پایگاه خبری ورامین ما
 • کد خبر : 69118
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
 •   

  نیمی از مردم ایران بیش از ۷۰ سال عمر می‌کنند

  سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نیمی از مردم ایران بیش از ۷۰ سال عمر می‌کنند، گفت: از ۳۶۰ هزار مرگ و میر پارسال، ۲۱۹ هزار مورد مربوط به مردان و ۱۴۱ هزار مربوط به زنان بوده است.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: ایرج حریرچی در نشست خبری در ارتباط با […]

  سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نیمی از مردم ایران بیش از ۷۰ سال عمر می‌کنند، گفت: از ۳۶۰ هزار مرگ و میر پارسال، ۲۱۹ هزار مورد مربوط به مردان و ۱۴۱ هزار مربوط به زنان بوده است.

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: ایرج حریرچی در نشست خبری در ارتباط با میانگین عمر سن ایرانی‌ها اظهار داشت: با پیشرفت‌های اقتصادی، بهداشتی و درمانی در حال حاضر ۴۷ درصد ایرانیان بیش از ۷۰ سال عمر می‌کنند که در واقع ۵۱ درصد آن را زنان و ۴۳ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

  وی با اشاره به اینکه نصف مردم ما بیش از ۷۰ سال عمر می‌کنند، گفت: در سال ۹۵، ۳۶۰ هزار مورد مرگ گزارش شد که ۲۱۹ هزار مورد آن مربوط به مردان و ۱۴۱ هزار مربوط به زنان بوده است. همچنین ۱۹۳ هزار مورد آن (۵۳ درصد) مربوط به قبل از ۷۰ سالگی بود.

  حریرچی با اشاره به اینکه پنجره و فرصتی پیش آمده تا موارد مرگ و میر را کاهش و امید به زندگی را به حدود ۸۰ و حتی بالاتر با شرایط زندگی سالم برسانیم.

  سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه در مورد تماس‌های مردم یا اورژانس اظهار داشت: روزانه ۱۰ تا ۱۲ هزار تماس با این سامانه حاصل می‌شود که ۳۰ درصد آن مربوط به مزاحمت‌های تلفنی است، همچنین از این میزان یک درصد آن مربوط به مواردی بوده که اطلاعات و آدرس غلط به پرسنل اورژانس می‌دهند و سبب مراجعه اشتباه و بی‌دلیل نیروهای اورژانس می‌شوند.

  وی گفت: البته ما این مسئله را از طریق مرجع قانونی پیگیری می‌کنیم ولی راه اصلی، پیشگیری و ارتقای فرهنگ عمومی از طریق رسانه‌ها است.

  این خبر به روزرسانی می‌شود.

  انتهای پیام/

  برچسب ها : #خبرهای ورامین, , فرمانداری ورامین, شهرداری ورامین, نماینده مردم ورامین , مجلس شورای اسلامی , مترو ورامین ,قطار ورامین , بین الملل #ورامین ما,#میدان میوه و تره بار ورامین
 • تقویم شمسی

  خرداد ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
      اردیبهشت »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031