وضعیت بلاتکلیف میراث فرهنگی ورامین پس از خانی قلعه

اداره میراث فرهنگی و گردشگری ورامین بعد از حضور سرپرست جدید به سمت افول در حال حرکت است که مسئولین امر باید در این زمینه چاره ای بیندیشند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: بعد از زمان طولانی قبل از مدیریت سابق اداره میراث فرهنگی ورامین، این اداره با حضور مستعد و پر […]

اداره میراث فرهنگی و گردشگری ورامین بعد از حضور سرپرست جدید به سمت افول در حال حرکت است که مسئولین امر باید در این زمینه چاره ای بیندیشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: بعد از زمان طولانی قبل از مدیریت سابق اداره میراث فرهنگی ورامین، این اداره با حضور مستعد و پر انرژی خانم خانی قلعه جان تازه ای گرفته بود.
شهروندان ورامینی به خصوص افراد مشتاق به میراث پدران در مدت حضور رئیس سابق میراث فرهنگی و گردشگری اقدامات خوبی در بخش صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری شاهد بودند و این اداره رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته بود.
اما با آمدن سرپرست جدید میراث فرهنگی که حدود ۳ ماه از آمدنش میگذرد، باز هم دل مردگی بین طرفداران آداب و رسوم و سنتها و صنایع دستی به وجود آمد و چراغ این اداره کلا خاموش شد.
طی مدتت حضور سرپرست جدید شهروندان ورامینی شاهد هستند که تقریبا تمامی فعالیت های این داره متوقف شده و دیگر خبری از تلاش و آن برنامه های پربازده در این حوزه نیست.
این مسئله در حالی است که ورامین با داشتن بیش از ۱۱۰ اثر ثبت شده ظرفیت بسیار بالایی در بخش میراث فرهنگی دارد که در صورت فعالیت مناسب در این زمینه می تواند زمینه جهانی شدن ورامین بعد از قیام ۱۵ خرداد باشد.
امید آن داریم که مسئولین فرمانداری ورامین و همچنین اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران در جهت ارتقای این اداره که باعث پیشرفت ورامین می شود گام موثری بردارند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *