ایران کشوری نیست که آن را ناامن کرد و خود امن ماند

امام جمعه خیرآباد گفت: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند ایران همچون کشورهای دیگر نیست که بتوان در آن ایجاد ناامنی کرد و خود امن بود بلکه جواب این اقدام را قاطع و محکم و خشن خواهیم داد.

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه منطقه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه خیرآباد بیان داشت: در سبک زندگی اسلامی باید نگاهی به هدف داشت در جوامع غربی چون هدف و مقصد نهایی همین دنیاست لذا تمام سرمایه های خود را در این دنیا خرج می کنند و از هرگونه لذت بهره مند می شوند هر چند حرام و نامشروع باشد.
وی افزود: در اسلام نهایت و هدف آخرت است و زندگی دنیا در مسیر زندگی آخرت است در آیات متعدد از قرآن کریم علت بسیاری ار ناهنجاری ها را عدم ایمان به خدا و آخرت معرفی می کند.
امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه گفت: در هفته گذشته یک عملیات تروریستی در شهر اهواز صورت گرفت که منجر به شهادت ۲۵ نفر و مجروح شدن عده ای از هموطنان عزیز گردید.
وی اظهار داشت: ما ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی و بزدلانه به خانواده های شهیدان این حادثه تسلیت عرض نموده و طلب رحمت و مغفرت برای بازماندگان این حادثه را مسئلت می نمائیم و برای مجروحان این حادثه طلب شفای عاجل داریم.
وی افزود : آنچه مهم است این است که بدانیم اهداف این تروریست ها از این اقدام چه بوده و حامیان خارجی این گروه های حقیر چه کسانی هستند.
طزری خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در سال گذشته اعلام کردند که دشمن برای به زانو در آوردن نظام، سه اقدام انجام خواهد داد تحریم اقتصاد، جنگ روانی و عملیات تروریستی است.
وی ادامه داد: تحریم اقتصادی که سالهاست در حال اجراست، جنگ روانی که اکنون در اوج خود قرار دارد و بگونه ای سران استکبار صحبت می کنند که ملت ایران را از جنگ و تحریم های بیشتر بترسانند و نکته سوم انجام عملیات های تروریستی جهت بر هم زدن امنیت نظام اسلامی است و این گونه وانمود کردن که ایران اسلامی دچار مشکل امنیتی شده است و بانیان این عملیات ها را مردم و نیروهای مخالف داخلی معرفی می کنند.
وی اذعان داشت: مهم است بدانیم اعلام شده بود که ایران تابستان داغی خواهد داشت و منظور همین عملیات های متعدد تروریستی و آشوب های خیابانی بود و حال آنکه به برکت هوشیاری مردم و نیروهای اطلاعاتی در تابستان هیچ گونه غلطی نتوانستند انجام دهند ناچار در آخرین روز تابستان دست به این اقدام ذلیلانه و بزدلانه زدند و مردم بی دفاع را به شهادت رساندند.
وی با بیان اینکه گروه تروریستی کوچکتر ار آن است که بتواند دست به این اقدام بزند، بیان داشت: باید بانیان آنان را کشورهایی دانست که از مدت ها قبل ایران اسلامی را تهدید می کردند همچون آل سعود که اعلام می کرد باید جنگ را به داخل ایران کشاند یا رئیس جمهور آمریکا و مشاوران او که می گفتند ایران نباید به ۴۰ سالگی انقلاب برسد.
وی تصریح کرد: دشمنان نطام باید بدانند که ملت بزرگ ایران بسیار قوی تر از آنست که با این حرکات به زنو در آید و این اقدامات و توسل جستن به گروه های حقیر نشانه عجز آنان .
وی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند ایران همچون کشورهای دیگر نیست که بتوان در آن ایجاد ناامنی کرد و خود امن بود بلکه جواب این اقدام را قاطع و محکم و خشن خواهیم داد.
حجت الاسلام طزری گفت: ریاست محترم جمهور در سازمان ملل با تبین مواضع روشن و صریح و منطقی جمهوری اسلامی توانست بار دیگر حقانیت نظام اسلامی را به گوش جهانیان معرفی کند.
امام جمعه خیرآباد بیان کرد: امروز استکبار، جمهوری اسلامی را به بر هم زدن ثبات منطقه از طریق دخالت در امور کشورهای دیگر و سامانه موشکی متهم می کند تا از این طریق جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد بلکه بتواند این دو عامل قدرت را از ما بگیرد اما رئیس جمهور محترم با بیان اینکه ما به دعوت رسمی کشورها به آنان کمک می کنیم و بیان اینکه عامل گسترش تروریسم، ناامنی در کشورها و منطقه آمریکاست، آمریکا را بدعهد، زورگو و متکبر معرفی می کرد و حمایت از فلسطین و کشورهای مظلوم منطقه را حق جمهوری اسلامی دانست.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *