پایگاه خبری ورامین ما
 • کد خبر : 64718
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۳
 •   

  از پاسکاری مسئولین تا تاخیر در افتتاح زیرگذر جایگزین پل پانزده خرداد

  زیرگذر جایگزین پل پانزده خرداد در حالی بازگشایی شد که فعالیت های کارگاهی آن به اتمام نرسیده و دوربرگردان‌های آن نیز به شکلی غیر از نقشه مصوب در حال ساخته شدن است که مسئولین مختلف شهرستان نظرات گوناگونی در خصوص این پروژه دارند. پروژه راه اندازی مترو تهران- ورامین و پیشوا یکی از پروژه‌های ملی […]

  زیرگذر جایگزین پل پانزده خرداد در حالی بازگشایی شد که فعالیت های کارگاهی آن به اتمام نرسیده و دوربرگردان‌های آن نیز به شکلی غیر از نقشه مصوب در حال ساخته شدن است که مسئولین مختلف شهرستان نظرات گوناگونی در خصوص این پروژه دارند.

  پروژه راه اندازی مترو تهران- ورامین و پیشوا یکی از پروژه‌های ملی است که فراز و نشیب‌های بسیار زیادی را پشت سر گذاشته است تا جایی که پس از روی کار آمدن دولت یازدهم این پروژه از شرکت خطوط اقماری مترو تهران گرفته و به راه آهن جمهوری اسلامی ایران واگذار شد که خود مباحث بسیار زیادی را به وجود آورد.

  این پروژه در حالی قبل از برگزاری انتخابات توسط رئیس جمهور دولت یازدهم در سمنان افتتاح شد که فاز اول آن از تهران تا پیشوا و فاز دوم آن تا گرمسار بوده است و سمنان تا گرمسار خود ده‌ها کیلومتر فاصله دارد.

  اما از حواشی دیگر این پروژه ملی زیرگذرها و روگذرهای آن است که مشکلات عدیده ای به خصوص در شهرستان ورامین به وجود آورده است.

  عمده مشکلات فعلی این تقاطع‌های غیر هم سطح در حال حاضر زیرگذر جایگزین پل پانزده خرداد است که تا به امروز دو تصادفی که در آن انجام شده رسانه ای گردیده و همچنین هر روز مشکلات مختلفی از جمله انجام فعالیت‌های عمرانی همزمان با تردد خودروها در آن را برای شهروندان به وجود آورده است.

   

  مصطفی کارخانه معاون عمرانی فرمانداری ورامین در خصوص این زیرگذر که قرار بود فروردین ماه افتتاح شود ولی در خرداد ماه بازگشایی شد به خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما اعلام کرده است که در خصوص این پروژه باید راه آهن جوابگو باشد. وی خاطر نشان کرد: ضمن اینکه علاوه بر فعالیت پیمانکار، مسیر باز بوده و تردد انجام می‌گیرد ولی نظر قطعی باید توسط راه آهن بیان شود زیرا پیمانکار و کارفرما راه آهن هستند.

   

   

  اما سید رضا احمدی رئیس شورای شهر ورامین در خصوص این پروژه به خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما اعلام کرد: بازگشایی زیرگذر جایگزین پل پانزده خرداد غیر اصولی و غیر فنی است.

  وی همچنین خاطر نشان کرد: عملاً در حال حاضر شهرداری و شورای شهر دستشان خالی از آن است که جلوی این اقدام غیر اصولی و غیر فنی را بگیرند زیرا همه همراه شده‌اند تا این اقدام غیر فنی انجام شود و هیچکس کمک نداد تا بتوانیم جلوی این اقدام را بگیریم.

  رئیس شورای شهر ورامین گفت: متاسفانه بعضی از مسئولین داخل شهرستان با ما همراهی نمی‌کنند و اگر همه مسئولین شهرستان برای اجرا و انجام کار اصولی با یکدیگر همراه بودند هیچ زمانی این اتفاق نمی‌افتاد.

  احمدی اظهار داشت: قبلاً جلوی اقدامات عمرانی غیر اصولی گرفته شده بود ولی امروز مسئولینی وارد صحنه شده و کار را به دست گرفته اند که اصلاً این پروژه با آنها هیچ ارتباطی ندارد.

   

   

  اما در این بین شورای ترافیک شهرستان می تواند نقش بسزایی در پروژه‌های عمرانی شهری اعمال می‌کند که نمونه آن را در میدان قطب الدین رازی فعلی دیدیم که راهور مخالفت خود را در این خصوص اعلام کرد.

  در همین راستا نیز در نشست خبری قبل از روز قدس فرمانده راهور شرق استان تهران که با حضور فرمانده راهور شهرستان ورامین برگزار شده بود نظر فرمانده راهور شرق استان تهران را در خصوص این پروژه خواستار شدیم که سرهنگ دلیری در این خصوص به خبرنگار ورامین ما اعلام کرد: اینها مشکلاتی است که مسئولین پیگیر این مسائل هستند.

  وی ضمن بیان اینکه خواهش می کنیم که این مسئله را از راه آهن و شهرداری پیگیری کنید، اعلام کرد: در زمان دیگری در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

   

   

  اما در حال حاضر تردد در زیرگذر مورد نظر در حال انجام است و هر روز قسمتی از مسیرها به دلیل انجام عملیات‌های کارگاهی مسدود می باشد و از سوی دیگر نیز دوربرگردان های این پروژه نیز به شکلی غیر از نقشه های مصوب در حال اجرا است و طبق گفته رئیس شورای شهر ورامین در آینده برای شهر ورامین مشکل ساز خواهد شد.

  پیگیری اجرای درست این پروژه نیاز به عزم جدی بین همه مسئولین شهرستان دارد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها : #خبرهای ورامین, , فرمانداری ورامین, شهرداری ورامین, نماینده مردم ورامین , مجلس شورای اسلامی , مترو ورامین ,قطار ورامین , بین الملل #ورامین ما,#میدان میوه و تره بار ورامین
 • تقویم شمسی

  خرداد ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
      اردیبهشت »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031