جواب دشمن ادب و مذاکره نیست

امام جمعه خیرآباد بیان کرد: جواب دشمن، ادب و مذاکره نیست بلکه جواب یاوه گویی دشمن پاسخ قاطع و بهنگام است و ان شاء اللّه ملت جواب این یاوه گویی ها را در جشن پیروزی انقلاب اسلامی خواهد داد.

حجت الاسلام والمسلمبن جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد با اشاره به حکمت ۲۸۹نهج البلاغه گفت: در ابن فراز حضرت می فرماید او انسانی متواضع بود که به حسل ظاهر ضعیف ایده می شد و همین امر باعث شده است مردم او را ضعیف بشمارد ولی هرگاه کار مهمی پیش می آید همچون شیر بیشه و مانند مار بیابان به حرکت در می آید.
وی با بیان اینکه در این فراز حضرت به دو صفت مهم این شخص اشاره کرده است، اظهار داشت: اولاً بخاطر شدت تواضع و فروتنی مردم او را ضعیف می شمردند و معمولاً در جامعه انسانهایی یافت می شوند که از لحاظ سر و صدا نظیر ندارند.
طزری ادامه داد:! در مقام شعار و حرف زدن و خود را کسی نشان دادن دست طولایی دارند به گونه ای وانمود می کنند که گویا همه کاره هستند و اهل فن اما همین انسانها وقتی زمان عمل می شود اثری از آنان نیست شخص مورد نظر حضرت امیر (ع)بر عکس اینگونه افراد است.
وی خاطرنشان کرد: کسانی هستند که هرگز، اهل شعار نیستند با اینکه از مقام و جایگاهی برخوردار هستند به گونه ای با مردم بر خورد می کند که گویا انسانهای ضعیفی هستند اما همین انسانها در زمان کارهای بزرگ و مهم آنچنان وارد میدان و کار زار می شوند که همه در حیرت می مانند.
امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه ضمن تبریک فرارسیدن سالروز میلاد حضرت زینب(س)و روز پرستار گفت: این رور خجسته را خدمت همه پرستاران زحمت کش آنانکه بار زحپت و بی خوابی را بدوش می کشند تا دیگرات در راحتی باشند.
وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مردم قم بمناسبت قیام ۱۹ دی خطاب به مردم و مسئولان بیان داشت: امروز بر همگان مشخص است که مشکلات اقتصادی بر اقشار جامعه خصوصاً اقشار مستضعف و آسیب پذیر فشار آورده است و نیازی به گفتن هم ندارد هر چند مسئولان در این زمینه تلاش هایی کزدهداند و کارهایی انجام می دهند اما این مشکل با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی قابل حل است.
وی گفت: امروز مسئولان باید قدر نعمت خدمت رسانی به مردم را بدانند و در بر طرف کردن اولویت اول کشور که حل مشکلات اقتصادی است تلاش نمایند.
طزری اظهار داشت: مسئولان نظام در سه قوه باید اولویت اول خود را حل مشکلات اقتصادی بدانند و دشمن هم از این مشکلات که همه جای دنیا هست سوء استفاده کرده و با بزرگ نمایی سعی دارد مشکلات داخلی خود را پوشانیده و کام ملت را بخاطر پیروزی های متعدد و پیشرفت های بزرگ در انقلاب اسلامی را با این مشکلات تلخ نماید.
وی تصریح کرد: مسئولان نظام باید در مقابله با دشمن شجاعت و عقلانیت داشته باشند و بدانند امروز دشمن جز،جنگ روانی کارایی دیگر ندارد.
امام جمعه خیرآباد خاطر نشان کرد: دشمنان نظام امروز از هر زمان دیگری ضعیف تر شده اند لذا سعی دارند با ایجاد فشار روانی بر ملت غلبه کنند این امر عقلانیت و شجاعت مسئولان را می طلبد.
وی افزود: اگر در مقابل دشمن با شجاعت ایستادگی کنیم و جواب یاوه گویی های او را با پاسخ و اقدام مناسب جواب دهیم هرگز دشمن به خود اجازه توهین و تهدید به نظام اسلامی را نمی دهد.
وی خاطرنشان کرد: جواب دشمن، ادب و مذاکره نیست بلکه جواب یاوه گویی دشمن پاسخ قاطع و بهنگام است و ان شاء اللّه ملت جواب این یاوه گویی ها را در جشن پیروزی انقلاب اسلامی خواهد داد.
امام جمعه خیرآباد گفت: سه دولت اروپایی که قرار بود بعد از خروج آمریکا از برجام راه کار مبادلاتی با ایران را شروع کنند و در مقابل تحریم های آمریکا ایستادگی کنند بعد از ۹ ماه معطلی نه تنها راه کار نشان ندادند بلکه بر تحریم ها هم افزودند.
طزری تاکید کرد: امروز لازم است مسئولان با همان شجاعت و با پشتوانه ملت بزرگ ایران این اهمال کاری و معطلی را با راه اندازی برنامه صلح آمیز هسته ای جواب دهند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *