باید اتکا به اقتصاد نفتی را کاهش دهیم/ عربستان و امارات نمی توانند نفت ایران را جایگزین کنند

امام جمعه خیرآباد بیان کرد: باید از ظرفیت کاهش فروش نفت استفاده کرد و اتکاء و وابستگی خود را به نفت کم کرد و از طرق دیگر هم چون ظرفیت عظیم پالایشگاه ها استفاده کرد و دیگر نفت را خام نفروشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما، حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد با اشاره به حکمت۱۹ نهج البلاغه اظهار داشت: کسی که در مسیر آرزوها قرار گیرد دردام مرگ خواهد افتاد که برای متوجه شدن این مطلب ذکر چند نکته لازم است، نکته اول آرزوی بد نیست بلکه انسان بدون امید و آرزو زندگی صورت نمی‌گیرد در روایات داریم که پیامبر اسلام(ص) فرمودند: آرزو مایه رحمت برای امت من است و اگر آرزویی نبود هیچ مادری  فرزندش را شیر نمی داد و هیچ باغبانی درختان می کاشت چرا که آرزو همچون موتور محرک است که انسان را به حرکت در می آورد.
وی افزود: آنچه در این حکومت آمده است آرزوهای طولانی غیرمعقول و بعضاً نشدنی است که آثار و تبعات منفی بسیار دارد من جمله غفلت از یاد خدا فراموشی از مرگ و قیامت بطالت گذراندن و گناه کردن می باشد.
طزری خاطرنشان کرد: در روایات از امیرالمومنین(ع) آمده است که آرزوهای دراز و نامعقول اعمال انسان را تباه می کند و مرگ را به فراموشی می سپارد.
امام جمعه خیراباد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته خیرآباد بیان داشت: یکی از مباحث مطرح شده در بیانیه مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد، فروش نفت خام بود که خواستار کاهش فروش نفت خام و عدم وابستگی بودجه کشور به نفت شده بودند و یکی از عواملی که باعث رونق تولید می شود استفاده از ظرفیت عظیم نفت و محصولاتی که از این ماده به وجود می‌آید همچون پالایشگاه‌ها و مشتقات نفتی است.
وی عنوان کرد: این وابستگی نفت کار را به جایی رساند که دولتمردان آمریکا اعلام کردند معافیت از تحریم نفتی ایران را دیگر تمدید نمی‌کنند و به ۸ کشور خریدار نفت ایران اجازه خرید نفت از ایران را نمی دهند و صادرات نفت ایران را به صفر خواهند رساند.
طزری بیان کرد: اولاً آیا این کار و این اقدام قابلیت اجرا شدن را دارد یا خیر، و از نظر کارشناسان این امر شدنی نیست چرا که اولاً امارات و عربستان که قول جبران این نفت را داده‌اند قادر به تولید بیشتر نیستند ثانیاً کشورهای خریدار نفت ایران رغبتی به خرید نفت از این دو کشور را ندارند ثالثاً با اعلام این مطلب قیمت نفت در جهان افزایش یافت و به تبع آن قیمت بنزین در خود آمریکا و این مطلب در طولانی مدت اثر سوء بر اقتصاد کشورها خواهد گذاشت.
وی گفت: ما می توانیم غیر رسمی نفت خود را به همین کشورها بفروشیم رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگران عزیز جواب این یاوه گویی ها را دادند و فرمودند ما به هر اندازه که بخواهیم نفت می‌فروشیم و هیچ کشوری نمی‌تواند مانع فروش نفت ما شود.
وی تصریح کرد:‌ این اقدام آمریکا در حکم دشمنی با ماست و ما جواب این دشمنی را خواهیم داد.
امام جمعه خیرآباد اظهار داشت:‌ آنکه باید از ظرفیت کاهش فروش نفت استفاده کرد و اتکاء و وابستگی خود را به نفت کم کرد و از طرق دیگر هم چون ظرفیت عظیم پالایشگاه ها استفاده کرد و دیگر نفت را خام نفروشیم و نکته آخر راجع به این دو کشور حقیر امارات و عربستان که سیاست‌های آمریکا در منطقه را پیاده می‌کنند این است که باید بدانند در صورتی که نفت جمهوری اسلامی به فروش نرسد و مانعی بر سر این کار صورت گیرد جمهوری اسلامی اجازه صادرات حتی یک بشکه نفت را به این دو کشور نخواهد داد.
وی گفت: در چند روز گذشته رژیم کودک کش و جنایتکار آل سعود یهود اقدام به اعدام ۳۷ تن از اتباع کشور خود به جرم تروریست بودن کرد که ۳۷ نفر از این افراد از رجال و طلاب علوم دینی بودند که همگی شیعه بودند.
امام جمعه خیرآباد بیان کرد: این اقدام و اقدامات جنایتکارانه آل‌سعود که با سکوت مجامع بین المللی همراه است اقدام اول این کشور نبوده و دستان این رژیم به خون بی گناهان بسیاری آلوده است که همگی نشان از وضعیت و زوال و افول این رژیم کودک کش دارد.
وی خاطرنشان کرد: ما ضمن محکوم کردن این عمل جنایتکارانه، از دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهیم که صدای اعتراض ملت ایران اسلامی را به مجامع بین‌المللی برساند و خواستار برخورد با این اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *