پایگاه خبری ورامین ما
 • کد خبر : 26944
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ آذر, ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۳
 •   

  خانواده دارای فرزندان چندقلو از سوی دولت حمایت می شوند

  ایحه‌ای جالب با عنوان «حمایت از خانواده‌های نیازمند دارای فرزند دوقلو و بیشتر» از طریق وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به کمیسیون فرهنگی هیئت دولت ارائه شده است. به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: به نقل از سایت صبحانه، طبق آمارهای رسمی پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور، در سالهای اخیر به […]

  ایحه‌ای جالب با عنوان «حمایت از خانواده‌های نیازمند دارای فرزند دوقلو و بیشتر» از طریق وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به کمیسیون فرهنگی هیئت دولت ارائه شده است.

  به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: به نقل از سایت صبحانه، طبق آمارهای رسمی پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور، در سالهای اخیر به طور متوسط روزانه بین ۴۲ تا ۵۱ دوقلو در کشور متولد شده ‌اند و تنها از ابتدای سال جاری تا ۲۲ اردیبهشت (مصادف با روز دوقلوها) تعداد ۱۹۷۳۱۶ ولادت در کشور ثبت شده که ۶۰۱۹ ولادت آن حاصل از چندقلوزایی بوده است.

  گزارش مذکور همچنین خبر داده است که طی این مدت کوتاه، ۲۸۳۶ دوقلو، ۱۰۷ سه‌قلو، ۴ چهارقلو و ۲ مورد پنج‌قلو در کشور متولد شده اند و بر این اساس، می توان فهمید که آمار تولد همزمان فرزندان در کشورمان، شاید از آنچه فکر می کردیم بسیار بیشتر باشد و صد البته دردسرها و زحمات بزرگ کردن توامان چند کودک نیز برای آنهایی که فرزندی در خانه دارند، کاملا ملموس است.

  با این اوصاف، چند ماهی است که لایحه ای جالب با عنوان «حمایت از خانواده های نیازمند دارای فرزند دوقلو و بیشتر» از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کمیسیون فرهنگی هیئت دولت رفته و در آنجا مشغول چکش کاری و انجام اصلاحات قانونی و مالی جهت ارائه و تصویب در هیئت دولت است.

  در این لایحه تاکید شده است که مطابق مصوبه مورخ ۱۳۹۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی، تدوین سیاستها، برنامه ها، قوانین و مقررات حمایتی و تشویقی برای دستیابی به نرخ باروری مناسب و جمعیت مطلوب پیش بینی شده است و بنابر ماده ۵ آن تصویب قوانین و مقررات متناظر با آن مورد حکم قرار گرفته است و از سوی دیگر، بر اساس مصوبات مجلس تدوین لایحه برای برقراری امتیازات بر اساس تعداد فرزندان پیش بینی شده است. لذا امکان توجه به مشکلات خانواده های دارای فرزند دوقلو و لحاظ امتیازات خاص در لوایح مورد نظر امکان پذیر است.

  در بخشی از این لایحه پیشنهادی، با اشاره به مشکلات مهم این خانواده ها، پیشنهاداتی چون اعطای تسهیلات و امتیازات مربوط به مسکن و شهریه تحصیلی تا مقطع دانشگاه مورد تاکید قرار گرفته که بر این اساس مقرر شده منابع و میزان آن توسط کارشناسان دولت مورد بررسی قرار بگیرد.

  به گزارش صبحانه، ایجاد بسته های مراقبتهای بهداشتی، درمانی و تغذیه ای برای مادران این کودکان از دیگر ویژگی های مهم و قابل توجه این لایحه است که بر این اساس، مقرر شده برای والدینی که شاغل در دستگاههای دولتی هستند، حق اولاد خاص برای کودکان دو یا چند قلو مورد توجه قرار بگیرد.

  در دیگر بخشهای این لایحه که در نوع خود جالب به شمار می رود، موضوعاتی چون ارائه تسهیلات مالی و اداری برای زنان کارمندی که فرزندان دو یا چند قلو به دنیا می آورند، کمک به پدران این فرزندان برای اختصاص وقت بیشتر به خانواده و تداوم حمایت های دولتی تا زمان ازدواج این کودکان پیشنهاد شده است و در صورت حمایت کابینه تدبیر و امید از این پیشنهادات، امکان تصویب آن در آینده نزدیک وجود دارد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها : #خبرهای ورامین, , فرمانداری ورامین, شهرداری ورامین, نماینده مردم ورامین , مجلس شورای اسلامی , مترو ورامین ,قطار ورامین , بین الملل #ورامین ما,#میدان میوه و تره بار ورامین
 • تقویم شمسی

  خرداد ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
      اردیبهشت »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031