پایگاه خبری ورامین ما
 • کد خبر : 65575
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
 •   

  دستگاه دیپلماسی در خصوص مسلمانان میانمار موضع گیری جدی کند

  امام جمعه خیرآباد بیان کرد: حمایت از مظلوم از اصول انقلاب اسلامی است و از مسئولان کشور خصوصاً دستگاه دیپلماتی انتظار میرود در این خصوص فعالیت خود را مضاعف نماید و با خواستن از سازمان کنفرانس اسلامی و کشورهای غیر متعهد خصوصاً کشورهای اسلامی منطقه جلوی این جنایات وحشیانه را بگیرند. به گزارش خبرنگار پایگاه […]

  امام جمعه خیرآباد بیان کرد: حمایت از مظلوم از اصول انقلاب اسلامی است و از مسئولان کشور خصوصاً دستگاه دیپلماتی انتظار میرود در این خصوص فعالیت خود را مضاعف نماید و با خواستن از سازمان کنفرانس اسلامی و کشورهای غیر متعهد خصوصاً کشورهای اسلامی منطقه جلوی این جنایات وحشیانه را بگیرند.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: حجت الاسلام طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه اول نمازجمعه این هفته خیرآباد بیان داشت: گاهی وجود مشکل و اختلاف در خانواده امری طبیعی است اما آنچه مهم است مدیریت این اختلافات است.

  حجت الاسلام طزری اظهار داشت: قرآن کریم می‌فرماید در صورتی که زن و مرد دچار مشکل شدند و خود نتوانستند آن مشکل را حل کنند بهترین راه ممکن این است که دو نفر را از طرف خانواده مرد و چند نفر را از خانواده زن که دلسوز، عاقل و متعهد باشند انتخاب شوند و بین این دو داوری کنند و مشکل را حل نمایند.

  حجت الاسلام طزری در خطبه دوم نمازجمعه این هفته خیرآباد ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید غدیرخم به همه محبان آن حضرت گفت: عید غدیر جریانی مستمر  در طول تاریخ است و مخصوص به زمان  خاصی نیست، غدیر به ما می آموزد که چگونه و از چه کسانی تبعیت کنیم.

  حجت الاسلام طزری افزود: پیامبر اکرم(ص) در غدیرخم امیرالمؤمنین(ع) را به عنوان نمونه کامل یک مدیر در جامعه اسلامی معرفی نمود فلذا بر همه مدیران واجب است تا از امیرالمؤمنین(ع) الگو بگیرند.

  وی بیان داشت: مدتی است شاهد اتفاقات ناگوار در کشور هستیم که هر چند وقت یکبار شاهد از دست رفتن عده‌ای هستیم که نمونه اخیر آن واژگونی دانش آموزان استان هرمزگان بود که باعث شد ۹ نفر از دست برومد و عده‌ای با مشکلات جدی جسمی مواجه شوند.

  حجت الاسلام طزری افزود: اینکه در ابتدا هر ابراز همدری و پیگیری ماجرا باشند خوب است اما متأسفانه بعد از چند روز این حادثه به فراموشی سپرده می‌شود و در انتها خطای انسانی عامل اصلی شمرده می‌شود و ماجرا فیصل داده می‌شود.

  امام جمعه خیرآباد گفت: از مسئولان انتظار می‌رود برنامه‌ای اردویی و دیگر برنامه‌ها را با مدیریت صحیح برنامه‌ریزی کنند به گونه‌ای که شاهد این گونه حوادث دلخراش نباشیم.

  حجت الاسلام طزری در اعتراض به کشتار مسلمانان مردم مظلوم میانمار گفت: در چند روز گذشته با کمک سازمان‌های بین المللی و سکوت مرگبار آنان در حال قتل عام و نسل کشی مسلمانان بی‌پناه روهینگیای می‌باشد و متأسفانه سازمان ملل و سازمان حقوق بشر سکوت نموده‌اند و نظاره گر این مطلب هستند.

  وی بیان داشت: حمایت از مظلوم از اصول انقلاب اسلامی است و از مسئولان کشور خصوصاً دستگاه دیپلماتی انتظار میرود در این خصوص فعالیت خود را مضاعف نماید و با خواستن از سازمان کنفرانس اسلامی و کشورهای غیر متعهد خصوصاً کشورهای اسلامی منطقه جلوی این جنایات وحشیانه را بگیرند.

  طزری تصریح کرد: این اقدام وحشیانه طبل رسوایی مجامع بین المللی خصوصاً سازمان حقوق بشر را به صدا در آورد و نشان داد که حقوق بشر ابزاری است در دست دولت های مستکبر برای چپاول کشورهای دیگر.

  امام جمعه ضمن بیان اینکه در چند روز گذشته نماینده آمریکا در سازمان ملل مطالبی را علیه کشور ما بیان داشت که به نوعی زنگ خطر را به صدا در آورد، اظهار داشت: سخنان این نماینده هوشیاری و اقدام به جای مسئولان را می طلبد، ایشان بیان می کند که هر چند برجام را کامل اجرا کرده است اما این دلیل پایبندی ایران نیست و در جای دیگر بیان کرده است ناظران این نکته را فراموش کرده اند که گمان می کنند تا زمانی که ایران محدودیت‌های مربوط به غنی سازی و سانتریفیوژها را رعایت کند به توافق هسته‌ای پای بند بوده است و این مطلب صحیح نیست.

  وی افزود: آنچه از سخنان نماینده آمریکا می‌شود فهمید آنست که علی‌رغم پایبندی ایران به برجام و انجام تمام تعهدات‌ها و عدم اجرای برجام از سوی ۱+۵  متاسفانه بر اثر سهل انگاری و خوش بینانه عمل کردن و اعتماد بیجا به طرف مقابل است.

  حجت الاسلام طزری ادامه داد:  اکنون ۱+۵ خصوصاً آمریکا بدنبال آن است که ایران را ناقض برجام معرفی کند و برای آنکه تحریم‌هایی که قرار بود برداشته شوند دوباره باز نگردد،  ایران را مجبور کنند تا در مسائل دیگر همچون موشکی به پای مذاکره بکشانند و برجام های دیگر را اجرایی کنند.

  امام جمعه خیرآباد خاطرنشان کرد: امروز می‌طلبد که تیم هسته‌ای و دستگاه دیپلماسی کشور نقش جدی تری در این مسئله داشته باشند واز دادن جواب‌های محترمانه آن هم در فضای مجازی خود داری کنند و با جلساتی که با کشورهای دیگر خصوصاً کشورهایی همچون روسیه و چین برقرار می‌کنند آمریکا را به عنوان ناقض برجام معرفی کنند.

  وی اضافه کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ما فقط اجازه مذاکره در مسائل هسته‌ای را پذیرفتیم تا بدعهدی و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا مشخص شود و در مسائل دیگر همچون مسائل موشکی هرگز با کسی مذاکره نخواهیم کرد و اجازه بازرسی از تأسیسات هسته ای را هم به کسی نخواهیم داد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها : #خبرهای ورامین, , فرمانداری ورامین, شهرداری ورامین, نماینده مردم ورامین , مجلس شورای اسلامی , مترو ورامین ,قطار ورامین , بین الملل #ورامین ما,#میدان میوه و تره بار ورامین
 • تقویم شمسی

  خرداد ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
      اردیبهشت »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031