آیا قوه قضائیه به مشکلات کارخانه قند ورامین ورود می‌کند؟

مردم شهرستان ورامین سال‌هاست منتظر اقدامی قانونی و انقلابی از سوی مسئولین و دستگاه‌های مربوطه هستند تا حق کارگران کارخانه قند ورامین و خانواده‌هایشان را به آنها بازگردانند.

طی روزها و هفته‌های گذشته شاهد مشکلات عدیده کارگران کارخانه‌های بزرگی در سراسر کشور بودیم که پس از ورود قوه قضائیه ختم به خیر شده و وضعیت کارگران این کارخانه‌ها بهبود یافت. از جمله آنها می‌توان به نیشکر هفت‌تپه اشاره کرد که پس‌ از ورود امام جمعه و دیگر مسئولین انقلابی در جایگاه‌های مختلف به خصوص قوه قضائیه، کارگرانی که پیش از آن با عناوین مختلف دستگیر شده بودند آزاد شده و کارخانه نیز به صاحبان اصلی‌اش بازگشت.

 

اما مردم شهرستان ورامین و همچنین جنوب شرق استان تهران سال‌ها است منتظر اقدامی قانونی و انقلابی از سوی مسئولین و دستگاه‌های مربوطه هستند تا حق مردم شهرستان ورامین به خصوص کارگران کارخانه قند ورامین و خانواده‌هایشان را به آنها بازگردانند، کارخانه‌ای که پس از خصوصی‌سازی دچار مشکلات متعدد و مشابه نیشکر هفت تپه شده است.

 

البته شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی یقه‌سفیدان و تریبون‌داران منطقه با تعامل پشت پرده با برخی مسئولین دیگر درصدد هستند که این کارخانه را به متروکه‌ای تبدیل کرده و از بندهای مختلف قانونی استفاده کنند تا آن را با خاک یکسان کنند. و زمین بسیار وسیع این کارخانه قدیمی را که جز آثار باستانی نیز می‌باشد از بین برده و در قطعه‌های مختلف در قالب زمین خالی به فروش برسانند تا سودهای هنگفتی نصیبشان شود.

 

صحبت اصلی مسئولین و مالک کارخانه این است که این کارخانه تصفیه خانه است و به همین دلیل باید شکر خام به کشور وارد شود تا چرخ‌های این کارخانه به گردش دربیاید. در صورت صحت این مطلب و اشتباه بودن نظریه اول مبنی بر تخریب و فروش زمین این کارخانه، پس‌از ورود دستگاه قضایی به راحتی می‌توان مجوز واردات شکر خام و تصفیه و صادرات تمام فراورده‌های آن به کشورهای دیگر را دریافت کرد. اگر این امر صورت بپذیرد، علاوه بر ورود ارز به کشور، می توان  از بیکاری چند صد نفر نیز جلوگیری کرد و تعداد کثیری از جوانان منطقه بتوانند مانند گذشته در این کارخانه به صورت مستقیم مشغول فعالیت شوند.

 

اما گذشت زمان ثابت کرده است که مسئولین به ظاهر متدین و بومی منطقه و حتی استان، هیچ اقدامی برای چرخش چرخ‌های این کارخانه عظیم ندارند که اگر غیر از این ‌بود، امروز شاهد تغییر شیفت‌های کاری این کارخانه همانند دهه‌های قبل می بودیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *