اجازه هنجار شکنی در چهارشنبه آخر سال نخواهیم داد/ گشت رضویون فعال خواهد شد

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: در چهارشنبه آخر سال اجازه نخواهیم داد که کسی امنیت مردم را به خطر انداخته و با همکاری مقام قضائی با افرادی که قصد برهم زدن این امنیت را دارند برخورد قاطع قانونی انجام خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی شرق استان تهران در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: بیانیه گام دوم خون تازه ای در رگ‌های نظام انقلاب اسلامی بود و این بیانیه پر از برکت و راهکارهای مختلف است تا بتوانیم به سمت پیشرفت و ترقی حرکت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: رسانه محوری ترین نقش در حوزه اطلاع رسانی خدمات صورت گرفته به مردم و همچنین ایجاد مشارکت مردمی را ایفا کرده است و دست پر توان اصحاب این حوزه باعث شده است که مشارکت بسیار زیاد مردم را در صحنه های مختلف را شاهد باشیم.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران اظهار داشت: مردم با بصیرت ما در صحنه‌های مختلف حضور پیدا کردند که این افزایش بصیرت توسط اصحاب رسانه صورت گرفته است و در توفیقاتی که نیروی انتظامی داشت اصحاب رسانه حضور چشمگیر داشته اند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقش محوری دارد، تصریح کرد: پلیس امروز با اعتقاد به اینکه اصحاب رسانه در خط مقدم ایجاد امنیت نیز حضور دارد و در اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم و در حوزه نظم اجتماعی نقش محوری دارد تا جایی که رسانه‌ها در بعضی مواقع جلوتر از نیروی انتظامی برای هموار کردن راه برای این نیرو اقدام می کند.

سردار ناظری پس از بیان اینکه مردم مختلف از نقاط گوناگون کشور به شرق استان تهران سفر کرده و در این منطقه حضور خواهند داشت، اظهار داشت:  محورهای فیروزکوه، هراز، امام رضا(ع) و اتوبان حرم تا حرم از مسیرهای اصلی کشور هستند که کار همکاران ما را زیاد کرده و به همین دلیل نیز همه همکاران با تمام توان فعالیت خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: دو قرارگاه نوروزی در شهرستان‌های شمالی در شهرستان دماوند و برای شهرستان های جنوبی در ورامین مستقر خواهیم کرد و در این قرارگاه‌ها از حضور عموم مردم مانند همیاران پلیس استفاده خواهیم کرد

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: ۳۱ ایستگاه نوروزی در محل هایی که نیاز به حضور همکاران ما می باشد از امروز فعالیت خود را آغاز کرده اند و بیش از ۱۶۷ واحد گشتی روزانه در شرق استان تهران خواهیم داشت و این جدای از گشت های تخصصی و آشکار بوده و ۱۸۰ واحد پاس پیاده نیز در این منطقه فعالیت خواهند کرد.

سردار ناظری اظهار داشت: قرارگاه امام علی(ع) از تاریخ ۲۵ اسفند فعال شده و از امروز نیز قرارگاه نوروزی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و ۹ قرارگاه فرعی زیر نظر قرارگاه امام علی(ع) فعالیت خود را نیز انجام خواهد داد.

وی با اشاره به اقدامات چهارشنبه آخر سال، افزود: اقدامات گوناگونی از قبل انجام شده است که آگاه سازی نوجوانان و جوانان بوده است که برای این امر در مدارس نیز حضور گسترده پیدا کردیم و از والدین نیز می خواهیم که در این خصوص از فرزندان خود مراقبت کنند.

سردار ناظری با بیان اینکه پلیس در چهارشنبه آخر سال در کنار مردم در تفرجگاه ها حضور پیدا می کنند، گفت: این حضور به آن دلیل است که هیچکس به تخت بیمارستان کشیده نشود و برابر قانون با افرادی که قصد هنجارشکنی داشته باشد و درصدد در خطر انداختن جان کسی باشد برخورد خواهد شد

وی با بیان اینکه بیش از ۲هزار ترقه غیر مجاز کشف شده و چند تن مواد اولیه برای ساخت مواد محترقه غیرمجاز و همچنین قاچاق کشف و ضبط شده است، افزود: امید آن داریم که همکاران ما شاهد هیچ خسارت جانی و مالی نباشیم تا دشمنان نتوانند از این فضا موج سواری کند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: در چهارشنبه آخر سال اجازه نخواهیم داد که کسی امنیت مردم را به خطر انداخته و با همکاری مقام قضائی با افرادی که قصد برهم زدن این امنیت را دارند برخورد قاطع قانونی انجام خواهیم داد.

سردار ناظری با بیان اینکه تجهیزات فنی و دوربین‌های هوشمند بر روی البسه و تجهیزات همکاران ما در حال نصب هستند تا از مرکز فرماندهی تمام اقدامات توسط همکاران ما نظارت شود، افزود: امروز با سیستم مرکز کنترل به جایی رسیده‌ایم که قبل از تماس مردمی می توانیم همکارانمان را در محل های مورد نیاز ارسال کنیم.

وی اظهار داشت: یک بالگرد به در اختیار نیروی انتظامی شرق استان تهران قرار گرفته است تا در شرایط مناسب جوی بتوانیم محورهای مواصلاتی را به صورت هوایی نظارت کرده و از سوی دیگر نیز در صورت نیاز به هلیبرد کردن این اقدام نیز صورت خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران با بیان اینکه در ۸۵درصد از تصادفات رخ داده در شرق استان تهران مقصر اصلی عوامل انسانی می باشد، گفت: در قرارگاه امام علی(ع) که سازمان‌های خدماتی و امدادی عضو آن هستند، در نظر گرفته ایم که ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها را نظارت بیشتری کنیم.

سردار ناظری خاطر نشان کرد: امروز راهور شرق استان تهران به وسیله نرم افزارهای بروز و دست افزارهایی که در اختیارشان قرار گرفته است به راحتی و سریع هم تمام سوابق خودرو نمایش داده شده و هم اینکه مراحل اعمال قانون سریع و به صورت آنلاین صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه رفتارهای رانندگان عمومی پر خطر مورد بررسی دقیق خواهد گرفت، افزود: از عموم مردم می خواهیم که علی رغم تمام افزایش تیم‌های گشتی نیروی انتظامی، خودشان نیز از منازل و اموال قیمتی خود مراقبت کنند و این اقدامات را جدی بگیرند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران پس از بیان اینکه در نوروز سال جاری تمام نیروها حتی افرادی که مشکلات پزشکی داشتند را در مناطقی که توانایی انجام کار دارند به کار گیری کرده‌ایم، افزود: درخواست از مردم داریم که از اموال و منازل خود مراقبت بیشتری داشته باشند.

سردار ناظری در خصوص روز ۱۳ فروردین نیز گفت: از مردم می خواهیم که در مناطقی که نیروی انتظامی حضور دارد بروند و همچنین از اموال و فرزندان خود نیز مراقبت کنند و نیروی انتظامی نیز با افرادی که قصد هنجارشکنی در آن روز را نیز داشته باشند برخورد قاطعی خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: گشت رضویون راه اندازی شده است که نیروهای سپاه و بسیج نیز به همکاری نیروی انتظامی آمده و با گشت زنی در محلات اقدامات تامینی را انجام خواهند داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *