کدام یک از ورامینی‌ها اغتشاش کردند؟

طی روزهای گذشته عده‌ای در ورامین دست به اغتشاش و آشوب زدند و آسیب‌های فراوانی را به شهر وارد کردند.

طی چند روز گذشته شاهد بودیم که در برخی شهرهای کشور عده‌ای دست به آشوب و اغتشاش زدند و در این میان آسیب‌های بسیاری را به اموال عمومی ‌و خصوصی وارد کردند که علیرغم مشکلات عدیده اقتصادی و عدم تدبیر دولت در نحوه و زمان افزایش قیمت بنزین، قابل توجیه نبوده و نخواهد بود؛ اما سوال اینجاست که آیا عامل و مجری این اغتشاشات مردم همین شهرها بوده‌اند یا این اتفاقات توسط افراد خاصی صورت گرفته است؟! به عنوان مثال آیا حوادثی که در شهرستان‌های ورامین و قرچک شاهد بودیم و طی آن تعدادی بانک و جایگاه سوخت و دیگر اموال خصوصی و عمومی به آتش کشیده شد، به دست مردم همین مناطق صورت گرفت یا خیر. برای رسیدن به پاسخ این سوال باید به چند نکته توجه نمود:

ورامینی‌ها اغتشاشگر نیستند چرا که… مردم دشت ورامین از دیرباز به عنوان مردمی‌ ولایت مدار شناخته شده اند، چنانچه در قیام سال ۴۲ نقشی اساسی ایفا کرده و به پیروی از ولی فقیه زمان خود به پاخاستند و  شهید دادند، و در ادامه نیز، در مبارزات انقلابی همواره پای کار بودند و تا زمانی که این انقلاب به ثمر برسد دست از مبارزه برنداشتند. با شروع جنگ تحمیلی بسیاری از مردم این خطه از جوان ۱۴ ساله تا پیرمرد ۷۰ ساله و زن و مرد، دست از جان شستند تا مبادا کوچکترین گزندی به این سرزمین وارد شود، تعداد بالای شهدا و جانبازان این خطه شاهد مثالی بر این مسئله است.

ورامینی‌ها اغتشاشگر نیستند چرا که… حضور همیشه در صحنه مردم دیار ۱۵ خرداد در اجتماعات انقلابی، راهپیمایی‌ها و تظاهرات علیه دشمنان این نظام و انقلاب همواره خار چشم مستکبران و منافقان بوده است و اقدامات بهنگام مردم ورامین ترس و اضطراب را بر وجود دشمنان جمهوری اسلامی‌نشانده است. چنانچه در فتنه ۸۸  مردم همین دیار در اوج بلواها و آشوب‌ها به حمایت از نظام و رهبری به پا خاستند و کفن پوشان راهی پایتخت شدند و با این اقدام خود نقشه‌های دشمن را بر آب کردند و بار دیگر ثابت کردند که همواره پای آرمان‌های امام و رهبری ایستاده‌اند.

ورامینی‌ها اغتشاشگر نیستند چرا که… با شروع حمله‌های فرزند نامشروع امریکا و اسرائیل؛ داعش ملعون به سوریه و عراق باز هم فرزندان دشت ورامین در صف اول دفاع از حریم اهل بیت قرار گرفتند و زن و فرزند را به خداوند سپردند و جان شیرین را تقدیم راه حق و ولایت نمودند و چه بسیار از جوانانی که در آرزوی جهاد و شهادت سوختند و فرصت حضور در میدان مبارزه با شقی‌ترین اشقیا را نیافتند… .

ورامینی‌ها اغتشاشگر نیستند چرا که…  با روی کار آمدن دولت کنونی با وجود تمامی‌مشکلات به وجود آمده و اینکه انتقادات فراوانی به سیاستهای دولت داشتند و پیگیر حل مشکلاتشان بودند، هیچ گاه دست از نظام و انقلاب برنداشتند؛ در سال ۹۶ هم که مشکلات بسیاری ایجاد شد مردم منطقه ورامین و قرچک به صورت کاملا مسالمت آمیز با مسئولان صحبت کردند و در مقابل افرادی هم که آمده بودند تا جو را ملتهب کنند، ایستادند و نگذاشتند مشکلی در این مناطق به وجود بیاید و در کنار مردم، نیروهای نظامی‌و انتظامی‌هم پای کار بودند و بلوا و آشوب را در نطفه خفه کردند.

از طرفی مردم ورامین به شهدای خود علاقه فراوانی دارند و احترام زیادی برای آنها قائل هستند، نه تنها به شهدای خود؛ بلکه به همه شهدای ایران اسلامی‌ارادت ویژه ای دارند؛ اما اغتشاشگران طی چند روز گذشته تندیس‌های شهدا را تخریب کرده‌اند و این نشان میدهد که این اغتشاشگران اهل این خطه نیستند و ارتباطی هم با مردم این دیار ندارند.

                                            تصویری از سکوی حاوی سردیس شهدا که طی روزهای گذشته توسط اغتشاشگران تخریب شده است

ورامینی‌ها اغتشاشگر نیستند چرا که…  هیچ انسان عاقلی زندگی خود و اطرافیان خود را از بین نمی‌برد یا در آن اخلال به وجود نمی‌آورد؛ ولی اغتشاشگران دستگاه‌های خدماتی مانند پمپ بنزین‌ها و بانک‌ها را تخریب کردند و همه اینها ثابت می‌کند که اغتشاشگران ورامینی نبودند؛ چون ورامینی‌ها علاوه بر این که شدیدا به وضعیت اقتصادی موجود اعتراض دارند؛ ولی رفتار آنها در سال‌های گذاشته ثابت کرده که مردم دشت ورامین اعتراضات خود را تنها از مجاری قانونی پیگیری می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *