برداشت بیش از ۶۸هزار تن گندم از مزارع جنوب شرق استان تهران

گندم

در سال زراعی ۹۸ مجموعه ۵۳۶۰۰ تن گندم خریداری کردیم ولی امسال با افزایش نزولات آسمانی بیش از ۱۵هزار تن افزایش خرید گندم داشتیم و از سوی دیگر یکی از محرک هایی که باعث شد تا کشاورزان گندم مازاد تولیدی خود را به ما تحویل دهند، قیمت مناسبی بود که امسال آن را اعلام کرد.

 

محمد گلدستانی رئیس اداره غله جنوب شرق استان تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما بیان کرد: فصل برداشت گندم در منطقه جنوب شرق استان تهران از ۱۲ خرداد سال جاری آغاز شده و تا به امروز حدود ۶۸۵۰۰ تن گندم از کشاورزان محترم منطقه دریافت شده است و خرید گندم از این پس فقط در سیلوی گندم ورامین صورت خواهد پذیرفت و مابقی مراکز خرید بخش خصوصی منطقه بسته شده اند. گندم

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵درصد گندم منطقه خریداری شده است، اظهار داشت: خرید تضمینی گندم در سال جاری در چهار مرکز انجام پذیرفت که سیلوی ورامین به عنوان مرکز خرید دولتی، کارخانه صنایع آرد ورامین و کارخانه پیشرانکنترل پارس در منطقه پاکدشت و همچنین سیلوی منصوبیان به عنوان مراکز خرید بخش خصوصی اقدام به خرید گندم از کشاورزان کردند.

رئیس اداره غله جنوب شرق استان تهران تصریح کرد: در سال زراعی ۹۸ مجموعه ۵۳۶۰۰ تن گندم خریداری کردیم ولی امسال با افزایش نزولات آسمانی بیش از ۱۵هزار تن افزایش خرید گندم داشتیم و از سوی دیگر یکی از محرک هایی که باعث شد تا کشاورزان گندم مازاد تولیدی خود را به ما تحویل دهند، قیمت مناسبی بود که امسال آن را اعلام کرد.

وی پس از بیان اینکه گندم دروم محصولی است که در کارخانه جات ماکارانی سازی قابل استفاده است، گفت: این نوع گندم با عنوان گندم سخت شناخته می شود که در زمینه تولید این محصول نیز افزایش تولید داشتیم که در سال زراعی گذشته کلاً ۶۷۰تن از این نوع گندم تحویل گرفتیم ولی امسال این رقم به ۱۱۰۰ تن افزایش پیدا کرد.

گلدستانی اظهار داشت: یکی دیگر از محصولاتی که در زمان برداشت محصولات غله توسط سیلوی ورامین خریداری می شود، خرید دانه های روغنی کلزا است که در سال زراعی جاری بیش از ۲هزار تن کلزا در جنوب شرق استان تهران توسط تنها مرکز مجاز خرید این محصول یعنی سیلوی ورامین خریداری شده است در حالی که در سال زراعی گذشته حدود ۱۲۶۵تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان خریداری شده بود.

رئیس اداره غله ورامین تصریح کرد: بیش از ۹۰درصد از مطالبات کشاورزانی که گندم های خود را به مراکز خرید تضمینی گندم تحویل داده اند صورت گرفته است و دانه های روغنی کلزا نیز به ترتیب در حال پرداخت شدن است.

یکی از اقدامات بسیار مناسبی که در سال زراعی گذشته در منطقه جنوب شرق استان تهران صورت پذیرفت، بحث مبارزه با آفات بود که در سال زراعی ۹۹ این اقدام به بهترین شکل ممکن صورت پذیرفت و میزان سن زدگی محصولات جنوب شرق استان تهران در حد مجاز بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *