نقش قوه قضائیه در اجرای توصیه چهارم بیانیه گام دوم انقلاب نقش اساسی است

در بیانیه گام دوم انقلاب در بیان توصیه های هفت گانه کلیدی رهبر انقلاب چهارمین محور اقتصادی به عدالت و مبارزه با فساد دارد که در اجرای عدالت و مبارزه با فساد، نقش قوه محترم قضائیه نقش اساسی و کلیدی است.

 

حجت الاسلام رضاپور امام جمعه بخش جوادآباد در خطبه نماز جمعه این هفته بیان کرد: امام صادق(ع) در روایتی آورده اند که تمام مومنین به بهشت وارد می شوند ولی در دوزخ نتیجه اعمالشان را می بینند تا پاک و منزه شوند و سپس وارد قیامت می شوند و در آنجا وارد بهشت می شوند.

وی خاطر نشان کرد: حق الناس فقط به مال مردم را خوردن نیست بلکه غیبت، تهمت و دروغ گفتن نیز از جمله حق الناس است که هر کدام از ما باید مراقب باشیم تا مرتکب آن نشویم زیرا پاک شدن از این گناه ها عذاب زیادی در بر خواهد داشت.

امام جمعه جوادآباد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیان کرد: همزمان با این سفر، آمریکایی ها با همکاری رژیم اشغالگر قدس و همچنین سران عرب منطقه، دو نفتکش را در دریای عمان مورد هدف قرار دادند تا با اینکار هم روابط بین ایران و ژاپن را تیره کنند و هم اینکه به دنیا بگویند اینکار توسط ایران صورت گرفته و پروژه ایران حراسی را با گسترگی بیشتری به اجرا گذارند.

وی اظهار داشت: آمریکایی ها با این اقدام خود می خواستند به دنیا این پیام را مخابره کنند که حضور آمریکا در منطقه برای حفظ امنیت خاورمیانه لازم است و در سومین پیام نیز این را به ایران بفهماند که اگر قبول نکردی امکان وجود جنگ نیز زیاد است، ولی تمام این پیام ها با درایت و هوشیاری رهبر معظم انقلاب اسلامی خنثی شد.

رضاپور اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با اقدامی که در مقابل نخست وزیر ژاپن انجام داده و پیام رئیس جمهور آمریکا را قبول نکرد نشان داد که ایران در پیچ تاریخی پیش رو اصلی ترین قدرتی است که نه تنها در مقابل آمریکا ایستاده است، بلکه قدرت آمریکا را نیز به سخره گرفته است.

وی با اشاره به سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا توسط پدافند هوافضای سپاه، تصریح کرد: این اقدام رزمندگان اسلام تمام محاسبات آنها را بهم ریخته است زیرا یکی از تکیه گاه های اصلی آمریکا در جنگ با ایران این پهپاد بود که توسط سامانه کاملاً بومی ایرانی از بین رفت.

امام جمعه جوادآباد خاطر نشان کرد: اهمیت قوه قضائیه به اجرای عدالت در نظام است که عدالت عالی ترین آرمان نظام و حتی هدف انبیای الهی است به همین جهت قوه قضائیه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارای جایگاه بسیار بالا و ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه در سیاست عدالت سیاسی یعنی توزیع عادلانه قدرت سیاسی از طریق مردم سالاری دینی، گفت:عدالت در عرصه اجتماعی، توزیع عادلانه فرصت ها و امکانات برای همه است.

امام جمعه جوادآباد اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب در بیان توصیه های هفت گانه کلیدی رهبر انقلاب چهارمین محور اقتصادی به عدالت و مبارزه با فساد دارد که در اجرای عدالت و مبارزه با فساد، نقش قوه محترم قضائیه نقش اساسی و کلیدی است.

رضاپور پس از بیان اینکه با حضور رئیس جدید محترم دستگاه قضاء آیت الله رئیسی امیدواری بیشتری برای اجرای عدالت ایجاد شده است، تصریح کرد: برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و حتی با بعضی از قضات مشکل دار، اجرای قانون رسیدگی به اموال مسئولان قبل و بعد از مسئولیت که موجب اعتماد بیشتر مردم می شود و کارهای دیگر امید بخشی که در این مدت کوتاه انجام گرفته است امیدوار کننده است.

وی اظهار داشت: بنا به دلایل عقلی و نقلی مؤمنین باید در مصرف آب صرفه جویی کنند زیرا اولاً کشور ما کشور کم آبی است بخصوص آب شیرین و شرب، به همین منظور می طلبد همه مردم نسبت به آینده خود و نسلهای آینده در این زمینه احساس مسئولیت کنند.

امام جمعه جوادآباد خاطر نشان کرد: ثانیاً در منابع دینی ما اسراف از گناهان کبیره است. حتی در وضو و غسل نیز توصیه شده است که مواظب باشید اسراف نشود، ان شاءالله شیعیان و مؤمنین هم دقت در مصرف آب و عدم اسراف در آب و در همه زمینه ها را باید بیشتر مورد توجه و اهمیت قرار بدهند.

 

رضاپور تصریح کرد: خداوند متعال امام خامنه ای(مدظله العالی) این دردانه را و به قول امام(ره) این خورشید را برای انقلاب ذخیره کرد تا با حیات بخشی و گرما بخشی خود هم موجب حفظ و شکوفایی انقلاب شود و هم آنرا به دست صاحب اصلی انقلاب حضرت حجت(عج) برساند ان شاءالله.

وی خاطر نشان کرد: شهید چمران برای همه و بخصوص جوانان یک حجت بود زیرا آن بزرگوار نخبه ای بود که همه امکانات علمی و مادی در بهترین دانشگاه های آمریکا را رها می کند و در میادین جنگ در لبنان و فلسطین برای حفظ کیان اسلام حضور پیدا می کند، بخاطر تشخیص وظیفه و انجام وظیفه از همه امکانات و لذائذ دنیوی می گذرد و مسیر سخت انجام وظیفه و شهادت را انتخاب می کند و در پایان نیز به فیض عظیم شهادت نائل گردید. خداوند روح آن مرحوم را با شهدای کربلا محشور گرداند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *