هیئات و مساجد ورامین آماده برگزاری مراسمات لیالی قدر هستند/ قوانین بهداشتی حتماً باید رعایت شود

هیئات و مساجد مختلفی در سطح شهرستان ورامین اعلام کرده اند که درصدد برگزاری این مراسمات با رعایت تمام قوانین بهداشتی بوده و مراسمات را طبق قوانین اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا اجرایی خواهند کرد.

 

حجت الاسلام سید کمیل موسوی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما در خصوص فعالیت مساجد و هیئات در لیالی قدر گفت: ائمه جماعت مساجد و همچنین مدیران هیئات این اختیار را دارند که مراسم ویژه لیالی قدر را برگزار کنند یا نکنند ولی در صورتی که این عزیزان تصمیم به برگزاری مراسمات مربوط به این شبها گرفتند، باید نکاتی را رعایت کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: مساجد و یا هیئاتی که دارای حیاط بوده و سرپوشیده نیستند، محدودیت های کمتری دارند ولی هیئات یا مساجدی که مسقف هستند، حتماً باید این را در نظر داشته باشند که حداکثر می توانند یک چهارم ظرفیت فضای مسقف احیا کنندگان شبهای قدر را بپذیرند.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین اظهار داشت: از دیگر مواردی که مسئولین هیئات و مساجد باید در نظر بگیرند این هست که هر شخص باید مهر، سجاده، قرآن و لوازم خود را به همراه داشته و حتماً باید از ماسک شخص خود حتماً استفاده کنند.

 

حجت الاسلام موسوی ضمن بیان اینکه مسئولین هیئات و مساجد می توانند مواد ضدعفونی کننده تهیه کرده و در اختیار مراجعان قرار دهند، گفت: مسئولین باید این را در نظر داشته باشند که حداکثر زمانی که برای برگزاری این مراسمات در هیئات و مساجد در نظر گرفته شده است، دو ساعت است که همگان موظف به رعایت آن هستند.

 

وی پس از بیان اینکه اولویت برگزاری مراسمات احیای لیالی قدر با مساجد و هیئاتی است که دارای فضای سرباز و حیاط هستند، اظهار داشت: هیئات و مساجد مختلفی در سطح شهرستان ورامین اعلام کرده اند که درصدد برگزاری این مراسمات با رعایت تمام قوانین بهداشتی بوده و مراسمات را طبق قوانین اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا اجرایی خواهند کرد.

انتهای پیام/

4 دنبال این می گردید “هیئات و مساجد ورامین آماده برگزاری مراسمات لیالی قدر هستند/ قوانین بهداشتی حتماً باید رعایت شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *