ایجاد گلخانه در روستاها مورد حمایت وزارت جهاد کشاورزی است

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی گفت: ساز و کارهای لازم برای حمایت از ایجاد گلخانه در روستاها پیش بینی شده است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: غلامرضا تقوی بعد از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران حاضر در طرح توسعه گلخانه روستایی از ایجاد زنجیره ارزش تولید برای محصولات گلخانه کوچک مقیاس در روستاها خبر داد و گفت: با ایجاد گلخانه های کوچک مقیاس در روستا هایی که بخصوص ظرفیت گردشگری دارند می تواند بر جذابیت و استقبال آن بیافزاید.

وی  گفت: حمایت از زنجیره ارزش در تأمین نهاده ها، مدیریت تولید و عرضه محصولات بخش کشاورزی بسیار مهم است  که با ایجاد گلخانه های کوچک مقیاس محقق می شود.

تقوی بیان کرد: در راستای انجام زیرساخت‌ها برای بهبود شرایط تولید گل و گیاه در روستاها برنامه ها و اقدامات اثرگذاری را باید انجام دهیم.

وی تاکید کرد: ساز و کارهای لازم برای حمایت از ایجاد گلخانه در روستاها پیش بینی شده و برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاری جای نگرانی نیست.

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که ایجاد گلخانه های کوچک مقیاس در خانه های روستایی و بوم گردی کمک زیادی به تثبیت اشتغال و اشتغال زایی در منطقه می کند، بیان کرد: به کسانی که تمایل دارند گلخانه های ایجاد کنند، تسهیلات بانکی مناسبی ارائه می شود  و زمینه های اتصال آنها به بازار هم فراهم می شود.

وی با بیان این که با توجه به ظرفیت گردشگری  روستاها، نیازهایی که یک گردشگر برای جلب و جذب دارد را فراهم کنیم، تصریح کرد:  تولید گل و گیاهان می تواند فضای جدیدی برای جذب و جلب گردشگر فراهم کند وزمانی  که گردشگر وارد روستا می شود، انگیزه ای برای بازگشت دوباره و تبلیغ را محیا می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *