مناقصه است اما با احتمال خروج آمریکا از برجام امکان دارد تمامی قراردادهای نفتی متوقف شوند.

  به گفته این کارشناس، آلکپروف نسبت به مشارکت در توسعه بخش انرژی ایران ابراز تمایل کرد و اولویت سرمایه‌گذاری در میادین نفتی را خاطرنشان کرد. با توجه به حجم نفت ایران، آلکپروف گفت این شرکت نمی‌تواند روی تمام میادین نفتی ایران فعالیت کند و تنها بر روی دو میدان منصوری و آب تیمور تمرکز می کند.

  شرکت ملی نفت ایران گزارش داده است که پس از مطالعه‌های قبلا ارائه شده برای توسعه دو میدان، تصمیم گرفته است تا پیشنهاد شرکت اندونزی را بپذیرد. هرچند، گزارش رسمی از وزارت نفت ایران منتشر نشده است اما این شرکت اندونزیایی اعلام کرده است که ۸۰ درصد بسته توسعه میدان منصوری را دریافت و ۲۰ درصد باقی به طرف ایرانی تعلق دارد. بنابراین، لوک‌اویل در توسعه این میدان حضور ندارد.

  نقش لوک اویل در میدان شنگوله هنوز مشخص نیست. بعلاوه، به گفته این کارشناس ایرانی، در صورتی‌که آمریکا از برجام خارج شود، موضوع توسعه چاه نفت بنگستان مطرح خواهد شد. اگر مسائل اینگونه پیش رود، این شرکت اندونزیایی باید تصمیم بگیرد که آیا به فعالیت در ایران تحت تحریم‌های ایران ادامه دهد یا منافع خود در ایران را در قبال تقویت همکاری با بخش انرژی آمریکا رها کند.

  این کارشناس افزود: «اگر آمریکا از برجام خارج نشود، نقش شرکت‌های روسی در حوزه‌های مختلف بخش نفت و گاز ایران احتمالا افزایش خواهد یافت.»

  وی خاطرنشان کرد: «فراموش نکنید که در جریان تحریم‌ها، شرکت‌های روسی صنعت نفت و گاز ایران را ترک کردند. درصورتی‌که شرکت‌های روس پروژه‌هایی با شرکت‌های امریکایی در آمریکا و در پروژه‌های مشترک با این کشور داشته باشند، ما باید ببینیم که آیا آنها منافعشان در ایران را به بازارهای آمریکا ترجیح می‌دهند.»

  به گفته این کارشناس ایرانی، تاثیر تحریم‌های آمریکا بر بخش انرژی ایران و همینطور مشارکت شرکت‌های روسی و چینی در این بخش در آینده نزدیک مشخص خواهد شد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها : #خبرهای ورامین, , فرمانداری ورامین, شهرداری ورامین, نماینده مردم ورامین , مجلس شورای اسلامی , مترو ورامین ,قطار ورامین , بین الملل #ورامین ما,#میدان میوه و تره بار ورامین
 • تقویم شمسی

  تیر ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
      اردیبهشت »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031