پایگاه خبری ورامین ما
 • کد خبر : 70057
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
 •   

  تسهیلات بسیار خوبی برای ایجاد گلخانه پرداخت می شود/ وام‌های بلاعوض برای آبیاری نوین پرداخت می کنیم/ کشاورزان ورامینی سریعتر اقدام به سمپاشی های لازم بکنند

  رئیس جهاد کشاورزی ورامین گفت: در زمینه مکانیزاسیون و همچنین ایجاد گلخانه تسهیلات بسیار بالا با سود بسیار مناسب به کشاورزان پرداخت می کنیم تا بتوانیم در زمینه کشاورزی مدرن نیز اقدامات بسیار خوبی انجام دهیم. تاجیک رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما بیان کرد: […]

  رئیس جهاد کشاورزی ورامین گفت: در زمینه مکانیزاسیون و همچنین ایجاد گلخانه تسهیلات بسیار بالا با سود بسیار مناسب به کشاورزان پرداخت می کنیم تا بتوانیم در زمینه کشاورزی مدرن نیز اقدامات بسیار خوبی انجام دهیم.

  تاجیک رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما بیان کرد: شهرستان ورامین با این حال که شهرستان های قرچک و پیشوا از آن جدا شده است ولی همچنان قطب کشاورزی استان تهران است.

  وی اظهار داشت: تنها شهرستانی بودیم که در سال جاری توانسته ایم از وزیر جهاد کشاورزی لوح تقدیر بگیریم و این بخاطر تلاش شبانه روزی همکاران ما و کشاورزان و دامپروران منطقه بوده است.

  رئیس جهاد کشاورزی ورامین افزود: در سال جاری توانسته ایم در زمینه دانه های روغنی کلزا، جو، گوشت قرمز، پسته، آبیاری تحت فشار، مکانیزاسیون، دام های سنگین و سبک رتبه های برتر استان تهران را کسب کنیم.

  وی تصریح کرد: در زمینه های شیر، گندم، تخم مرغ، ذرت علوفه ای، سبزی و صیفی، محصولات گلخانه ای، پرورش ماهی نیز توانسته ایم با همت کشاورزان و دامپروران رتبه دوم استان را به خود اختصاص دهیم.

  تاجیک بیان کرد: با تحصیلاتی که برای تولید گلخانه در اختیار کشاورزان قرار داده ایم، توانسته ایم ۳۴درصد افزایش گلخانه را در شهرستان ورامین داشته باشیم.

  رئیس جهاد کشاورزی ورامین با بیان اینکه بزرگترین گلخانه تولید گل رز کشور در شهرستان ورامین در حال فعالیت است، اظهار داشت: مزرعه پرورش قارچ با ظرفیت ۲۰۰ تن در سال در ورامین در سال جاری افتتاح شده است.

  وی خاطر نشان کرد: ۱۰۰درصد باغات شهرستان ورامین به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده اند و در حال حاضر باغی در سطح شهرستان ورامین وجود ندارد که به صورت غرق‌آبی آبیاری شوند.

  تاجیک خاطر نشان کرد: در حال حاضر دولت برای آبیاری تحت فشار به کشاورزان به ازای هر هکتار مبلغ ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت می کند تا کشاورزان از این سیستم آبیاری استفاده بهینه کنند.

  وی با بیان اینکه استخرهای دو منظوره در سطح شهرستان ورامین در باغات راه اندازی شده است، تصریح کرد: در حال حاضر سالانه ۱۰۰ تن پرورش ماهی را در شهرستان داریم در حالی که در ورامین تا ۴ سال پیش ماهی پرورش داده نمی شد.

  رئیس جهاد کشاورزی ورامین افزود: در حال حاضر ۴۵ تن تولید عسل ، ۲۰هزار تن گوشت قرمز، ۱۱۷ هزار تن تولید شیر در سال را در شهرستان ورامین داریم.

  تاجیک با بیان اینکه بزرگترین تولید شترمرغ خاورمیانه در شهرستان ورامین می باشد، گفت: ۷۵ درصد جوجه اردک کشور در شهرستان ورامین تولید شده و همچنین ۲۲ میلیون قطعه جوجه یک روزه تولید می شود.

  وی خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود شدید آب و همچنین شرایط مناسبی که دولت ایجاد کرده است، از کشاورزان می خواهیم که در این زمینه ورود پیدا کند زیرا این اقدام باعث پیشرفت و بهره برداری مناسبتر و بهتر کشاورز از آب می شود و همچنین در زمینه مصرف آب نیز صرفه جویی مناسبی صورت می گیرد.

  تاجیک با بیان اینکه شرایط اقلیمی منطقه در حال تغییر است، بیان کرد: به دنبال آن هستیم که کشاورزی خود را به سمت کشاورزی در فضای بسته ببریم تا از این طریق بتوانیم کشاورزی و محصولات کشت شده خودمان را مدیریت کنیم.

  رئیس جهاد کشاورزی ورامین اظهار داشت: در زمینه مکانیزاسیون و همچنین ایجاد گلخانه تسهیلات بسیار بالا با سود بسیار مناسب به کشاورزان پرداخت می کنیم تا بتوانیم در زمینه کشاورزی مدرن نیز اقدامات بسیار خوبی انجام دهیم.

  وی خاطر نشان کرد: کشاورزان ورامینی باید در این فصل در نظر داشته باشند که زمان برداشت کشت پاییزه به پایان رسیده است و همچنین آفت سن از دامنه های کوه به سمت دشت سرازیر می شوند به همین جهت کشاورزان باید برای سمپاشی سموم مورد نیاز برای آفت ها و علفهای هرز هر چه سریعتر اقدام کنند.

  انتهای پیام/

  برچسب ها : #خبرهای ورامین, , فرمانداری ورامین, شهرداری ورامین, نماینده مردم ورامین , مجلس شورای اسلامی , مترو ورامین ,قطار ورامین , بین الملل #ورامین ما,#میدان میوه و تره بار ورامین
 • تقویم شمسی

  خرداد ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
      اردیبهشت »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031