مسئولین فکری به حال اجرا بهای مسکن بکنند

امروز ۴۰ درصد درآمد یک انسان اجاره بهای آنها می‌شود که سنگینی تورم را بر دوش مستاجران چند برابر می کند لذا دولت و مسئولان باید با کارهای دقیق و عاقلانه همچون تهیه مسکن برای مستاجران و بستن مالیات بر خانه‌های خالی و تهیه منازل استیجاری از افزایش اجاره بها جلوگیری کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد بیان داشت: در فصل تابستان قرار داریم و مصرف آب و برق بسیار شده است که اگر این رویه ادامه یابد شاهد قطع آب و برق خواهیم بود، لذا از همگان انتظار می‌رود که نسبت به مصرف درست این دو نوع انرژی همکاری نمایند.
وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی  با ائمه جمعه کشور، گفت: ایشان فرمودند اروپایی ها دارای خوی متکبرانه هستند و این خصلتزشت  آنان را با مشکل روبرو می کند، این خصلت البته در مقابل کشورهای ضعیف جواب می دهد و آنان را به کرنش وا می دارد اما در مقابل ملت بزرگ ایران نتیجه عکس می‌دهد و آن اینکه علی رغم عمل جمهوری اسلامی که به تمام تعهدات آنان هرگز به تعهدات ۱۱ گانه عمل نکرده اند و باز هم با پررو گری از ما می‌خواهند در برجام بمانیم و به تعهدات عمل کنیم که این پسندیده نیست و جمهوری اسلامی به روند کاهشی تعهدات خود ادامه خواهد داد.
امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: در روزهای گذشته نفتکش حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق که در حال رساندن این سوخت به نفتکش های دورتر بود توسط نیروی دریایی سپاه متوقف شد که این اقدام سپاه حاوی چند نکته مهم است.
طزری ادامه داد:‌ آمریکا با بعضی از کشورها ائتلافی فراهم کرده بودند که اسکورت نفت‌کش‌ها را فراهم کنند و این اقدام سپاه این ائتلاف را به هم زد و ثانیاً این نفتکش با پرچم انگلیس بوده است که چندی پیش نفتکش جمهوری اسلامی ایران را متوقف کرد.
وی خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی و آمریکا تصمیم دارند که علاوه بر مانع شدن از فروش نفت جمهوری اسلامی، سرمایه نفتی کشور را با قاچاق به یغما ببرند که این اقدام مانع از خروج نفت کشور از طریق قاچاق شد.
امام جمعه خیرآباد گفت: این اقدام، اقدام اولیه در تعرض انگلیس به نفتکش جمهوری اسلامی ایران بود و جواب قاطع و مقابل گیرانه همچنان باقی است.
وی بیان کرد:‌ متاسفانه با بالا رفتن قیمت مسکن، قیمت اجاره‌بها نیز افزایش یافته است که موجبات سختی تهیه مسکن برای مستاجران را فراهم کرده است.
طزری افزود: ما ضمن دعوت از صاحب خانه ها به مراعات افراد مستاجر علاج این کار را در تهیه مسکن اجاره ای از طرف دولت و ساخت منزل مسکونی همانند مسکن مهر و ثانیاً بستن مالیات بر خانه های خالی می دانیم.
خطیب جمعه خیرآباد گفت: امروز ۴۰ درصد درآمد یک انسان اجاره بهای آنها می‌شود که سنگینی تورم را بر دوش مستاجران چند برابر می کند لذا دولت و مسئولان باید با کارهای دقیق و عاقلانه همچون تهیه مسکن برای مستاجران و بستن مالیات بر خانه‌های خالی و تهیه منازل استیجاری از افزایش اجاره بها جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *