جمعیت قرچک، ورامین و پیشوا برای استان شدن منطقه کافی است/ در صورت تایید مجلس، ورامین دو نماینده برای دوره بعد خواهد داشت

نماینده منطقه ورامین گفت: هیچ اقدام عملی انجام نشده است و این مسئله را طرح کردیم که در شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا یک میلیون جمعیت داریم و همین برای یک استان کافی است و نیازی به شهرستان های دیگر نداریم. سید حسین نقوی حسینی نماینده شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس […]

نماینده منطقه ورامین گفت: هیچ اقدام عملی انجام نشده است و این مسئله را طرح کردیم که در شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا یک میلیون جمعیت داریم و همین برای یک استان کافی است و نیازی به شهرستان های دیگر نداریم.

سید حسین نقوی حسینی نماینده شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین بیان کرد: در منطقه ورامین در زمینه های مختلف مانند فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و دیگر زمینه ها عقب ماندگی های بسیار زیادی داریم.

وی خاطر نشان کرد: یکی از حوزه هایی که ما در آن عقب ماندگی داریم همین مسئله نمایندگی مجلس شورای اسلامی است که یک میلیون نفر جمعیت در سه شهرستان داریم و فقط یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

نماینده منطقه ورامین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حتماً باید تعداد کرسی و تریبون منطقه ورامین در مجلس شورای اسلامی افزایش پیدا کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: دولت لایحه افزایش تعداد نمایندگان مجلس را به مجلس شورای اسلامی آورد و در کمیسیون مربوطه پیشنهاد یک نماینده دیگر را داده ایم.

نقوی اظهار داشت: در لایحه دولت دو نمایندگی کرسی مجلس شورای اسلامی منطقه ورامین تصویب شده است ولی این مصوبه در صحن علنی مجلس باید رای آورد و اگر این رای گرفته شود، حوزه نمایندگی قرچک، ورامین و پیشوا به دو نفر رای می دهند.

وی خاطر نشان کرد: در اولین سال ریاست جمهوری آقای روحانی به عنوان مجمع نمایندگان استان تهران دیداری با وی داشتیم و اعلام کردیم که جمعیت استان تهران قابل مدیریت و خدمت رسانی مختلف درست نیست و مردم از گرفتن خدمات مختلف محروم می شوند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اعلام کردیم که اگر بتوان استان تهران را به سه استان شرق، مرکز و غرب استان تقسیم کنیم به نفع مردم خواهد بود و خدمت رسانی به مردم بیشتر خواهد بود.

نقوی با بیان اینکه رئیس جمهور در آن جلسه اعلام کرد که با این دیدگاه موافق هستم و برای تهران باید فکری کرد، گفت: هیچ اقدام عملی انجام نشده است و این مسئله را طرح کردیم که در شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا یک میلیون جمعیت داریم و همین برای یک استان کافی است و نیازی به شهرستان های دیگر نداریم.

وی خاطر نشان کرد: مکاتبات انجام شده و قدم هایی نیز برداشته شده است ولی هیچ اقدامی هنوز انجام نشده است و این را باید در نظر داشته باشیم که اگر می خواهیم منطقه ای استان شود باید چهار مرحله را پشت سر گذارد که آماده کردن طرح استان شدن توسط وزارت کشور، شورای عالی امنیت ملی باید آن طرح را تایید کند، هیئت دولت آن را تایید کند، هیئت دولت این مسئله را لایحه کرده و به مجلس آورد تا آن را تصویب کند.

نماینده منطقه ورامین اظهار داشت: در شهرستان ورامین بیش از سیزده اداره داریم که ماموریت آن فرا شهرستانی و در سطح استان است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *