مانور گردان‌های واکنش سریع شهرستان‌های استان تهران برگزار شد

فاتحین

سرهنگ عاشوری بیان کرد: ۶ گردان از جمیع گردان‌های واکنش سریع فاتحین شهرستان‌های استان تهران به مانور تاکتیکال فراخوانده شدند که توانستند به بهترین شکل ممکن عملیات‌های مختلف تخصصی و پیچیده را اجرایی کنند.

 

 

سرهنگ جعفرصادق عاشوری فرمانده یگان واکنش سریع فاتحین حضرت علی اکبر(ع) سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در جمع خبرنگاران بیان کرد: قرارگاه حضرت امام حسین(ع)طبق دستورالعملی ویژه برنامه تداوم آموزش سه روزه‌ای را به مجموعه یگان فاتحین حضرت علی اکبر(ع) اعلام کرد که این ویژه برنامه طی روزهای گذشته اجرایی شد. فاتحین

 

وی خاطر نشان کرد: در این برنامه آموزشی محاسن و معایب گردان‌های تحت فرمان یگان حضرت علی اکبر(ع) سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران شناسایی شده و همچنین توانستیم راهکارهای پیشرفت بیش از پیش یگان را مشخص کرده و برای رسیدن به هدف نهایی رزمی نیروها برنامه ریزی کنیم.

 

سرهنگ عاشوری پس از بیان اینکه توانستیم در این مانور آموزشی به ۸۰درصد از اهداف حداکثری خود دست پیدا کنیم، اظهار داشت: چند عملیات آفندی برای این مانور آموزشی در نظر گرفته شده بود و این امر در حالی بود که تمام موارد این مانور پیش از این توسط گردان‌های مختلف تمرین‌های مختلفی صورت گرفته بود.

 

وی با بیان اینکه این عملیات‌ها در پادگانی در حومه تهران که شرایط اجرای این مانورها را داشت، اجرایی شد، گفت: به جهت اجرای قوانین بهداشتی تنها ۶ گردان از جمیع یگان به استعداد بیش از ۴۰۰ نفر در این مانور فراخوان شده و به انجام ماموریت پرداختند که در این بین گردان “منتظران شهادت” جنوب شرق استان تهران توانستند به بهترین شکل ممکن یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها را اجرایی کرده و به تمام اهداف از پیش تعیین شده اهداف در نظر گرفته شده برای این گردان دست پیدا کنند.

 

عاشوری اظهار داشت: هر روزه در مباحث جنگی تکنیک‌ها و تاکتیک‌های جدیدی مطرح می شود که برای مقابله با آنها باید در مرحله اول به درستی آنها را شناسایی کرده و بعد از آن نیز باید راهکارهای رویارویی با تکنیک ها و تاکتیک های دشمن را به نیروها آموزش دهیم تا بتوانیم عملکرد بهتر و مناسبتری اجرا کنیم و به همین منظور نیز دوره‌های آموزشی منظمی مانند این دوره آموزشی برای رزمندگان این گردان‌ها اجرایی می شود.

 

سرهنگ علی اکبر انارکی فرمانده گردان “منتظران شهادت” جنوب شرق استان تهران که به عنوان “گردان برتر در آزمون تئوری تخصصی کفایت از آموزش برای شرکت در رزمایش” شناخته شده بود نیز در این خصوص بیان کرد: آمادگی رزمی برای گردانی که به عنوان گردان واکنش سریع شناخته شده است، یکی از ملزومات اصلی و اساسی است که برای تحقق آن باید تلاش‌های شبانه روزی صورت گیرد.

 

وی خاطر نشان کرد: رزمندگان این گردان بعد از عضویت و سازماندهی در گردان، متعهد می‌شوند که از هیچ تلاشی برای افزایش کمی و کیفی فعالیت‌ها و ماموریت‌های محوله دریغ نکنند به همین منظور نیز در تمام دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف که برای دسته‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود شرکت کرده و برای پیشرفت خود در زمینه‌های مختلف تکنیکی و تاکتیکی تلاش می کنند.

 

انارکی اظهار داشت: رزمنده‌های گردان واکنش سریع “منتظران شهادت” در سالی که پشت سر گذاشت به صورت میانگین هر ماه یک دوره آموزش تخصصی با حضور اساتید مجرب را گذراندند که با لطف خدا و همت رزمندگان این گردان، توانستیم در این دوره آموزشی به بهترین شکل ممکن عملیات فوق تخصصی و پیچیده محول شده از سوی یگان را اجرایی کرده و به اتمام برسانیم که این اقدام نیز مورد رضایت مسئولین امر حاضر در منطقه قرار گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *