ابتلای ۳۰درصد کادر درمان بیمارستان ۱۵خرداد ورامین به کرونا/ مراجعات کرونایی ها به بیمارستان به صورت خانوادگی

کادر درمان

کادر درمان بیمارستان ۱۵خرداد ورامین طی هشت ماه گذشته با این بیماری درگیر بوده اند و از سوی دیگر نیز خطر، اضطراب و استرس مقابله با بیماران مبتلا به این ویروس نیز بیشتر شده است تا جایی که حدود ۳۰ درصد کادر درمان بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد ورامین به ویروس کرونا مبتلا شده اند که عمده آنها نیز در پیک سوم به این ویروس مبتلا شده اند.

دکتر علی فتحی رئیس بیمارستان شهدای ۱۵خرداد ورامین در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما در خصوص فراگیری ویروس کرونا در شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا بیان کرد: از اواخر بهمن بیماری کرونا در کشور ما هم شیوع پیدا کرد که ما از ابتدای این شیوع دوشادوش همکارانمان در بیمارستان شهید مفتح و دانشگاه شهید بهشتی پذیرای بیماران کرونایی بوده ایم که در ابتدا این بیماری شناخته شده نبود و کادر درمان نیز تبهر امروز نسبت به این ویروس را نداشت.

کادر درمان
کادر درمان

 

وی خاطر نشان کرد: امروز دو پیک را کنار گذاشته ایم و در حال حاضر در پیک سوم هستیم که این پیک نسبت به پیک های قبلی دارای تفاوت هایی است که افزایش سرعت انتشار از جمله آن تفاوت ها است به شکلی که ما در دو پیک قبلی فقط یک عضو از خانواده به این ویروس مبتلا می شدند ولی متاسفانه در پیک سوم شاهد هستیم که در مراکز سرپایی به صورت خانوادگی مراجعه می شود که این نیز به دلیل تجمعات خانوادگی و عدم رعایت فاصله های اجتماعی می باشد.

 

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد ورامین اظهار داشت: یکی دیگر از تفاوت هایی که ویروس در پیک سوم کرده است، فراگیری سنین پایین به این ویروس هستند به شکلی که در دو پیک قبلی فقط افرادی که دارای شرایط زمینه ای بودند به این بیماری مبتلا می شدند ولی امروز هستیم که افراد کوچکتر که حتی هیچگونه ریزفاکتوری هم ندارند دچار بیماری شدید شده و حتی بعضاً فوت می کنند.

 

فتحی خاطر نشان کرد: طول درمان ویروس کرونا در دو پیک گذشته ۷ روز بود ولی در پیک سوم شاهد هستیم که طول درمان این ویروس به ۱۴ روز افزایش پیدا کرده است و درمان ویروس نیز با توجه به اینکه شناخت ما نسبت به ویروس بیشتر شده است، اما سخت تر از دو پیک قبل گشته است.

 

وی اظهار داشت: یکی از مسائلی که در پیک سوم شاهد آن هستیم خستگی کادر درمان است به این شکل که این عزیزان هشت ماه گذشته با این بیماری درگیر بوده اند و از سوی دیگر نیز خطر، اضطراب و استرس مقابله با بیماران مبتلا به این ویروس نیز بیشتر شده است تا جایی که حدود ۳۰ درصد کادر درمان بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد ورامین به ویروس کرونا مبتلا شده اند که عمده آنها نیز در پیک سوم به این ویروس مبتلا شده اند.

 

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵خرداد ورامین خاطر نشان کرد: این درصد به آن معنا است که ما نمی توانیم از حضور ۳۰درصد از همکارانمان استفاده کنیم و از سوی دیگر فشار کار بر دوش مابقی همکاران ما وارد می شود و همین مسئله نیز باعث می شود که احتمال ابتلای این عزیزان نیز به ویروس کرونا افزایش پیدا کند.

 

فتحی تصریح کرد: این روزها شاهد آن هستیم که افراد مختلف به خصوص بزرگترهای فامیل از بین ما می روند در حالی که همه این بزرگواران در پیک های اول و دوم در بین ما بودند زیرا تمام موارد مورد نیاز مانند رعایت فاصله اجتماعی، رعایت بهداشت، شستشوی مداوم دستها و دیگر اقدامات اینچنینی صورت می گرفت ولی امروز اینگونه نیست تا جایی که ما در اردیبهشت ماه روزانه فقط ۲ مراجعه کننده به بیمارستان داشتیم و هیچ بستری صورت نمی گرفت ولی امروز اینگونه نیست.

 

وی ضمن اشاره به همکاری و خدمات گروه های جهادی، مسئولین و عموم مردم برای مقابله با ویروس کرونا گفت: یکی از مهمترین همکاری هایی که همه مردم می توانند با کادر درمان کنند این است که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند تا زنجیره انتقال گسسته شده و ورودی به بیمارستان کاهش یابد.

 

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد ورامین خاطر نشان کرد: در حال ورود به فصل سرما هستیم که به صورت خودکار فضاهایی مانند خانه ها و محل های کار بسته شده و ورود و خروج هوا صورت نمی گیرد و این در حالی است که افراد در این محل ها تجمع می کنند که اگر موارد بهداشتی رعایت نشود، هم مراکز درمانی ظرفیت پذیرش این حجم از بیمار را نخواهند داشت زیرا امکانات و نیرو باقی نمی ماند که به همین دلیل نیز نمی توانیم پذیرای مراجعات با آن حجم باشیم اما اگر عموم مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند می توانیم به قبل باز گردیم.

انتهای پیام/

1 دنبال این می گردید “ابتلای ۳۰درصد کادر درمان بیمارستان ۱۵خرداد ورامین به کرونا/ مراجعات کرونایی ها به بیمارستان به صورت خانوادگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *