استعدادهای ورامینی چه می شوند؟/ عاقبت والیبال ورامین به کدام سمت حرکت می کند؟

شهرستان ورامین با وجود داشتن استعدادهای برتر والیبال، همچنان از بازیکنان خارجی استفاده می کند و جوانان بااستعداد این خطه به فراموشی سپرده شده اند.

یکی از دستاوردهای تیم‌های لیگ برتر و سوپرلیگ هر شهر، پرورش استعدادها برای حضور در تیم‌های پایه و همچنین حضور در تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان است و مدیران ورزشی سعی دارند تا استعدادهای مناطق خود را شناسایی و پرورش دهند. از جمله ورزش هایی که ملی پوشان ما در سال های اخیر پیشرفت چشم گیری در آن داشته اند والیبال است که این ورزش در شهرستان ورامین دارای سوابق درخشان و استعدادهای بسیاری بوده است و همواره والیبالیست های ورامینی در میان بازیکنان برتر کشوری حرفی برای گفتن داشته اند.

اما با کمال تاسف دیده می شود که در سال های اخیر تیم های لیگ برتر و سوپرلیگ این شهرستان در انحصار عده خاصی قرار گرفته که بعضا مدیریت باشگاه های بزرگ این شهرستان را نیز به عهده دارند و این افراد نه تنها دستاوردی در پرورش استعدادهای این منطقه نداشته اند؛ بلکه تنها به فکر منافع خود بوده و سبب از بین رفتن بودجه و نیروهای جوان منطقه شده اند و حتی یک بازیکن از این باشگاه ها وارد تیم های ملی جوانان و نوجوانان نشده است.

در صورتی که به گفته معاون فرهنگی ورزشی ورامین، مبلغ ۱۲ میلیارد تومان از بودجه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ورامین صرف ورزش این شهرستان می شود، که آنچه از شواهد و مستندات برمی آید، مبلغ کلانی از این بودجه صرف تیم والیبال شهرداری ورامین می شود، و باید پرسید که این مبلغ چگونه و در کجا هزینه می شود؟ آیا نظارتی بر این بودجه وجود دارد؟!

بودجه ای که صرف هزینه های جاری تیم و به ویژه خرید بازیکنان این تیم می شود، بازیکنانی که هیچ کدام متعلق به دشت ورامین نیستند و بعضا مبالغ کلانی برای حضور در این تیم دریافت می کنند، به ویژه بازیکنان خارجی که نتیجه آن محرومیت تیم والیبال شهرداری از بازی های جام باشگاه های جهان شد، در حالی است که با صرف درصدی از این هزینه روی بازیکنان و استعدادهای برتر این خطه، می توانستند مقدمات حضور آنها را  در تیم شهرداری ورامین و تیم های بزرگ دیگر فراهم کنند؛ اما با کمال تاسف مشاهده می شود که بانیان ورزش ورامین نه علاقه ای به تغییر رویه خود دارند و نه به پرورش استعدادهای جوان این دیار علاقه ای دارند.

مسئله دیگر اینکه نقش اداره ورزش و جوانان ورامین در پیشرفت این ورزش چه بوده است؟! کدام اقدام قابل قبول را در این زمینه انجام داده اند؟ کدام بودجه را صرف والیبال کرده اند؟

واضح و مبرهن است که اگر ده سال دیگر نیز با همین شرایط پیش برود، نه تنها بازیکنی در سطح ملی و سوپرلیگ از منطقه ورامین نخواهیم داشت؛ بلکه باعث از بین رفتن استعداد و افسردگی بازکنان دشت ورامین خواهیم بود. لذا احساس می شود که باید مدیریت تیم‌های پایه از انحصار مربیان کنونی خارج شود تا شاهد شکوفایی و پیشرفت بازیکنان دشت ورامین باشیم و از هدر رفتن سرمایه‌های انسانی و مالی این شهر جلوگیری کنیم و برای اعزام تیم‌ها در همه رده‌ها دست به دامن استان‌های دیگر و بازیکنان خارجی نباشیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *