اشتغالزایی یکی از اقدامات خیریه شهید قاسم سلیمانی/ خدمات درمانی در کنار خدمات معیشتی ارائه می‌شود

بعد از جلسات مختلف، مسئولین خیریه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تصمیم گرفتند تا علاوه بر خدمات رایج، به صورت تخصصی در یکی از زمینه‌ها مورد نیاز نیز به نیازمندان کمک کنند که بعد از آن نقز تصمیم به ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان گرفته شد.

حجت الاسلام سید یاسر موسوی مسئول خیریه شهید قاسم سلیمانی مسجد حضرت سجاد(ع) ورامین اعلام کرد: بعد از دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حضور نیروهای انقلابی در صحنه خدمت رسانی و کمک مومنانه به آسیب دیدگان از کرونا اقدام به راه اندازی خیریه در مسجد کرده است.

وی ضمن بیان اینکه نمازگزاران مسجد حضرت سجاد(ع) ورامین حمایت بسیار خوبی از این خیریه کردند، گفت: طی روزهای گذشته با حمایت بی دریغ خیرین و نمازگزاران این‌ مسجد اقلام و مبالغ مختلفی در اختیار مسئولین خیریه قرار دادند تا به دست آسیب دیدگان کرونا برسانیم.

مسئول خیریه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: از جمله اقداماتی که توسط خیرین و اعضای این خیریه صورت گرفت، تهیه و توزیع کارت‌های هدیه بین خانواده‌های مورد نظر بود که این کار نیز به آن دلیل انجام شد تا خانواده ها مبالغ مورد نظر را در زمینه مسائل اصلی و اساسی خود خرج کنند.

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: با توجه به اهدای اقلام مصرفی توسط خیرین به خیریه، این اقلام بسته بندی شدی و در اختیار خانواده‌های مورد نظر قرار گرفت.

وی در خصوص نحوه شناسایی خانواده‌های مورد نظر نیز گفت: یکی از مسائل اصلی مورد نظ توسط خیرین و اعضای خیریه این بود کهاقلام و هدایا به دست نیازمندان واقعی رسیده و از طرفی به همه خانواده‌ها در یک سطح کمک شود به همین منظور نیز جلسات مختلف و پیگیری‌ها و تحقیقات وسیعی صورت گرفت تا در نهایت تعداد مشخص و دقیقی از خانواده‌هایی که واقعا از بیماری کرونا آسیب دیده‌اند شناسایی شدند.

وی بیان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که صورت گرفت، جلسات مکرر و ارتباط مسمتر با مسئولین دیگر خیریه‌ها بود تا تقسیم بندی حوزه‌های خدمات خیریه‌ها مشخص شده و از سوی دیگر نیازمندی‌های هر خیریه مشخص شده و از سوی دیگر خیریه‌ها نیز تامین شود.

حجت الاسلام موسوی همچنین در خصوص خدمات ویژه این خیریه گفت: بعد از جلسات مختلف، مسئولین خیریه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تصمیم گرفتند تا علاوه بر خدمات رایج، به صورت تخصصی در یکی از زمینه‌ها مورد نیاز نیز به نیازمندان کمک کنند که بعد از آن نقز تصمیم به ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان گرفته شد.

وی ضمن بیان اینکه در حال پیگیری برای تسریع در راه اندازی این خدمات هستیم، گفت: مسئولین و خیرین این خیریه در نظر دارند تا با راه‌اندازی مشاغل مختلف، باری از مشکلات نیازمندان به صورت اصولی برداریم.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی مشاغل خانگی و کارگاه‌های کوچک می‌توانیم علاوه بر برداشتن باری از دوش تولید کشور، درآمد ماهیانه قابل قبولی برای خانواده‌های مورد نظر خیریه فراهم کنیم تا با این اقدام افراد نیاز به بسته‌های معیشتی نداشته باشند.
پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *