به اموال روسای ادارت هم رسیدگی می شود

معاون اقتصادی دادستان کل کشور بیان کرد: الحاقیه جدیدی آمده که سطوح بعدی مدیران حتی روسای ادارات شهرستان‌ها را هم شامل می‌شود، به نظر من امر بسیار میمونی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: پیمان نوری معاون اقتصادی دادستان کل کشور درباره حمایت رئیس قوه قضائیه از صنعت تولید کشور اظهار داشت: تولیدی‌هایی که سلامت کار می‌کنند موردحمایت هستند.

وی با اشاره به صحبت‌های آیت‌الله رئیسی درباره حمایت از صنعت تولید، گفت: صحبت‌های ریاست قوه قضاییه همچنین دادستان کل کشور درباره مجموعه‌های کسب‌وکار به‌ویژه تولیدی‌هایی است که در چارچوب قوانین و مقررات فعالیت می‌کنند و به عللی خارج از اراده‌شان دچار مشکلاتی شده‌اند درصورتی‌که امور تولیدی کشور را انجام و سلامت کار می‌کنند همواره موردحمایت هستند.

معاون پیگیری امور اقتصادی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز دادستان کل کشور در همین رابطه ادامه داد: به‌طور مثال تولیدی‌هایی که بدهی بانکی دارند باید بدهی‌شان را تسویه کنند اما این موضوع نباید منجر به مختل شدن امر تولید شود چراکه اشتغال و تولید کشور به خطر می‌افتد و مشکلات دیگری را به دنبال خواهد داشت.

رسیدگی به اموال مسئولان، حتی روسای ادارات شهرستان‌ها را هم شامل می‌شود

نوری الزام رسیدگی به اموال و درآمدهای مسئولان را ضروری دانست و گفت: الحاقیه جدیدی آمده که سطوح بعدی مدیران حتی روسای ادارات شهرستان‌ها را هم شامل می‌شود، به نظر من امر بسیار میمونی است.

وی ادامه داد: اعتقاد بنده، شخصاً این است که باید زودتر از این هم اقدام می‌شد و اکنون همه باید تلاش کنیم، هم اصحاب رسانه، هم قوه قضاییه و هم مسئولین باید کمک کنند تا این موضوع مهم به اطلاع مردم برسد.

معاون اقتصادی دادستان کل کشور در پایان با تأکید بر اینکه سره از ناسره باید مشخص شود عنوان کرد: همه باید تلاش کنیم تا این مهم به‌درستی، به‌طور کامل و به‌دوراز استثنا و اغماض اجرا شود.

گران‌فروشی برخی شرکت‌های بزرگ تولیدی پس از جریمه شدن

نوری درباره گران‌فروشی برخی شرکت‌های بزرگ تولیدی پس از جریمه شدن توسط تعزیرات حکومتی تصریح کرد: اصولاً مسئولیت امور اقتصادی کشور در بخش اجرا مربوط به مقامات اجرایی کشور بوده و تعزیرات حکومتی زیرمجموعه دادگستری باید دراین‌باره به شما پاسخ دهد بااین‌حال از جنبه حقوق عامه که مردم هستند، موارد گران‌فروشی مطابق دستور دادستان کل کشور در دادستانی کل در حال پیگیری است.

وی از برگزاری جلسات متعدد معاونت‌های دادستانی کل کشور ازجمله معاونت حقوق عامه با تولیدکنندگان خبر داد و گفت: اقداماتی در حال انجام است، شرایط کشور به‌گونه‌ای است که همه باید مراقبت کنند و هم تولیدکنندگان نیز باید همت بیشتری از خود نشان دهند.

معاون اقتصادی دادستان کل کشور در همین رابطه خاطرنشان کرد: جرائم اگر به مردم تحمیل شود هیچ فایده‌ای ندارد، اگر مشکلات بین همه توزیع شود بار آن کم می‌شود، اما اگر قرار است بار مشکلات اقتصادی به دوش مصرف‌کننده باشد، این درست نیست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *