مردم برای ثروت قیام نکردند/ سلاح مردم ما در انقلاب و امروز شهادت بوده و هست/ امروز نیز شهادت طلبی بین جوانان شیعیان وجود دارد

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: انقلاب مردم ایران برای پول نبود زیرا در روزهای آخر قبل از انقلاب شاه پول های زیادی را به جامعه تزریق کرد ولی هیچ تاثیری برا جامعه نداشت و همگان اعتراضات خود را ادامه دادند زیرا انقلاب آنها برای اسلام بود. مهدی چمران نائب رئیس جبهه مردمی […]

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: انقلاب مردم ایران برای پول نبود زیرا در روزهای آخر قبل از انقلاب شاه پول های زیادی را به جامعه تزریق کرد ولی هیچ تاثیری برا جامعه نداشت و همگان اعتراضات خود را ادامه دادند زیرا انقلاب آنها برای اسلام بود.

مهدی چمران نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در مراسم یادواره شهید ثامنی راد بیان کرد: خود پیروزی انقلاب اسلامی امر مهمی بود که با پایین کشیدن محمدرضا شاه از اریکه قدرت کار بسیار مهمی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در پیش بینی های سیاسی قدرت های آن روز غرب و شرق هیچ پیش بینی نشده بود که انقلاب اسلامی با دست خالی بتواند به پیروزی برسد.

چمران با بیان اینکه شاه از ترس انقلاب و انقلابیون فرار کرد، گفت: تاریخ نباید توسط برخی افراد تحریف شود و این وظیفه ما است که مراقب این تاریخ باشیم.

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: مسئله سخت تر و مهمتر از خود انقلاب کردن، نگه داشتن انقلاب است زیرا جوانان مومن امروز در زمان انقلاب نبودند ولی امروز باید هم باید با عوامل شاه بجنگند، هم با دشمنان بجنگند و هم اینکه کشور را اداره کنند.

وی بیان کرد: ما باید بتوانیم فرهنگ انقلاب و انقلابی گری را در کشور خود همچنان زنده نگه داشته و آن را ارتقاء دهیم تا بتوانیم بر مشکلات فائق آییم.

چمران با بیان اینکه فرهنگ ما حسینی، علوی و فاطمی است، افزود: فرهنگ ما رو آوردن به بی بندوباری ها و مواد مخدر و دیگر مسائل نیست بلکه اینها فرهنگ جاهلیت امروز است که شبیه همان فرهنگ اعراب صدر اسلام است.

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: اینکه امروز افرادی مانند زمان جاهلیت اقدام کنند این مدرنیته نیست بلکه بازگشت به زمان جاهلیت است و اگر خودنمایی کرده و کارهای خلاف می کنند و یا با دشمنان می سازند همان کاری است که اعراب جاهلیت بدتر از آن را می کردند پس آنها مدرن تر از اینها بوده اند.

وی اظهار داشت: آنهایی که امروز دم از دین گریزی می زنند و اسلام گریزی می کنند و یا افرادی که سابق خوب انقلابی داشتند امروز می گویند که فرقی نمی کند که چه بگویی یا فکر کنی و مسائل این چنینی، اینها همان بازگشت به عقب و جاهلیت است.

چمران پس از بیان اینکه دو نوع تغییر قدرت به زور داریم که یکی کودتا است و دیگری انقلاب است، گفت: انقلاب های مختلفی در دنیا داشته ایم که هیچکدام با انقلاب اسلامی ما همپا و همتا نیست زیرا اگر همه این انقلاب ها را بررسی کنیم سه اصل اساسی در این انقلاب ها وجود دارد.

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: هیچ انقلابی نیست که یک مبنی فکری و فلسفی نداشته باشد و مبنی فکری انقلاب اسلامی ما اسلام و مکتب اسلام بوده است.

وی خاطر نشان کرد: انقلاب ما سال ۴۲ از مساجد شروع شد که امام خمینی(ره) در آن سال فرمودند که روحانیون و وعاظ باید بر منابر از وضعیت دربار و شاه بگویند و این آغاز انقلاب ما بود.

چمران اظهار داشت: دو روز قبل از ۱۵ خرداد سال ۴۲ جمعیت بسیار زیادی در خیابان های تهران اعتراض کردند که باعث ترس شاه شده بود که بعد از آن نیز ۱۵ خرداد سال ۴۲ و شهدای ورامین و پیشوا به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: انقلاب مردم ایران برای پول نبود زیرا در روزهای آخر قبل از انقلاب شاه پول های زیادی را به جامعه تزریق کرد ولی هیچ تاثیری برا جامعه نداشت و همگان اعتراضات خود را ادامه دادند زیرا انقلاب آنها برای اسلام بود.

وی تصریح کرد: اصل دوم انقلاب اسلامی ما رهبری بوده است تا جایی که در دنیا هیچ انقلابی نبوده است که رهبرانی داشته باشند که فقید باشند و انقلاب را به نرمی ادامه دهند.

چمران اظهار داشت: انقلاب های بزرگ دنیا مانند انقلاب کبیر فرانسه که انقدر به آن می نازند با کشتار به پیروزی رسیده بودند هر چند که رهبران اصلی آن ساده زیست بودند ولی بعد از آن طرفداران آنها به سمت ثروتمندی و غرور پیش رفتند.

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: رهبر انقلاب ما امام خمینی(ره) بودند که مرجع تقلید، دانشمند، عارف وارسته، بی نظیر در تاریخ اسلام که حکومت تشکیل دهند، بودند که در انقلاب های دیگر دنیا نبود.

وی تصریح کرد: اصل سوم انقلاب اسلامی ایران و دیگر انقلاب ها وسیله ای است که انقلاب ها را به پیروزی می رساند که در دیگر انقلاب های دنیا سلاح به دست گرفته و جنگیدند که نمونه آن در شوری ۵ سال جنگیدند در حالی که تنها ۵ درصد از مردم در آن انقلاب ها شرکت داشتند ولی در انقلاب اسلامی ما همه مردم در صحنه حاضر شدند.

چمران اظهار داشت: شاهد بودیم که امکانات انقلاب اسلامی ما با سلاح گرم نبوده است و سلاح ما شهادت بود که به گفته شهید جمران برنده ترین سلاح شهادت است.

وی خاطر نشان کرد: در دفاع مقدس نیز با اصل سلاح شهادت به پیروزی رسیدیم هر چند که سلاح داشتیم ولی دشمن ما از تمام کشورهای دنیا سلاح می گیرفت و سلاح های روز دنیا داشت.

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: در دولت خودمان نباید تا این اندازه تحقیر را نباید بپذیریم که کره جنوبی آنگونه ما را تحقیر کرد ولی مسئولین ما پیگیری نکرده و جواب مناسبی نداده اند.

چمران بیان کرد: امروز با درس گرفتن از زمان جنگ تحمیلی توانسته ایم خودمان سلاح های گرم دقیقی را بسازیم که تمام دنیا را متحیر کنیم.

وی با بیان اینکه لبنان نیز از انقلاب ما پیروی کرد، اظهار داشت: زمانی که ملیت های مختلف به لبنان حمله کردند نیروهای مسلح یا مسیحیان و ثروتمندان از لبنان بیرون نکنند بلکه همین تفکر انقلاب اسلامی شیعیان که توسط دکتر چمران تخم آن کاشته شده بود، از کشور لبنان خارج کردند.

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی ما جا در جای پای امام خمینی(ره) گذاشته اند و از سوی دیگر نیز گروه های مختلف جوانان شیعیان دنیا روحیه شهادت طلبی زیادی دارند و به همین دلیل نیز حکومت خود خوانده داعش را نابود کردند.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که به آمریکا اعتماد نکنید که دوستان ما اعتماد کردند و امروز پشیمان شده اند، مکتب ما نیز اسلام است و باید بگوییم افرادی که به امام خمینی(ره) و اسلام بی حرمتی کردند از سوی مردم ترد شدند و به گوشه ای رفتند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *