مسئولین به جای صرف وقت برای خارج، به دنبال ظرفیت داخلی باشند

امام جمعه خیرآباد گفت: مسئولان باید بسیار هوشیار باشند و به جای صرف وقت برای ایجاد کانال مالی از طریق اروپا که حقارت آمیز هم است و شرایط نه گانه هم قرار داده اند از ظرفیت عظیم ملت و سرمایه های درونی آن استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری در خطبه های نماز جمعه این هفته خیرآباد اظهار داشت: عرض شد عوامل سعادت از دیدگاه انسان های مادی فقط مادیات است لیکن که در منطق اسلام مواردی شمرده شده است که مادی نیست بلکه از امور معنوی می باشد، قرآن کریم جریان قارون را بیان می کند که روزی که با تمام ثروت خود خارج شد افراد صاحب این آرزو کردند که مالی همچون قارون داشتند و قارون را خوشبخت دانستند اما منطق اسلام غیر از این است.
طزری اظهار داشت: در روایات آمده است که خوشا به حال کسی که گناهی را که انجامش برای او آسان و حاضر است را به خاطر وعده ای که برای قیامت داده شده است ترک کند، در این روایت یکی از عوامل سرور را ترک ترک گناه می داند و یا در روایت دیگری آمده است خوشا به حال کسی که به خاطر خدا تشنه و گرسنه می شود و این بدان معناست که یا اهل صیام است یا اینکه به خاطر خدا و ایستادگی در برابر سختی‌ها تحمل می کند.
امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به اینکه در آستانه سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن قرار داریم، گفت: این روز را خدمت همه بانوان تبریک عرض می کنیم امیدواریم که زنان ما الگوی خود را حضرت زهرا قرار دهند و زهرا گونه زندگی کنند و اگر اینگونه زندگی کنیم مشکلات ما بسیار کمتر خواهد شد.
وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیانیه ای که به عنوان گام دوم به جوانان نوشتند به این نکته اشاره کردند که اگر انقلاب اسلامی ما توانست بر شرق و غرب غلبه کند حکومت فاسد پهلوی را سرنگون کند علیرغم همه حمایت ها، سه عامل داشت اول قدرت عظیم ایمان، دوم انگیزه این ملت و سوم رهبری آسمانی امام (ره)بود.
طزری افزود: بیان این نکته از سوی مقام معظم رهبری به این علت است که اگر می‌خواهیم گام دوم را برداریم باید بدانیم این سه عامل را باید تقویت کرد و دشمن هم به دنبال ضربه زدن به این سه عامل است ضربه به ایمان مردم از طریق شایعات، فضای مجازی، ماهواره و بلندگوهای اجانب است.
وی بیان کرد : دومین چیز فاصله انداختن بین مردم و مسئولان و ایجاد یأس و ناامیدی در مردم است اگر دشمن بتواند از هر طریقی انگیزه مردم را از مردم بگیرد می تواند به نظام آسیب برساند و نکته سوم تخریب جایگاه ولایت فقیه می باشد اگر اعتماد مردم به رهبری و جایگاه ولایت فقیه ضربه بخورد انقلاب ما دچار مشکلات متعدد خواهد شد چرا که آنچه امروز ملت را از همه پیچ ها با سربلندی عبور داده است رهبری حکیمانه امام (ره) و خلف صالح او مقام معظم رهبری بوده است و وظیفه داریم این ارتباط و پیوند را حفظ کنیم.
امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: یکی از تجربه هایی که در این چهل سال انقلاب به دست آمده است این است که اروپا همانند آمریکا قابل اعتماد نیست بی اعتمادی به آمریکا امروز برای همگان عیان است و نمونه بارز آن برجام و قوانین بین المللی دیگری است که یک طرفه آن را نقض و لغو کرده است.
وی تصریح کرد: امروز اروپا هم در همین مسیر قرار دارد و مسئولان باید بدانند اگرچه با شش سال تأخیر بعضی مسئولان متوجه غیر قابل اعتماد شدن آمریکا شدند هرگز چند سال دیگر را صرف اروپا نکنند.
وی خاطرنشان کرد: اروپا چهل سال است علیرغم مشکلات خود با آمریکا اما در مقابل ایران اسلامی، با آمریکا متحد است و نمونه اخیر آن صحبت های صدر اعظم آلمان است که بیان داشت ما با آمریکا بر سر مسئله ایران از لحاظ تاکتیک اختلاف داریم.
امام جمعه خیرآباد تاکید کرد: مسئولان باید بسیار هوشیار باشند و به جای صرف وقت برای ایجاد کانال مالی از طریق اروپا که حقارت آمیز هم است و شرایط نه گانه هم قرار داده اند از ظرفیت عظیم ملت و سرمایه های درونی آن استفاده کنند.
وی تصریح کرد: باور ما این است که اگر این مدت صرف کار و تلاش با امکانات داخل شده بود امروز ما این مشکلات را نداشتیم و ثانیاً اروپا در قرارداد سعدآباد نشان داد که هرگز قابل اعتماد نیست.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *