برجام ثابت کننده غیرقابل بودن آمریکا است

امام جمعه خیرآباد بیان کرد: برجام هر چند خسارت سنگینی بر ما تحمیل کرد اما به همگان آموخت آمریکا غیرقابل اعتماد است.

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته، بیان داشت: حضرت (ع)در حکمت ۱۲۶ نهج البلاغه به مواردی از تعجب خویش از بعضی انسان ها اشاره می کند، ابتدا می فرماید تعجب می کنم از انسان بخیل که به استقبال فقیری می‌رود که از آن می گریخت و غنایی را از دست می دهد که طالب آن است، در دنیا هم چون فقیران زندگی می کند ولی در آخرت باید همچون اغنیاء حساب پس دهد.
وی افزود:‌ حضرت در این حکمت به یکی از رذایل اخلاقی اشاره می‌کند سه چشمه غالب بدبختی‌های انسان است و معمولاً افراد بخیل نشبت به خود وخانواده خود هستند به خاطر بخل واجبات متعددی را همچون صله رحم، کمک به دیگران، واجبات مالی و… ترک می کنند.
امام جمعه خیرآباد گفت:‌ انسان بخیل می خواهد با جمع آوری اموال از فقر فرار کند اما در اصل به سوی فقر می رود چرا که هرگز از اموال خود استفاده نمی کند و فقط زمان را جمع‌آوری می‌کند و در آخرت هم او باید همانند اغنیاء حساب پس دهد چرا که اموال بسیار دارد.
وی اظهار کرد: در روایتی از پیامبر اسلام (ص)آمد است انسان بخیل از خدا دور و مردم دور است و به آتش دوزخ نزدیک است و یا در روایت دیگری از امام صادق (ع)آمده است کسی که از بخل دوری کند به شرافت نائل می شود.
امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، گفت:‌ ماه رمضان فرصت های بسیار خوبی است برای کارهای بزرگ به شرط آنکه از این ماه استفاده لازم را ببریم، ماه رمضان فقط خوردن و نیاشامیدن نیست بلکه ماه رشد انسان است در این ما همه ابزار و زمینه ها فراهم است فقط باید هوشیار بود.
وی خاطرنشان کرد: ماه رمضان ماه خودسازی است ماه انفاق، ماه نماز، ماه دعا و ماه استغفار و غیره است و خداوند توفیق بدهد از برکات این ماه بتوانیم بهره مند شویم.
طزری با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با فرهنگیان، بیان داشت: دشمن در مقابله با کشور ما آرایش جنگی گرفته است لذا تمام مردم و مسئولان کشور باید آرایش جنگی بگیرند، آرایش جنگی زمانی است که ما دشمنی دشمن را باور کنیم فکر و عقیده ای که هنوز صحبت از تعامل و مذاکره با دشمن را مطرح می‌کند هرگز آرایش نظامی و جنگی به خود نمی گیرد.
وی ادامه داد: باید راهکار دشمن و نوع تهاجم و مکان تهاجم دشمن را دانست نمی‌توان با چشمان بسته به جنگ دشمن رفت چرا که در این صورت جز خسارت چیز دیگری ندارد.
امام جمعه خیرآباد گفت: امروز دشمن تمام توان خود را بر جنگ اقتصادی گذاشته است و آرایش نظامی یعنی اینکه اولاً نقاط ضعف را پوشش دهیم و ثانیاً ابزار دشمن را بی اثر کنیم و ثالثاً بر توان و نیروی خود اتکا کرد و نمی‌توان صحبت از به زانو درآوردن دشمن کرد بعد توقع کمک و رفع مشکلات را از همان دشمن داشت چگونه است ما به دشمن اعلام می‌کنیم که او را شکست می‌دهیم و در همان حال در بعضی از کالاها بیشترین واردات را از همان دشمن داریم.
وی تصریح کرد: برای آرایش جنگی باید تمام علاقه و ارتباط هایمان را از دشمن قطع کنیم و واقعاً طرف مقابل را دشمن بدانیم.
وی اظهار داشت: اجرای سند ۲۰۳۰ بود سندی که بارها از سوی مقام معظم له دستور توقف آن صادر شده است تاکید مجدد ایشان به سند ۲۰۳۰ نشان از خطرناک بودن این سند و نشان از اهمال کاری برخی از مسئولان دارد.
طزری افزود: ما در کشور خود سند تحول بنیادین را که حاصل کار نخبگان فرهنگی کشور است و چند سال به طول انجامید و به امضای رهبر معظم انقلاب رسید را رها کرده ایم و به یک سند کاملاً غیر اسلامی که حاصل آن سر باز سازی برای دشمن است روی آورده ایم.
وی خاطرنشان کرد:‌ اجرای کامل سند ۲۰۳۰ ظرف چند دهه کاملا کشور اسلامی ما را به یک کشور غیراسلامی تبدیل می‌کند، در سند ۲۰۳۰ آنچنان طراحی شده است که بعد از مدتی گرچه کشور ما از لحاظ جغرافیایی یک کشور مستقل است اما در باطن یکی از ایالت‌های استعماری کشورهای غربی است.
امام جمعه خیرآباد با اشاره به ۱۸اردیبهشت سالروز اجرای برجام، اظهار داشت: برجامی که دو سال مذاکرات آن به طول انجامید و کشور اسلامی ما به همه تعهدات خود عمل کرد و از آن طرف آمریکا از آن خارج شد و اروپا ظاهراً و اسماً در برجام است، اما عملاً از آن خارج شده است علیرغم همه بدعهدی های طرف مقابل، هنوز عده ای امید دارند که آمریکا به برجام برگردد و امیدوارند با رفتن ترامپ و آمدن یک رئیس‌جمهور دموکرات، آمریکا به برجام برگردد اما غافل از آنکه برجام در زمان اوباما هم نقض شد، برجام هر چند خسارت سنگینی بر ما تحمیل کرد اما به همگان آموخت آمریکا غیرقابل اعتماد است.
وی گفت: گره زدن مشکلات کشور به برجام اشتباه فاحش بود هدف اصلی آمریکا بحث هسته‌ای نبود بلکه براندازی نظام اسلامی هدف اصلی است و هرچه گام به عقب برداریم دشمن ده گام به جلو می آید.
وی تصریح کرد: بدانیم که بهترین راه حل برای حل مشکلات، مذاکره و تعامل با دشمن نیست، بلکه بهترین راه‌حل اتکاء به داشته های عظیم کشور است.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *