مسئولان ما در معرض امتحان مهمی هستند/ ملت حاضر نیستند که عزت خود را با ذلت عوض کنند

امام جمعه خیرآباد گفت: مسئولان امروز باید بدانند در معرض امتحان مهمی هستند و آن حفظ عزت و اقتدار نظامی است که حاصل ۴۰سال مقاومت و ایستادگی ملت در مقابل زورگویی های آمریکایی هاست و ملت هرگز حاضر نیست این عزت را با ذلت عوض کند. حجت الاسلام جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز […]

امام جمعه خیرآباد گفت: مسئولان امروز باید بدانند در معرض امتحان مهمی هستند و آن حفظ عزت و اقتدار نظامی است که حاصل ۴۰سال مقاومت و ایستادگی ملت در مقابل زورگویی های آمریکایی هاست و ملت هرگز حاضر نیست این عزت را با ذلت عوض کند.

حجت الاسلام جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خیرآباد با اشاره به موضوع رعایت حقوق در زندگی، بیان داشت: یکی از عظیم ترین و بزرگترین حقوق، حق امام بر مردم و حق مردم بر امام است.
وی افزود: امیر المؤمنین علی(ع) در خطبه ۳۴ نهج البلاغه راجع به حق مردم بر امام و امام بر مردم خطبه ای ایراد فرموده است که در آن خطبه حضرت به ۴وظیفه مردم در قبال امام اشاره می فرماید.
حجت الاسلام طزری ادامه داد: ایشان در قسمت دوم این خطبه می فرماید وظیفه مردم در برابر امام آن است که به بیعتی که با امام کرده اند وفادار باشند و بیعت خود را نقض نکنند.
امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: در تاریخ اسلام و تاریخ انقلاب اسلامی داریم کسانی که با امام بیعت کردند و تا آخرین لحظه عمر بر بیعت خود باقی ماندند همچون یاران سید الشهدا(ع) بودند کسانی همچون طلحه و زبیر که نقض عهد و پیمان کردند.
وی گفت: ثابت قدمی یک فضیلت است که انسان باید با تمرین و تقویت باور دینی آن را بدست آورد و حفظ کند در دعای عهد ما با امام زمان خود هر روز عهد و پیمان می بندیم و بیان می داریم «اللّهم اِنّی اَجدد لَه و بیعه له فی عنقی لا احول عنها و لا ازول ابدا… »که از حریم او دفاع کنم و برای برآوردن حوایج آن حضرت شتاب کنم و اوامر او را امتثال کنم این بیعتی است که ما هر روز آن را تجدید می کنیم اما مهم تر از بیعت کردن آنست که انسان بر این بیعت بماند.
وی خاطرنشان کرد: در تاریخ انقلاب ما بودند کسانی که با امام بیعت کردند اما در اواسط راه بیعت شکستند یا به دامان ضد انقلاب رفتند یا نسبت به انقلاب و امام بی تفاوت شدند.
امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم پیشاپیش حلول این ماه با برکت و رحمت و مغفرت را خدمت همه نمازگزاران جمعه تبریک عرض نمود و گفت: ماه ضیافت الهی، ماهی است که بندگان خدا به مهمانی خدا دعوت شده اند و ان شاء الله بندگان زیرکی باشیم و بتوانیم از سفره گسترده الهی این ماه عظیم به نحوه احسن استفاده کنیم و از برکات معنوی الهی همچون سحر خیزی ،تلاوت قرآن و خواندن دعا و پاکیزه کردن دل و اعضاء از گناه استفاده کنیم.
وی بیان کرد: بالاخره بعد از دو سال و چند ماه از قرارداد برجام و همه بد عهدی های آمریکا، در دو روز گذشته رئیس جمهور آمریکا با کمال وقاحت بعد از بیان انواع دروغ ها و تهدیدها از برجام یکطرفه خارج شد و تمام تعهدات و قوانین بین المللی را زیر پا گذاشت و تهدید کرد جمهوری اسلامی حق از سر گیری فعالیت های هسته ای را ندارد و تمام تحریم های هسته ای را بر می گرداند.
حجت الاسلام طزری اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام قابل پیش بینی بود و مقام معظم رهبری همان ابتدا فرمودند که آمریکا قابل اعتماد نیست ثانیاً آمریکا و دولت مردان آن گمان می کنند با خروج از برجام اتفاق خاصی خواهد افتاد و از این طریق می توانند بر کشور ما فشار وارد کنند و تحریم ها را بیشتر کنند در حالیکه از همان ابتدا آمریکا بارها نقض برجام کرده بود و تحریم های بیشتری را تصویب کرده بود لذا با خروج آمریکا اتفاق خاصی نیفتاده است.
وی اظهار کرد: مسئولان اعلام کرده اند برجام را با سه کشور اروپایی در صورت عمل به وظایف خود ادامه می دهند، مقام معظم رهبری روز گذشته فرمودند که ما به سه کشور اروپایی هم اعتماد نداریم چرا که تجربه نشان داده آنان دنباله رو آمریکا هستند و بدون اجازه آمریکا قادر به هیچ کاری نیستند.

حجت الاسلام طزری ادامه داد: در مدت ۲سال و چندی که از عمر برجام گذشت مشخص شد چرا که هیچ وقت آنها هم به تعهدات عمل نکردند و از تحریم شدن توسط آمریکا هراسناک بودند و حال هم هستند، لذا مسئولان در صورتی که ضمانت عملی و محکم از سه کشور گرفتند می توانند به برجام ادامه دهند که این امر بعید است و در غیر آن باید صنعت هسته ای از سر گرفته شود.
وی تصریح کرد: مسئولان امروز باید بدانند در معرض امتحان مهمی هستند و آن حفظ عزت و اقتدار نظامی است که حاصل ۴۰سال مقاومت و ایستادگی ملت در مقابل زورگویی های آمریکایی هاست و ملت هرگز حاضر نیست این عزت را با ذلت عوض کند.
امام جمعه خیرآباد خاطر نشان کرد: هدف آمریکا از همه تحریم ها آنست که این عزت که در پرتو انقلاب اسلامی بدست آمده است با ذلت عوض شود و ایران اسلامی تبدیل به غلام حلقه به گوش آمریکا در منطقه گردد و به فضل خدا این آرزو را رئیس جمهور آمریکا مانند روئسای قبلی به گور خواهد برد.
وی با اشاره به اینکه در روز گذشته ارتش سوریه چند پایگاه نظامی رژیم غاصب را هدف موشک قرار داد و خسارت های جدی به آنان وارد کرد، گفت: این اقدام که در ۴۰ سال اخیر بی سابقه بوده است نشان داد که محور مقاومت از این به بعد جواب آتش افروزی های اسرائیل را خواهد داد و کمترین تعرض را کوبنده جواب خواهد داد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *