وام خوداشتغالی به روستائیان بخش مرکزی ورامین پرداخت می‌شود

بخشدار مرکزی ورامین گفت: واحدهای تولیدی در روستاها شناسایی شده و دهیاری آن‌ها را به بخشداری معرفی می‌کند و بعد از بازدید این وام به آن واحد تعلق خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: مصطفی حیدری بخشدار بخش مرکزی ورامین اظهار کرد: بعد از امضای تفاهم‌نامه بین سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با پست بانک که در سال ۱۳۹۵ قرار شد مبالغی از مالیات ارزش افزوده از حساب دهیاری‌ها به حساب پست بانک‌ها واریز شود.

وی با بیان اینکه سیاست دولت بر این است که ۸۰درصد از خدمات پست بانک برای روستاها باشد، افزود: طی نشست‌هایی که با پست بانک شهرستان ورامین و استان تهران داشته‌ایم، قرار شد تا واحدهای تولیدی روستاها بتوانند از این تسهیلات برای افزایش تولید و اشتغال استفاده کنند.

بخشدار مرکزی ورامین ادامه داد: اساس کار بر این است که واحدهای تولیدی در روستاها شناسایی شده و دهیاری این واحدها را به بخشداری معرفی خواهد کرد و بعد از بازدید اگر واحد تولیدی آمادگی و زمینه تولید را داشته باشد و بتواند با وام‌هایی که در نظر گرفته شده است، تولید و اشتغالزایی داشته باشد، حتماً این وام به آن واحد تعلق خواهد گرفت.

حیدری تصریح کرد: طی روزهای گذشته بازدید‌هایی از واحدهای تولیدی مختلفی در سطح روستاها صورت داده‌ایم که در آخرین بازدید یکی از این واحدها اعلام کرد در صورت دریافت این وام می‌تواند بین ۱۰ تا ۱۵ نفر جدید را در آن مجموعه مشغول به کار کند.

وی خاطرنشان کرد: تمام روستاهای ما برای دریافت این وام‌ها اقدام کرده‌اند و در حال حاضر نیز تعدادی از واحدها وام‌های مورد نظر خود را دریافت کرده و مابقی نیز در حال طی کردن مسیر قانونی خود هستند و همچنین در سطح روستاهای بخش مرکزی ۱۰ دستگاه کارتخوان نصب خواهد شد که تا به امروز ۵ دستگاه نصب شده و ۵ دستگاه دیگر نیز نصب خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *