پایگاه خبری ورامین ما
 • کد خبر : 68911
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸
 •   

  مرحوم هاشمی تمام تلاش خود را کرد تا وزنه اعتدالی در کشور باشد

  رئیس شورای شهر تهران گفت: همیشه در زمان عمر خود سعی بر این کرد که کشور در حالت اعتدال باشد و برای این امر نیز هجمه همه افراطیون را به تن خرید و اقدامات اعتدالی را انجام داد. محسن هاشمی فرزند مرحوم هاشمی رفسنجانی و رئیس شورای شهر تهران در مراسم گرامیداشت مرحوم هاشمی رفسنجانی […]

  رئیس شورای شهر تهران گفت: همیشه در زمان عمر خود سعی بر این کرد که کشور در حالت اعتدال باشد و برای این امر نیز هجمه همه افراطیون را به تن خرید و اقدامات اعتدالی را انجام داد.

  محسن هاشمی فرزند مرحوم هاشمی رفسنجانی و رئیس شورای شهر تهران در مراسم گرامیداشت مرحوم هاشمی رفسنجانی که در مهدیه ورامین با حضور مردم و مسئولین برگزار شده بود گفت: پدر ما در زمان نوجوانی و جوانی در صحنه های مبارزات انقلابی حاضر شده و اقدامات خود را از حمایت از شهید نواب صفوی آغاز کردند که مورد حمایت امام خمینی(ره) نیز صورت گرفت.

  وی خاطر نشان کرد: بعد از فوت آیت الله بروجردی آقای هاشمی تلاش زیادی برای تبلیغ مرجعیت امام خمینی(ره) در سراسر کشور کردند که به همین دلیل نیز سربازی اجباری برای وی در نظر گرفته شد.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: بعد از اولین دوره زندان آقای هاشمی در سال ۴۳، مبارزات به صورت نیمه پنهان انجام می شود و در هیئات مختلف حاضر شده و اسلام و انقلاب را ترویج می کردند.

  محسن هاشمی تصریح کرد: در هر زندانی که پدر ما می رفت از فرصت استفاده کرده و اقدامات آموزش تفسیر و تحقیقات انجام می داده است که ۲۲ دقترچه تحقیقاتی از ایشان به یادگار مانده است و همین منبعی شد برای تهیه تفسیر راهنمای ۵۳ جلدی.

  وی اظهار داشت: مبارزات پرد ما برای رفاه مردم بوده است که این را می توانیم از نام موسسه ای که ایشان راه اندازی کردند به عنوان بنیاد رفاه درک کنیم.

  پسر مرحوم هاشمی رفسنجانی خاطر نشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در میان جنگ تحمیلی بحث دانشگاه آزاد را اعلام کردند که در همان زمان امام خمینی(ره) آن را تایید کرده و ۱میلیون تومان نیز برای تبرک پرداخت می کنند.

  محسن هاشمی بیان کرد: آقای هاشمی در زمان جنگ تحمیلی علاوه بر اینکه جنگ را مدیریت کرده و تفسیر قرآن را نیز انجام می داده است، دانشگاه آزاد را نیز رها نکرده است.

  وی تصریح کرد: مرحوم هاشمی در سال ۶۳ و در میان جنگ مطلب ساخت مترو را بیان می کنند و همین مطلب باعث شد که به جهانیان اعلام کنند که فقط در فکر جنگ نیستند و از سوی دیگر در مقابل مخالفان آن زمان مترو اعلام کردند که نه تنها باید در تهران بلکه در کلان شهرها نیز مترو داشته باشیم و همین مطلب زمینه ای شد که امروز در مشهد نیز مترو داشته باشیم.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: شجاعت هاشمی رفسنجانی در زمان جنگ تحمیلی زبان زد خواست و عام بوده است و جنگ را هدایت می کرده است.

  وی خاطر نشان کرد: کمتر کسی است که برنامه ریزی دهنی خود را بتواند به دستاورد تبدیل کند ولی شاهد بودیم که هاشمی رفسنجانی این برنامه ریزی ذهنی را قبل از فوت خود مشاهده کرد.

  محسن هاشمی رفسنجانی بیان کرد: بیش از هزار صفحه از گزارشات تعقیب ساواک از هاشمی رفسنجانی به دست آوردیم که چاپ شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

  پسر مرحوم هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: هاشمی رفسنجانی همان میزان که فرمانده جنگ بود فرمانده صلح نیز بوده است و در زمانی که همگان مخالف بودند به امام خمینی(ره) فرمودند که جنگ را به اتمام برسانید.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: بعد از جنگ از تمام ظرفیت های بین المللی را به کار گرفت تا بتواند اقدامات سازندگی را انجام دهد و می توانیم اعلام کنیم که در امورای مانند صد سازی و افزایش تولید برق و دیگر امور اقدامات بسیار خوبی انجام داد به شکلی که دیگر اثری از جنگ در کشور وجود نداشت.

  وی خاطر نشان کرد: همیشه در زمان عمر خود سعی بر این کرد که کشور در حالت اعتدال باشد و برای این امر نیز هجمه همه افراطیون را به تن خرید و اقدامات اعتدالی را انجام داد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها : #خبرهای ورامین, , فرمانداری ورامین, شهرداری ورامین, نماینده مردم ورامین , مجلس شورای اسلامی , مترو ورامین ,قطار ورامین , بین الملل #ورامین ما,#میدان میوه و تره بار ورامین
 • تقویم شمسی

  خرداد ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
      اردیبهشت »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031