افرادی با برگزاری برنامه هایی مانند جشن شهرداری تهران به دنبال برداشتن حجاب هستند

امام جمعه خیرآباد گفت: آنچه مهم است اینکه نمی توان این برنامه را اتفاقی دانست بلکه سعی دارند عمداً با اینگونه برنامه های ساختار شکنانه آن هم به مناسبت روز میلاد حضرت زهرا(س)، ابتذال و بی بند و باری را در جامعه رواج دهند حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در […]

امام جمعه خیرآباد گفت: آنچه مهم است اینکه نمی توان این برنامه را اتفاقی دانست بلکه سعی دارند عمداً با اینگونه برنامه های ساختار شکنانه آن هم به مناسبت روز میلاد حضرت زهرا(س)، ابتذال و بی بند و باری را در جامعه رواج دهند

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه نماز جمعه این هفته بیان داشت: بدحجابی دلایلی دارد که تا آن دلایل دانسته نشود مشکل بدحجابی برطرف نخواهد شد.

وی ادامه داد: از طرفی باید بدانیم حجاب برای یک زن ضرورت است چرا که زن بدون حجاب در معرض مشکلات و آسیب ها قرار می گیرد.

امام جمعه خیرآباد افزود: در روایت داریم که پیامبر اسلام(ص)چند جا به حضرت زهرا(س)فرمودند «فداها ابوها » و می دانیم این جمله مبالغه نبود، اگر نگاهی به زمان هایی که پیامبر(ص) این جمله را فرموده بیندازیم متوجه می شویم هر سه مورد، در رابطه با پوشش زن بوده است یعنی زن از نگاه حضرت زهرا(س) زمانی مورد عنایت رسول خدا قرار می گیرد که از نامحرم پوشیده و به دور باشد.

وی تصریح کرد: وقتی زن با پوشش به این جایگاه می رسد در مقابل بدون پوشیدگی، تبدیل به یک کالا و ابزار می شود و ما نمونه های بسیاری از این فکر و دیدگاه که دیدگاه غربی است را دیده ایم.

حجت الاسلام طزری اظهار داشت: از نگاه اسلام حجاب یک ارزش است که در سایه آن ارزش های دیگر به وجود می آید و برعکس بدحجابی و برهنگی نه تنها مدفوم است بلکه باعث ایجاد ضد ارزش های فراوان قرار می گیرد، لذا می بینیم دشمنان نظام بر مساله بدحجابی تأکید بسیاری کرده و می کنند و از هر ابزاری برای از بین بردن حجاب استفاده می کنند.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) گفت: در اسلام بین زن و مرد از لحاظ خلقت و روحیات تفاوت هست اما از لحاظ پیمودن مدارج علمی و معنوی هیچ تفاوتی وجود ندارد؛ اصلاً خلقت زن و مرد از یک جنس است و مرد بر زن هیچ برتری ندارد.

وی خاطر نشان کرد: این مقامی است که خداوند به زن عطا کرده است و زنان باید قدر این موهبت را بدانند و آن را به قیمت ناچیز نفروشند.

حجت الاسلام طزری بیان کرد: درهفته گذشته وزیر امور خارجه فرانسه به ایران آمد و طبق گفته خودش برای اینکه بتواند به ایران اسلامی فشار وارد کنند و در مسائل موشکی و منطقه ای مذاکره کنند؛ البته فرانسه به نمایندگی از آمریکا آمده بود و روز بعد آن معاون رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که برجام اصلاح نشود ما از برجام خارج نمی شویم.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری سالها قبل فرمودند آنان ابتدا مساله هسته ای را بهانه می کنند بعد از آنکه مشکل هسته ای حل شد حقوق بشر، بحث موشکی و منطقه ای را بهانه می کنند و امروز همان وعده ها محقق شد و از مدت هاست که به عناوین مختلف اعلام می کنند ما نگران بحث موشکی ایران هستیم و ایران باید از منطقه خارج شود.

امام جمعه خیرآباد گفت: آنچه قابل بیان است اینکه آنقدر این افراد گستاخ شده اند که از آن طرف دنیا می آیند و در منطقه خاورمیانه دخالت می کنند سپس به ما می گویند که شما در منطقه هستید دخالت نکنید.

وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری ما هر وقت خواستیم وارد آمریکا شویم با شما مذاکره می کنیم و نکته دوم برجام به هیچ عنوان قابل اصلاح نیست و توان موشکی ما ربطی به دیگران ندارد چطور می توان کشورهای منطقه را تا بن دندان مسلح کرد سپس ایران اسلامی را وادار کنیم موشک های خود را کنار بگذارد.

حجت الاسلام طزری تصریح کرد: بحث موشکی ما قابل مذاکره و گفتگو هم نیست و تا جایی که نیاز بدانیم در جهت امنیت کشور خود تلاش می کنیم.

وی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته به مناسبت روز زن، شهرداری تهران اقدام به برپایی جشنی با حضور زنان شاغل در شهرداری کرد، اظهار داشت: متأسفانه در این جشن عده ای از دختران اقدام به رقص نمودند و جالب آنکه مسئولان شرکت کننده حتی خود شهردار تهران هیچ واکنشی نشان ندادند و بعد از نمایش در حد یک نامه و چند کلمه مساله را پایان دادند.

حجت الاسلام طزری بیان کرد: آنچه مهم است اینکه نمی توان این برنامه را اتفاقی دانست بلکه سعی دارند عمداً با اینگونه برنامه های ساختار شکنانه آن هم به مناسبت روز میلاد حضرت زهرا(س)، ابتذال و بی بند و باری را در جامعه رواج دهند چرا که از مدتها هست عده ای در قالب روزنامه نگار، روشنفکر و بعضاً آخوند عمامه به سر صحبت از نبودن اجبار در حجاب می کنند و خواهان آن هستند که به زنان آزادی داده شود تا هر کس خواست حجاب داشته باشد و هرکس خواست بی حجاب باشد.

امام جمعه خیرآباد با بیان اینکه این مسئله شبیه آن است که بگوئیم مراکز فساد را آزاد بگذارید و هرکس خواست وارد آن مراکز نشود، گفت: در صورتی که وظیفه حاکم اسلامی جلوگیری از فساد و راه های ایجاد فساد است، این عمل شهرداری تهران محکوم است و شهردار باید از همه بابت این رفتار و حرکات زشت عذرخواهی کند و قوه قضائیه با عاملان آن برخورد قانونی نماید تا کسی جرأت بی بند وباری در جامعه اسلامی نکند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *