آموزش و پرورش می تواند نقش بسزایی در مقابل با تهاجم فرهنگی دشمن داشته باشد

حجت الاسلام طزری

امام جمعه خیرآباد گفت: معلمی شغل بسیار با اهمیتی است چرا که کار تربیت انسان را بر عهده دارد و قابل مقایسه با شغل های دیگر نیست هیچ چیز بالاتر از تربیت یک انسان نیست و این وظیفه مهم را امروز فرهنگیان عزیز بر عهده دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآاد طی سخنانی تحت عنوان پیام جمعه خیرآباد اظهار داشت: یکی از فضایل اخلاقی که در روایات و آیات قران به آن توصیه شده است حسن خلق است اینکه انسان دارای برخورد خوب با اهل خانه و دیگران باشد.

حجت الاسلام طزری

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه عده ای عبوس بودن و گوشه گیری از دیگران و روی خوش به دیگران نشان ندادن را کمال می دانند وعده ای دیگر در خانه بسیار خشن و بد خلق هستند اما در بین دوستان بسیار بذله گو و اهل محبت هستند هر دوی این رفتار نادرست و مذموم است.

طزری ادامه داد: خداوند در قران کریم یکی از خصوصیات بارز پیامبر را حسن خلق می داند و در سوره آل عمران که می فرماید (فبما رحمت من الله لنت لهم ) یعنی ای پیامبر بخاطر رحمت الهی بود که تو برای مردم نرم خو بودی و اگر سخت و خشن و بد برخورد بودی از اطرافت دور می شدند و یا در سوره قلم می فرماید ای پیامبر تو دارای خلق بسیار عظیم هستی در روایات امده است که پیامبر فرمودند چیزی در ترازوی اعمال سنگین تر از حسن خلق نیست اگر ما ادعا داریم از امت پیامبر اسلام هستیم باید خش خلق باشیم داری سعه صدر و نسبت به دیگران اهل محبت باشیم.

امام جمعه خیرآباد با بیان اینکه مقام معظم رهبری در ابتدای ماه مبارک در برنامه انس با قرآن بعد از استماع تلاوت قراء نکاتی را بیان داشتند بیان کرد: قرآن کتاب زندگی است و درس زندگی هم در دنیا و هم در آخرت می دهد و اگر کسی می خواهد در دنیا و آخرت خوب زندگی کند باید به قرآن و دستورات آن عمل کند قرآن اگر بیان می کند شفا برای مومنان است در صورت عمل کردن است و الا صرف خواندن تاثیر خاصی ندارد.

وی افزود: قرآن می فرماید هرگز به دشمن اعتماد نکنید چرا که دشمن است و دشمن هدفی جز نابودی شما ندارد لذا عقل سلیم می گوید به این دشمن اعتماد نکن و ما امروز حال و روز مسلمانانی را که به دشمن اعتماد کرده اند می بینیم که به چه ذلت و خواری افتاده اند و چه حقارت ها را تحمل می کنند.

طزری عنوان کرد: قرآن دستور می دهد هرگز از دشمن نترسید از آنکه باید بترسید خداست از عواقب نا فرمانی از خدا بترسید از دشمنان هرگ

ز نهراسید از نا فرمانی من بترسید، از تحریم دشمن نهراسید از آن روز بترسید که خداوند شما را تحریم کند و نظر لطفش را از شما بردارد.

امام جمعه خیرآباد گفت: ما در تاریخ اسلام و انقلاب خود بارها لطف و عنایت خداوند را دیده ایم چه در جنگ بدر و چه در دفاع مقدس و دیده ایم که ترس از دشمن چه خسارتی برای ما داشته است.

وی یادآور شد: کار شیطان ترساندن است و شیطان این کار را با جنگ روانی، با دروغ و شایعات بی اساس انجام میدهد و در صدد وارونه کردن حقایق است و انسان های نا آگاه تحت تاثیر این تبلیغات قرار می گیرند و آنچه را که دشمن می خواهد انجام می دهند.

طزری افزود: بطور مثال دشمن سال هاست که با تحریم و بزرگ نمایی مشکلات کوچک جامعه ما بدنبال این بودند که به مردم بگویند انقلاب جز خسارت برای مردم چیزی نداشته است و از آن طرف هر چه هست در غرب و آمریکا است اما کرونا این ویروس منحوس حقایق را آشکار کرد و کشور تحت تحریم های ظالمانه چه بسیار درخشید ولی اروپا و آمریکا چگونه در این مشکل رسوا و خوار شدند لذا قرآن دستور می دهد آنچه را که علم ندارید باور نکنید و حتی برای دیگران بازگو نکنید. وی با اشاره به سالروز شهادت علامه مطهری و گرامی داشت روز معلم گفت: به روح پرفتوح این عالم بزرگوار درود می فرستیم و برای همه زحمت کشان عرصه تعلیم و تربیت آرزوی سلامتی دارم.

طزری خاطرنشان کرد: معلمی شغل بسیار با اهمیتی است چرا که کار تربیت انسان را بر عهده دارد و قابل مقایسه با شغل های دیگر نیست هیچ چیز بالاتر از تربیت یک انسان نیست و این وظیفه مهم را امروز فرهنگیان عزیز بر عهده دارند.

امام جمعه خیرآباد تاکید کرد: اگر انسان ها ساخته شوند جامعه ساخته می شود و این نشان دهنده نقش معلم است.

وی بیان کرد: یکی از نهادهایی که می تواند در مقابل با تهاجم فرهنگی دشمن نقش بسزایی داشته باشد آموزش و پرورش است که با تدوین متون دینی و آموزهای دینی و نهادینه کردن در دانش آموزان آنان را در برابر تهاجم فرهنگی غرب بیمه کنند البته دشمن هم ساکت ننشسته و با توجه به اهمیت این نهاد در حال نفوذ در این نهاد است که نمونه اخیر آن سند ۲۰۳۰ بود که بنا بود در مدارس اجرایی شود و بجای تربیت نیرو برای انقلاب و اسلام سرباز برای غرب درست کند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *