اراده‌ای برای ساخت مقبره شهدای گمنام جوادآباد وجود ندارد

بخشدار جوادآباد بیان کرد: با توجه به اقداماتی که رخ داده است، می توان گفت اراده قاطعی برای انجام شدن و ساختن این مقبره در جوادآباد وجود ندارد،

 

محمد حیدری بخشدار جوادآباد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما بیان کرد: از ابتدای سال ۹۳ و بعد از تدفین شهدای گمنام در این بخش، هیئت به وجود آمد که تمام آن عزیزان در حال حاضر غیر از مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان ورامین تغییر کردند.

 

وی خاطر نشان کرد: در زمان هیئت امنای قبلی اقداماتی برای مقبره شهدای گمنام جوادآباد انجام دادند که از جمله آنها می‌توان به دیوارکشی، نصب تصاویر شهدا در اطراف محل مورد نظر یاد کرد که مبلغ ۴۴میلیون از هزینه‌های این محل باقی مانده بود که بخشداری جوادآباد طی چند مرحله پرداخت کرد.

 

حیدری اظهار ضمن بیان اینکه یکی دیگر از اقداماتی که توسط بخشداری صورت گرفت، مرتفع کردن سطح مقبره شهدا بود که اینکار توسط بخشداری انجام شد، گفت: سال ۹۶ سازمان حفظ آثار برای ساخت مقبره چند نقشه برای شهدای گمنام ارائه داد که یکی از آنها قبول شده و قرار بر اجرای آن نقشه شد.

 

بخشدار جوادآباد تصریح: قرار بر این بود تا ساخت مقبره شهدای گمنام جوادآباد طی چند مرحله اجرایی شود که شناژبندی، صفت‌کاری و نازک کاری از مراحل آن بود که هر کدام از اعضای آن هیئت امنا قبول کرد تا قسمتی از آن المان را اجرایی کند.

 

حیدری اظهار داشت: قبل و بعد از تغییر شهردار جوادآباد، نامه های مختلفی در خصوص مشخص شدن بر و کف قبور و مقبره شهدا را مشخص کنند که در زمان شهردار فعلی نیز مجدداً چندین بار نامه نگاری انجام دادیم تا بتوانیم با پیمانکاران قرارداد بسته و اقدامات مربوط به شناژ را انجام دهیم که در نهایت بعد از بیش از ۱ سال این اقدام صورت گرفته و بر و کف بنا مشخص شد.

 

وی بیان کرد: اوایل سال جاری جلسه ای مجدداً در دفتر امام جمعه اجرا شد که بعد از خواست امام جمعه، قبول کردیم تا شناژ مقبره را انجام دهیم تا بعد از آن شهرداری اقدامات بعدی را صورت دهد که بعد از آن جلسه نیز جلساتی با قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) صورت گرفت تا قسمتی از کار اجرایی را انجام دهند.

 

بخشدار جوادآباد خاطر نشان کرد: بعد از ابلاغ مصوبات آن جلسه به ما و همچنین نامه سپاه مبنی بر هزینه ۵۰ میلیونی برای شناژریزی مقبره، بلافاصله این مصوبات به شورای بخش ابلاغ کردم زیرا در حال حاضر هزینه های بخشداری در حساب شورای بخش متمرکز می باشد و برای هزینه ها نیز باید با شورای بخش نامه نگاری کرده و بعد مبالغ را دریافت کنیم.

 

وی ادامه داد: ولی علاوه بر اینکه رئیس شورای بخش در جلسه دفتر امام جمعه حضور داشت، با برداشت این مبلغ مخالفت کرده و در توضیح مصوبه خود نیز اعلام کرده اند که این هزینه باید توسط شهرداری پرداخته شود زیرا این مقبره در شهر جوادآباد قرار دارد.

 

حیدری تصریح کرد: شهرداری اعلام کرده است که زمین محل مورد نظر توسط شهرداری تامین شده است، این مطلب در حالی است که زمین مورد نظر مربوط به پارک بوده و اختصاص به مقبره شهدای گمنام ندارد و در نهایت نیز به همین بهانه خود را کنار کشیده و از سوی دیگر شورای بخش نیز به دلیل درون شهر واقع شدن محل، خود را کنار کشیده است.

 

وی پس از بیان اینکه با توجه به اقداماتی که رخ داده است، می توان گفت اراده قاطعی برای انجام شدن و ساختن این مقبره در جوادآباد وجود ندارد، گفت: اگر روند ساخت این پروژه از روز اول پیگیری شده و حتی یک شناژ ضعیف هم آماده شده و بسته شده بود، امروز اقدامات لازم برای ساخت کامل پروژه انجام شده بود.

 

حیدری اظهار داشت: باید برای دو موضوع محافل قرآنی و همچنین شهدا نباید محدودیتی قائل شویم زیرا این دو مسئله می توانند تاثیرات فرهنگی بسیار بالایی داشته باشند و از سوی دیگر با توجه به شیوع کرونا و کم رنگ شدن هزینه کردهایی مانند راهیان نور و یادواره های شهدا، می توان هزینه مربوط به این مناسبت ها را برای ساخت مقبره شهدا هزینه کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *