پایگاه خبری ورامین ما
 • کد خبر : 64788
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۳
 •   

  راه برطرف شدن مشکل طالبی کاران تشکیل تعاونی توسط خودشان است/ اگر این تعاونی تشکیل شود حتماً از آنها حمایت می کنیم

  بوربور با بیان اینکه وظیفه ما این است که از اینگونه تعاونی‌ها حمایت کنیم و حتماً این اقدام را نیز انجام خواهیم داد، بیان کرد: خودمان نمی‌توانیم به صورت مستقیم ورود پیدا کرده و با قیمت تضمینی طالبی را از کشاورزان خریداری کنیم ولی حتماً از گروهی که در چهارچوب قانونی اقدام به راه اندازی […]

  بوربور با بیان اینکه وظیفه ما این است که از اینگونه تعاونی‌ها حمایت کنیم و حتماً این اقدام را نیز انجام خواهیم داد، بیان کرد: خودمان نمی‌توانیم به صورت مستقیم ورود پیدا کرده و با قیمت تضمینی طالبی را از کشاورزان خریداری کنیم ولی حتماً از گروهی که در چهارچوب قانونی اقدام به راه اندازی تعاونی کنند حمایت کامل خواهیم کرد.

  بوربور معاون برنامه و بودجه فرمانداری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما در خصوص مشکلات طالبی کاران ورامین بیان کرد: تمام کشت‌ها و محصولات کشاورزی ما در زمان عرضه به دست واسطه و دلال می‌افتد.

  وی خاطر نشان کرد: کشاورزان ما از ابتدای مراحل کاشت تا انتهای مراحل برداشت زحمات زیادی می‌کشند ولی متاسفانه واسطه‌گرهایی در این میان سود می کنند.

  معاون برنامه و بودجه فرمانداری اظهار داشت: این مسئله بین کشاورزان منطقه ورامین رایج شده است که در زمان‌های مختلف سال به غرفه داران در میدان تره بار تهران و یا ورامین و پیشوا مراجعه کرده و مبالغی به عنوان مساعده از آنها دریافت می کنند به همین دلیل نیز در زمان فروش محصولاتشان مجبور هستند تا به قیمتی که غرفه داران اعلام می‌کنند محصولات خود را به فروش برسانند.

  وی تصریح کرد: طالبی محصولی است که ماندگاری ندارد به همین جهت باید سریعاً وارد بازار شده و به دست مصرف کننده برسد، از سوی دیگر چون طالبی در این فصل وارد بازار می شود قیمتش نیز پایین است.

  بوربور ضمن بیان اینکه هیچکدام از کشاورزان در این خصوص به ما مراجعه نکرده است، خاطر نشان کرد: هر کاری که از دست مجموعه فرمانداری و جهاد کشاورزی شهرستان ورامین و همچنین استانداری برآید را حتماً پیگیری خواهیم کرد.

  معاون برنامه و بودجه فرمانداری افزود: یکی از راهکارها که می تواند منافعی برای کشاورزان طالبی کار داشته باشد این است که تعاونی توسط خود کشاورزان تشکیل شود تا از این طریق هم دست واسطه‌ها کوتاه شده و هم اینکه فکری به حال این وضعیت طالبی‌کاران شود.

  وی اظهار داشت: این تعاونی می تواند از ماه‌ها قبل بازاریابی لازم را انجام داده و از سوی دیگر نیز اقداماتی مانند هماهنگی با سردخانه‌ها را انجام دهد تا این محصول با قیمت بیشتری فروخته شده و با قیمت مناسب نیز به دست مصرف کننده برسد.

  بوربور با بیان اینکه وظیفه ما این است که از اینگونه تعاونی‌ها حمایت کنیم و حتماً این اقدام را نیز انجام خواهیم داد، بیان کرد: خودمان نمی‌توانیم به صورت مستقیم ورود پیدا کرده و با قیمت تضمینی طالبی را از کشاورزان خریداری کنیم ولی حتماً از گروهی که در چهارچوب قانونی این اقدام را انجام دهند حمایت کامل خواهیم کرد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها : #خبرهای ورامین, , فرمانداری ورامین, شهرداری ورامین, نماینده مردم ورامین , مجلس شورای اسلامی , مترو ورامین ,قطار ورامین , بین الملل #ورامین ما,#میدان میوه و تره بار ورامین
 • تقویم شمسی

  اردیبهشت ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
      اردیبهشت »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031