مسئولین ایران از موضع قدرت تصمیم گیری کنند

همانطور که مسئولان محترم اعلام کرده اند در ۱۷ تیر مرحله دوم کاهش تعهدات صورت می‌گیرد و مسئولان نظام بدانند امروز ایران اسلامی از موضع قدرت، تصمیم‌گیری نمایند و بدانند با استقامت و پایداری فقط می‌توان به حقوق مسلم خود رسید و ایستادگی مسئولان و ملت موجب عقب نشینی دشمنان است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به حکمت ۱۰۶ نهج البلاغه بیان داشت: امیرالمؤمنین(ع) می فرماید مردم چیزی از امور دینشان را برای اصلاح دنیایشان ترک نمی کنند مگر اینکه خداوند زیانبارتر از آن را به روی آنها بگشاید.
وی افزود:‌ در بسیاری از اوقات دستورات دینی و منافع دنیوی در برابر هم قرار می گیرند و رعایت هر یک سبب ضایع شدن دیگری است، در این گونه موارد انسان‌ها دو دسته می‌شوند عده ای موحد و یکتاپرست که هیچ موردی در دنیا غیر از خدا سراغ ندارند منافع مادی را کنار گذاشته و به سراغ امور اخروی می روند و عده ای هم امور دینی را کنار گذاشته و برای فرار از ضرر مادی سراغ امور مادی می روند.
وی خاطرنشان کرد: حضرت می فرماید اینگونه افراد برای فرار از ضرر دچار ضرر بیشتر می شوند مثلا برای فرار از فقر صدقه خود داری می کند و واجبات مالی را پرداخت نمی کند، یا برای به دست آوردن مال بیشتر نماز را از وقت خود به تاخیر می‌اندازد و یا گاهی یک جامعه از ترس تحریم و تهدید دستورات اسلام را رها می‌کنند و حال آن که نه به منافع مادی می رسند و نه عزت و آرامش را می بینند.
امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه گفت:‌ ضرب الاجل ۶۰ جمهوری اسلامی به اروپا در حال اتمام است و اروپا تا کنون غیر از توصیه به ادامه برجام کار دیگری صورت نداده است.
وی اظهار داشت: هفته گذشته نشستی درسطح معاونان صورت گرفت و معاونان وزارت خارجه کشورهای ۴ بعلاوه یک خصوصاً سه کشور اروپایی بحث اینستکس را مطرح کردند که در مقابل نفت جمهوری اسلامی غذا و دارو بدهند.
طزری بیان کرد : آنچه باید در این مورد بیان کرد این است که اولاً طرف مقابل متعهد باشد در قبال عقب نشینی جمهوری اسلامی از حق مسلم انرژی هسته ای تمامی تحریم ها و نقل و انتقال بانکی صورت گیرد که یک سال پس از خروج آمریکا از برجام این امر صورت نگرفت.
وی افزود: اینستکس جزء موارد برجام نبود و اجرای آن در حد تعهدات برجامی نبود و حال آنکه اروپا حتی حاضر نیست اینستکس را هم کامل اجرا کند و نکته سوم این است که در زمان جنگ عراق و آمریکا صورت گرفت بعد از آنکه آمریکا عراق صدام را نابود کرد و بر آن کشور مسلط شد نفت عراق را می گرفت و در مقابل غذا و دارو می داد.
امام جمعه خیرآباد خاطرنشان کرد: ایران امروز ما کجا و وضعیت عراق آن روز کجا، امروز ایران اسلامی در اوج قدرت و اقتدار قرار دارد و اجرای اینستکس جزء حقارت و ذلت پیام دیگری ندارد.
وی ادامه داد: ایران اسلامی امروز پهپاد جاسوسی آمریکا را سرنگون می‌کند و رئیس جمهور آمریکا جرأت انجام کاری ندارد، امروز ما در خاورمیانه نقش بسزای داریم تحولات منطقه بدون ما رقم نمی‌خورد لذا حتی اظهار نظر در مورد اجرای ناقص اینستکس کاری نابخشودنی از طرف اروپاست.
طزری گفت: همانطور که مسئولان محترم اعلام کرده اند در ۱۷ تیر مرحله دوم کاهش تعهدات صورت می‌گیرد و مسئولان نظام بدانند امروز ایران اسلامی از موضع قدرت، تصمیم‌گیری نمایند و بدانند با استقامت و پایداری فقط می‌توان به حقوق مسلم خود رسید و ایستادگی مسئولان و ملت موجب عقب نشینی دشمنان است.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *