پایگاه خبری ورامین ما
 • کد خبر : 65418
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
 •   

  ۴۰ درصد از پزشکان عمومی در مشاغلی غیر از پزشکی اشتغال دارند

    نماینده مردم ماهنشان، ایجرود در مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۰ درصد از پزشکان عمومی به شغل‌هایی غیر از پزشکی مشغول هستند که این امر برای جامعه پزشکی خوب نیست. به گزارشپایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: از زنجان، سید مرتضی خاتمی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز پزشک اظهار کرد: طرح تحول سلامت بار بر […]

   

  نماینده مردم ماهنشان، ایجرود در مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۰ درصد از پزشکان عمومی به شغل‌هایی غیر از پزشکی مشغول هستند که این امر برای جامعه پزشکی خوب نیست.

  به گزارشپایگاه خبری تحلیلی ورامین ما: از زنجان، سید مرتضی خاتمی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز پزشک اظهار کرد: طرح تحول سلامت بار بر زمین مانده‌ای بود که مراکز دولتی داشت از حیز انتفاع ساقط می‌شد.

  وی با اشاره به اینکه موضوعاتی چون زیرمیزی‌ها، داروها و … مسائلی است که در جامعه مطرح شده بود، تصریح کرد: البته هنوز هم عدم توازن در پرداخت‌ها وجود دارد.

  نماینده مردم ماهنشان، ایجرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل اصلی بسترهای ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان است، اضافه کرد: این بسترسازی‌ها در برنامه‌های وزیر بهداشت و درمان بوده و در چهار سال آینده توازن در پرداخت‌ها و دریافت‌ها هم برقرار خواهد شد.

  خاتمی با اشاره به اینکه ناهمگونی و ناملایمات زیادی بر سر راه پزشکان وجود دارد، یادآور شد: همه پزشکان با ناملایمات درونی و تعارضات بیرونی مواجه هستند.

  وی با بیان اینکه ممکن است افرادی ندانسته جامعه پزشکی و برخی از پزشکان را مورد هجمه قرار دهند، ادامه داد: نباید از ناملایمات بیرونی رنجیده و ملامت‌ها را به دل گرفت.

  نماینده مردم ماهنشان، ایجرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پزشکی تلفیقی از علم، عشق، هنر و اخلاق است، افزود: امروز بیش از هر زمانی نیازمند رشد فضائل اخلاقی و پرورش و تربیت این فضائل هستیم.

  خاتمی با اشاره به اینکه با رعایت اخلاق و تقویت آن است که می‌توان آثار ناملایمات را کاهش داد،‌ اظهار کرد: باید همه کسانی که به پزشکان هجمه دارند، بر سر جایشان نشاند.

  وی با بیان اینکه مشکلات و مسائل موجود باید با کمک و بیان پزشکان رفع شود، تصریح کرد: به صورت قطع، مردم نسبت به ۳۰ سال گذشته بهتر و سالم‌تر زندگی می‌کنند، اما نباید قانع شد.

  نماینده مردم ماهنشان، ایجرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عدم توازن‌ها در برخی از حوزه‌ها معلول علت‌های بزرگی است، اضافه کرد: دریافتی‌های ممتاز و بالا فقط در چند رشته پزشکی، ‌ما را به مقصود و هدف نمی‌رساند.

  خاتمی با اشاره به اینکه ۴۰ هزار نفر از جامعه بزرگ ۸۵ هزار نفری پزشکان کشور را پزشکان عمومی شامل می‌شوند، یادآور شد: ۴۰ درصد از پزشکان عمومی به شغل‌هایی غیر از پزشکی مشغول هستند که این امر برای جامعه پزشکی خوب نیست.

  وی با بیان اینکه تعرفه‌ها باید بر اساس قیمت تمام شده باشد، ادامه داد: همه اصول مورد تاکید باید رعایت شود.

  نماینده مردم ماهنشان، ایجرود در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به اینکه در چهار سال گذشته اقدامات بسیار بزرگی در حوزه بهداشت و درمان صورت گرفته است، اظهار کرد: زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف اصلاح شده است.

  خاتمی با تاکید بر اینکه خدمات ارائه شده باید کیفیت داشته و عمق بخشیدن به آنها در دستور کار قرار گیرد، افزود: در آموزش پزشکی هم باید کمیت‌ها و کیفیت‌ها مورد توجه قرار گیرد.

  وی ابراز داشت: از طریق مجلس شورای اسلامی تلاش می‌شود, سهم واقعی سلامت از GDP دریافت شود.

  انتهای پیام/

  برچسب ها : #خبرهای ورامین, , فرمانداری ورامین, شهرداری ورامین, نماینده مردم ورامین , مجلس شورای اسلامی , مترو ورامین ,قطار ورامین , بین الملل #ورامین ما,#میدان میوه و تره بار ورامین
 • تقویم شمسی

  خرداد ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
      اردیبهشت »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031