ساخت دامداری در جوار مدرسه و چاه آب شرب!

خاوه

چندی است فردی در یکی از روستاهای بخش جوادآباد، اقدام به تغییر کاربری به دامداری در جوار مدرسه روستا و چاه آب شرب یکی از روستاها کرده است که اعلام داشتن مجوز از سوی مسئولین تعجب همشهری ها را برانگیخته است.

 

مسئله مقابله با زمین خواری یکی از مواردی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ها پیش دستور به اجرای آن داده و بعد از انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه این مسئله با قوت و قدرت بیشتری در حال پیگیری است تا جایی که برای مقابله با متخلفان در این زمینه حتی به سراغ افراد بزرگ و صاحب نظر مانند مسئولین شهری سابق شهر لواسان رفته و بعد از آن نیز توانستند به شبکه ارتشاع بزرگی دست پیدا کنند. خاوه

 

در منطقه ورامین به خصوص در بخش جوادآباد ورامین نیز که بزرگترین بخش استان تهران و همچنین منبع بزرگ تامین کننده محصولات و فراورده های کشاورزی و دامی استان تهران و همچنین در برخی موارد در کشور است، شاهد بودیم که دستگاه قضایی و مراجع زیربط نیز ورود پیدا کرده و هر هفته شاهد تخریب اماکن ساخته شده در این بخش و همچنین بخش های دیگر منطقه جنوب شرق استان تهران بوده ایم.

 

سیل تخریب ها انتقاداتی را نیز از سوی برخی صاحبان املاک به همراه داشت و آن نیز این بود که چرا پیش از ساخت اماکن و تغییر کاربری زمین ها به آنها اطلاع رسانی مناسب نشده و یا اینکه جلوی ساخت و سازهای آنها گرفته نشد تا سرمایه افرادی که در زمین های کشاورزی خود اقدام به ساخت ساختمان کرده اند از بین نرود که این مسئله برای تعداد محدودی از این افراد درست بود.

 

اما در آخرین اطلاع رسانی که به مجموعه خبری تحلیلی ورامین ما صورت گرفت، تعدادی از اهالی بخش جوادآباد ورامین اعلام کردند که فردی اقدام به تغییر کاربری زمین بزرگی در یکی از روستاهای بخش جوادآباد کرده است که همین مسئله نیز باعث نارضایتی اهالی روستا به دلایل مختلف و همچنین مراجعه کنندگان به این روستا شده است.

 

اهالی روستا اعلام کرده اند که زمین مورد نظر تا پیش از این کشاورزی بوده و هیچ مشکلی نداشت ولی صاحب ملک که پیش از این نیز جزء افراد صاحب نفوذ بوده است، از قدرت پیشین و نفوذ خود سوء استفاده کرده و به دنبال ساخت دامداری چند صد راسی در محلی که از یک سو چند صد متر با مدرسه روستا و از سوی دیگر نیز همین میزان با چاه آب شرب روستا فاصله دارد کرده است.

 

بعد از تماس با بخشدار جوادآباد، مشکل پیش آمده برای اهالی این روستا مطرح شد که در ابتدا بخشدار جوادآباد قول پیگیری مسئله را داد و بعد از چند روز اعلام کرد دامداری مورد نظر مجوزات لازم برای تغییر کاربری و راه اندازی دامداری چند صد راسی را دریافت کرده است؛ البته دهیار روستای مورد نظر مطلب دیگری بیان کرده و اعلام کرد که به دلیل هم محلی بودن با صاحب ملک مورد نظر، توان و علاقه رویارویی با وی را در آخرین روزهای فعالیت خود به عنوان دهیار ندارد ولی از درخواست خود از رسانه ها برای اطلاع رسانی در خصوص این ساخت و سازها درخواست یاری کرد.

 

حال با توجه به این که روستای مورد نظر به دلایل گوناگون مورد توجه افراد غیربومی به خصوص در ایام تعطیل داشته و به همین جهت نیز باید حتماً تمام موارد ابتدایی برای پذیرایی از مهمانان در آن آماده باشد نه اینکه در کنار مسیر اصلی روستا اقدام به راه اندازی دامداری بزرگ کنند؛ باید از مسئولین امر پرسید که چگونه این ملک عالی و مرغوب از نظر کشاورزی اجازه تخریب و تغییر کاربری به دامداری داده شده است؟

 

چرا فرد دارای نفوذ می تواند اقدام به دریافت مجوز آن هم در محلی که در کنار مدرسه روستا و همچنین چاه آب شرب اهالی روستا و همچنین محلی که برای مهمانان شهر و شهرستان ورامین محلی دلپذیر و دلنشین محسوب می شود، بکند ولی اهالی دیگر روستاها و حتی روستای مورد نظر اجازه دیوارکشی حتی برای ساخت برخی مشاغل ندارند؟

 

امید آن داریم که قانون برای همه افراد در جایگاه های مختلف به یک اندازه و در بهترین سطح ممکن خود اجرایی شود تا در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شاهد تبعیض بین افراد نباشیم.

 

مجموعه ورامین ما آمادگی کامل دارد تا ویدئو، تصاویر و مشخصات کامل ملک مورد نظر را در صورت نیاز در اختیار مراجع ذیصلاح قرار دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *