پایگاه خبری ورامین ما
 • کد خبر : 9727
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۲ - ۰۱:۱۶
 •   

  تعدد زیاد کاندیداها نشانه چیست؟

  از تاکتیک های اثر گذار جنگ نرم در بین مردم تاکتیک شایعه و دروغ بزرگ است که در تاکتیک شایعه خود کثرت کاندیداها به انتشار شایعه و بازخورد های منفی آن دامن میزند انتخابات سال ۱۳۹۲ ریاست جمهوری از مهمترین و بارز ترین رویداد هایی خواهد بود که در عرصه سیاسی کشور در سال حماسه […]

  از تاکتیک های اثر گذار جنگ نرم در بین مردم تاکتیک شایعه و دروغ بزرگ است که در تاکتیک شایعه خود کثرت کاندیداها به انتشار شایعه و بازخورد های منفی آن دامن میزند

  انتخابات سال ۱۳۹۲ ریاست جمهوری از مهمترین و بارز ترین رویداد هایی خواهد بود که در عرصه سیاسی کشور در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی رقم خواهد خورد .
  طی ۳۴ سال گذشته از عمر پر برکت نظام جمهوری اسلامی ایران که هموراه مبتنی بر آراء مردمی استوار مانده است سلایق مختلف خواستار کاندیداهای مورد نظر خود بوده و هستند . به همین دلیل تعداد کاندیداها هیچگاه محدود به حزب یا گروه خاصی نبوده است .
  رویش مهم انتخابات ۹۲ در کشور مردم محور ایران را می توان حضور تعداد کثیر کاندیداها از سلایق و رویکرد ها و احزاب مختلف نامید .
  انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ با وجود کاندیداهای احتمالی و آنهایی که بصورت جدی اعلام حضور کردند، یکی از پویا ترین انتخابات در ۳۴ سال گذشته است که البته زوایای دیگری هم دارد .
  در مورد تعدد کاندیداها در یک انتخابات مهمترین نکته ای که در مقابل همه ابعاد پویایی و حضور همگانی این عرصه می توان به آن پرداخت ، عدم تمرکز افکار عمومی بر کاندیدای مورد نظر می باشد که موجب آشفتگی و پریشانی در آراء خواهد شد .
  از اینروست که کارشناسان براین باور هستند که کاندیداها می بایست برای احترام به سلایق مردم و ایجاد فضایی به دور از آشفتگی و پریشانی افکاربا هم ائتلاف کنند و کاندیدای اصلی خود رامعرفی نمایند تامردم بتوانند روی افراد مورد نظرخود تمرکز کرده و بافراق ذهن به رای خود بیاندیشند .
  از دیگر چالش های پیش روی تعدد کاندیداها گام برداشتن ناخواسته مردم به سمت دو مرحله ای شدن انتخابات است . دشمنان مردم ایران همواره تلقی خوبی از دو مرحله ای شدن انتخابات در ایران نداشته و همواره سعی در به چالش کشیدن انتخابات با سم پاشی های رسانه ای و تبلیغاتی حول محور دلایل دو مرحله ای شدن انتخابات داشته است ، لذا با شناخت به جنگ افکار و قلوب یا همان جنگ نرم دشمن علیه تمامیت ارضی و سیاسی کشور تعدد کاندیداها که سرانجامی جز شکستن تعداد آراء ندارد می تواند به چالشی هر چند ناچیز ولی تبلیغاتی در دستان دشمن تبدیل شود .
  از تاکتیک های اثر گذار جنگ نرم در بین مردم تاکتیک شایعه و دروغ بزرگ است که در تاکتیک شایعه خود کثرت کاندیداها به انتشار شایعه و بازخورد های منفی آن دامن میزند . تاکتیک دروغ بزرگ هم با توجه به این اصل که هرچه دروغ بزرگتر باشد باور آن برای مخاطب راحت تر است می تواند در تصمیم گیری مردم و افکار درگیر بحث انتخابات تاثیر منفی خود را بجا بگذارد .
  خطیب نماز جمعه این هفته تهران نیز در مورد تعدد کاندیداها اعلام کرد : اگر افرادی می بینند کسانی ، شرایط بهتری دارند بروند با آنها ائتلاف کنند.
  آیت الله صدیقی همچنین افزود : هم خود طرفداران و هم خود نامزدها باید اخلاق را رعایت کنند و رقبا را با ناسزا و فحش بدرقه نکنند. کاندیداها نیز نباید به طرفداران خود اجازه دهند تا آنها رقبا را با ناسزا بدرقه کنند.

  گفتنی است نبود احزاب منسجم و مطمئن در کشور فضای انتخابات را به سمت ائتلاف ها می برد که این امر با توجه به مطالب مذکور هم می تواند فرصت باشد و هم تهدید،اما با همه تفاسیر آنچه که نهایتا تعیین کننده امور خواهد بود انتخاب کاندیدای اصلح توسط مردم است.

  برچسب ها : #خبرهای ورامین, , فرمانداری ورامین, شهرداری ورامین, نماینده مردم ورامین , مجلس شورای اسلامی , مترو ورامین ,قطار ورامین , بین الملل #ورامین ما,#میدان میوه و تره بار ورامین
 • تقویم شمسی

  خرداد ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
      اردیبهشت »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031