وکالت و قضاوت دو بال عدالت هستند/ اگر همه به حق خود برسند مشکلات امروز را دیگر شاهد نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد واحد ورامین- پیشوا گفت: اگر در جامعه همه به حق خود برسند قطعاً مشکلاتی که امروز در سطح جامعه شاهد هستیم رخ نمی دهد. شیبانی رئیس دانشگاه آزاد واحد ورامین- پیشوا در نشست هم اندیشی وکلای جنوب شرق استان تهران که امشب در هتل شایان برگزار شد بیان کرد: قضاوت و وکالت […]

رئیس دانشگاه آزاد واحد ورامین- پیشوا گفت: اگر در جامعه همه به حق خود برسند قطعاً مشکلاتی که امروز در سطح جامعه شاهد هستیم رخ نمی دهد.

شیبانی رئیس دانشگاه آزاد واحد ورامین- پیشوا در نشست هم اندیشی وکلای جنوب شرق استان تهران که امشب در هتل شایان برگزار شد بیان کرد: قضاوت و وکالت دو شغل مهم هستند که در نهایت به عدالت منتهی می شوند و اگر این دو صنف و شغل به درستی اقدامات لازم را انجام دهند در نهایت مشکلات اجتماعی و قضایی برطرف می شود.
وی خاطر نشان کرد: در هر دعوا یک طرف حق است و در طرف دیگر باطل است و دعوایی نیست که بگویند که هر دو حق هستند ولی سوال اینجاست که در پرونده های حقوقی هر دو طرف وکیل می گیرند و وکیل هر دو طرف می گویند که ما حق هستیم.
رئیس دانشگاه آزاد واحد ورامین- پیشوا بیان کرد: قطعاً شرایطی هست که وکلا قبل از شروع دادرسی بررسی های لازم را انجام دهند که حق بودن فرد بر آنها ثابت شود تا از ناحق دفاع نکنند.
شیبانی اظهار داشت: تعریف حقوقی وکیل این است که از موکل خود دفاع کند ولی امروز در کشورهایی که شاهد هستیم که دستگاه های قضایی پیچیده ای به وجود آمده است برای آن است که عدالت ندارند.
وی خاطر نشان کرد: در جامعه ما اگر دو بال عدالت کار خود را به درستی انجام دهند آن زمان است که می توانیم عدالت بیشتری را در جامعه شاهد باشیم.
شیبانی تصریح کرد: اینکه در روایات آمده است که وکلا نباید در بحث اقتصاد ورود پیدا کنند دلایل گوناگونی دارد که از جمله آن می تواند برای آن باشد که در تجارت و اقتصاد امکان دارد که قضات یا وکلا بین دو طرف فرق قائل شوند.
رئیس دانشگاه آزاد واحد ورامین- پیشوا افزود: در جامعه ای وکلای ما کار می کنند که نام آن جامعه اسلامی است و مردم رای شما را به عنوان جامعه اسلامی می دانند که به همین منظور باید خیلی مراقب گفتار و نوشتار خود باشید.
وی بیان کرد: کار و نظر وکلا و قضات امکان دارد که یک خانواده را نجات داده و یا اینکه آنها را با مشکلات زیادی روبرو کرده و یا حتی آنها را نابود کنند.
شیبانی خاطر نشان کرد: صنف وکلا و قضات به چهار دسته تقسیم می شوند که یکی از آنها افرادی هستند که می دانند که رای آنها نادرست است ولی به رای خود تاکید دارد که این در جامعه اسلامی ما مورد قبول نیست.
وی ادامه داد: دسته دوم افرادی هستند که می دانند رای نادرستی می دهد ولی نمی داند که رایش نادرست است که باید در آخرت پاسخگوی آن باشند و دسته دیگر افرادی است که رای می دهند و بر درست بودن آن نیز تاکید می کنند که این افراد سعادتمند هستند.
رئیس دانشگاه آزاد واحد ورامین- پیشوا در پایان تصریح کرد: اگر در جامعه همه به حق خود برسند قطعاً مشکلاتی که امروز در سطح جامعه شاهد هستیم رخ نمی دهد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *