تایید شدگان گذشته شورای نگهبان امروز منتقد نظارت استصوابی شده اند

امام جمعه خیرآباد: از ابتدای انقلاب اسلامی انتخابات با نظارت استصوابی شورای نگهبان برگزار شده است و عده ای که امروز به شورای نگهبان تهمت و جانبداری می زنند، در انتخابات گذشته با نظر هم این شورا تایید شده اند اما جای تعجب است که چرا آن زمان شورای نگهبان هیچ اشکالی نداشت اما امروز که رد صلاحیت شده اند به دنبال تضعیف شورای نگهبان هستند.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین جعفر طزری ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد با اشاره به اینکه در آستانه شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا(س) قرار داریم، بیان داشت: شهادت این بانوی بزرگ اسلام را خدمت همه ارادتمندان و محبان آن حضرت تسلیت عرض می کنم.

وی افزود: حضرت زهرا(س) الگوی یک انسان کامل برای همه بشریت در زندگی دنیوی است همه انسانها اعم از مرد و زن برای بهترین زندگی کردن خود در دنیا نیاز به این الگو دارند.

طزری خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) به عنوان یک مادر الگوی خوبی برای زنان جامعه و مادران ما است چرا که توانست فرزندان نمونه ای همچون حسین(ع) و زینبین(س) تربیت کند اما امروز متاسفانه در این زمینه کوتاهی هایی مشاهده می‌کنیم، در بعد همسر بودن همسر نمونه ای برای مولا علی(ع) است.

امام جمعه خیرآباد گفت: حصرت زهرا(س)در عرصه‌های سیاسی یک زن سیاستمدار است که در تمام زمان ها گوش به فرمان ولی خود است و هرجا احساس شود در صحنه حضور داشته باشد حضور فعال دارد و آن گاه در عرصه عبادت و بندگی خدا به اوج می رسد و این چیزی است که ما باید بیاموزیم.

وی اضافه کرد: عده ای متدین و اهل عبادت اند اما از سیاست غافل، عده ای مادران خوبی هستند اما از اوضاع و احوال خود بی خبرند و عده ای هم اهل سیاست هستند اما از عبادت و بندگی خدا خبری ندارند.

طزری با اشاره به اینکه کمتر از یک ماه دیگر به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است، گفت : انتخابات مظهر اقتدار ملی است، حضور باشکوه مردم در انتخابات در اصل تایید نظام و اصول آن کشور است.

خطیب جمعه خیرآباد تصریح کرد: دشمنان از مدت‌ها به دنبال آن هستند که انتخابات را کم‌رنگ و بی‌اهمیت جلوه دهند که یکی از این شگردها حمله به شورای نگهبان است.

وی یادآور شد: از ابتدای انقلاب اسلامی انتخابات با نظارت استصوابی شورای نگهبان برگزار شده است و عده ای که امروز به شورای نگهبان تهمت و جانبداری می زنند، در انتخابات گذشته با نظر هم این شورا تایید شده اند اما جای تعجب است که چرا آن زمان شورای نگهبان هیچ اشکالی نداشت اما امروز که رد صلاحیت شده اند به دنبال تضعیف شورای نگهبان هستند.

امام جمعه خیرآباد بیان کرد: البته اگر کسی دلیل و سندی دارد می تواند از طریق قانون پیگیری کند اما اینکه اصل شورای نگهبان را زیر سوال ببریم این همان کاری است که دشمنان قسم خورده نظام به دنبال آن هستند تا بلکه از این طریق بتوانند انتخابات مجلس شورای اسلامی را از شکوه و عظمت بیندازند و سپس این گونه تلقی کنند که مردم دیگر علاقه مند به نظام و اصول آن نیستند سپس فشار ها را علیه این نظام شدت بخشند تا بلکه از این طریق بتوانند نظام را به زانو در بیاورند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در خطبه تاریخی ۲۷ دیماه جمله ای پرمغز و قابل تامل فرمودند، گفت: اگر این جمله آویز گوش همه مسئولان و مردم شود بدون تردید در حرکت مردم در مسیر انقلاب تاثیر خواهد داشت ایشان فرمودند؛ همین جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند.

طزری افزود: این جمله از چند جهت قابل بررسی است نکته اول اینکه به ظاهر اینها نگاه نکنید به طرز گفتار و پوشش این ها نگاه نکنید باطن اینان برخلاف و ظاهر پلید و کثیف است ثانیا اگر اینان بر سر میز مذاکره قرار می‌گیرند هدفشان مذاکره نیست، از اجبار پای میز مذاکره آمده اند و الا اگر بتوانند همانند ترور سردار سلیمانی، از هیچ جنایتی دریغ نمی ورزند.

وی تصریح کرد: دشمنان قسم خورده نظام کاری که نمی توانند با جنایت انجام دهند می خواهند از طریق مذاکره انجام دهند.

امام جمعه خیرآباد گفت :مسئولان به جای صرف وقت و تعطیل کردن ظرفیت‌های کشور به مذاکره با چنین جنایتکارانی، انرژی خود را صرف برطرف کردن مشکلات از طریق توان داخلی نمایند و مردم هم بدانند از مذاکره با چنین بزدلان و انسان‌های جانی جز خسارت چیز دیگری حاصل نمی شود لذا از مسئولان بخواهند که به جای مذاکره از ظرفیت کشور استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *