شام انتخاباتی در حوزه علمیه ورامین

براساس شنیده‌ها طی چند شب گذشته، یکی از نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان با حضور در حوزه علمیه، به تبلیغات پیش از موعد پرداخته و هدایایی هم به طلبه ها تقدیم نموده است.

شنیده ها حاکی از آن است که حوزه عملیه امام صادق(ع) ورامین طی شب های گذشته تحت عنوان مراسم تقدیر و تجلیل از نخبگان این حوزه علمیه مراسمی را در نظر گرفته و طلبه ها و اساتید حوزه عملیه امام صادق(ع) نیز در مراسم حضور بهم رسانده‌اند.

نکته جالب توجه این مراسم، سخنران آن بود که بر حسب اتفاق! یکی از نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری بود و بر حسب اتفاق! سخنان انتخاباتی ایراد کرد.

دومین نکته جالب توجه این مراسم، اهدای کارت هدیه میلیون ریالی به تمام حاضران در مراسم؛ یعنی حدود ۵۰ نفر بوده است.

اما جلسات انتخاباتی این حوزه عملیه فقط منحصر به یک نامزد نبوده و برنامه ریزی برای حضور نامزد دوم نیز انجام شد که با هوشیاری و اعتراض شدید علمای انقلابی شهرستان، این جلسه برگزار نشد.

نکته قابل تامل مراسم اول این بود که در دعوت نامه این مراسم قید شده بود “به صرف شام”، که در اینجا سوال بسیار مهمی مطرح می شود؛ هزینه این شام ها از کجا تامین شده است؟

اگر پاسخ این سوال آن است که نامزدهای محترم هزینه‌ها را تقبل کردند، مسئولین محترم حوزه علمیه امام صادق(ع) اعلام کنند که چرا اجازه دادند طلبه هایی که قرار است سرباز امام زمان(عج) باشند و خانواده هایشان با این نیت آنها را به حوزه عملیه سپرده اند، با هزینه های تبلیغات نامزدها اطعام کنند؟

اگر هم پاسخ این است که این هزینه ها به عهده حوزه عملیه بوده، مسئولین محترم اعلام کنند که طبق کدام قانون جمهوری اسلامی ایران و همچنین نظر مراجع اعظام تقلید به خود اجازه دادند که هزینه شام تبلیغاتی نامزدها را بدهند؟

از سوی دیگر این مسئله را نیز باید یادآور شد که برخی از آقایان در انتخابات گذشته، حاصل تلاش شبانه روزی نیروهای انقلابی منطقه ورامین که منجر به انتخاب آیت الله جنتی شده بود را به نام خود مصادره کردند.

حال با توجه به اقدام غیرقانونی که صورت گرفته است، باید دید آیا باز هم شاهد سهم خواهی از سوی بعضی از مسئولین در سطح منطقه خواهیم بود؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *