کمبود پزشک در بخش کرونایی نداریم/ قرارگاه های جهادی همکاری خوبی داشتند

فتحی

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد ورامین بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا اعلام کردیم افرادی که دارای مدارک پرستاری، کارشناسی آزمایشگاه و کارشناسی رادیولوژی را دارند می توانند درخواست همکاری با ما برای همکاری در بخش کرونا را داده و ما نیز سریعا اقدام به انجام مراحل قانونی احراز صلاحیت از اداره کل را انجام خواهیم داد تا بتوانیم سریعا از وجود این عزیزان استفاده کنیم.

 

دکتر علی فتحی رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد ورامین در گفتگو با خبرنگار ورامین ما گفت: نیروهای جهادی بسیج از روزهای ابتدایی اعلام ورود کرونا در کشور اقدامات لازم در خصوص ضدعفونی فضای بیرونی و مورد نیاز بیمارستان ۱۵خرداد ورامین را با هماهنگی مسئولین بیمارستان و با رعایت مسائل و الزامات پزشکی آغاز کردند. فتحی

وی در خصوص حضور افراد مختلف بر بالین بیماران کرونایی گفت: طبق قانون حضور افراد عادی و غیرمتخصص در جوار بیماران امکان پذیر نبوده و از سوی دیگر این اقدام برای افراد عادی که دوره پرستاری ندیده اند بسیار خطرناک است.

دادستان پزشکی شهرستان‌های ورامین و پیشوا اظهار داشت: ماده ۲۵ آیین نامه رسیدگی به تخلفات سازمان نظام پزشکی به کارگیری افراد فاقد صلاحیت(افرادی که مدرک مرتبط داشته باشند) در مراکز پزشکی را ممنوع دانسته و طبق همین قانون نیز ما مجوز به کارگیری افرادی که مدرک معتبر ندارند را در مجموعه بیمارستان‌ها نداریم.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا اعلام کردیم افرادی که دارای مدارک پرستاری، کارشناسی آزمایشگاه و کارشناسی رادیولوژی را دارند می توانند درخواست همکاری با ما برای همکاری در بخش کرونا را داده و ما نیز سریعا اقدام به انجام مراحل قانونی احراز صلاحیت از اداره کل را انجام خواهیم داد تا بتوانیم سریعا از وجود این عزیزان استفاده کنیم.

دکتر فتحی بیان کرد: با توجه به تعداد مراجعات کرونایی صورت گرفته به این بیمارستان و همچنین اعلام آمادگی همکاران عزیزمان برای فعالیت در بخش کرونایی بیمارستان، وضعیت اورژانسی برای همکاری در بخش کرونای بیمارستان ۱۵ خرداد را نداریم.

وی اظهار داشت: طی هفته های گذشته گروه های جهادی مختلفی از شهرستان ورامین اقدام به تهیه میوه و همچنین میان وعده برای بیماران کرونایی حاضر در این بیمارستان و همچنین اهداء ماسک و گان برای بیماران و کادر درمانی بیمارستان کردند که این فعالیت های بسیار ارزشمند همچنان مداومت داشته و همچنین فضاهای مورد نظر توسط گروه های جهادی در حال ضدعفونی شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *