پایگاه خبری ورامین ما
 • یادداشت
  گزارش
  سیاسی
  صالحین
 • کد خبر : 70170
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ فروردین, ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳
 •   

  ۶۴۹هزار تن انواع محصولات باغی و زراعی در ورامین برداشت شد

  رئیس جهاد کشاورزی ورامین گفت: در سال زراعی ۹۵-۹۶ در شهرستان ورامین مجموعاً بیش از۳۷ هزار هکتار محصولات زراعی و باغی کاشته شده است که از این میزان بیش از ۶۴۹ هزار تن انواع محصولات برداشت شده است. محمد حسین تاجیک رئیس مدیریت جهاد کشاورزی ورامین در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی […]

  رئیس جهاد کشاورزی ورامین گفت: در سال زراعی ۹۵-۹۶ در شهرستان ورامین مجموعاً بیش از۳۷ هزار هکتار محصولات زراعی و باغی کاشته شده است که از این میزان بیش از ۶۴۹ هزار تن انواع محصولات برداشت شده است.


  محمد حسین تاجیک رئیس مدیریت جهاد کشاورزی ورامین در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما بیان کرد: در مدیریت جهاد کشاورزی سال زراعی از ابتدای مهر ماه هر سال شروع و تا پایان شهریور ماه سال آینده ادامه دارد. در نیمه دوم سال ۹۶ با همکاری و تلاش زیاد همکاران ما در شهرستان ورامین توانستیم رتبه های بسیار خوبی را کسب کنیم. 
  وی خاطر نشان کرد: در سال زراعی ۹۵-۹۶ در سطح شهرستان ورامین حدود ۸هزار هکتار از اراضی زیر کشت گندم رفت که از این میزان توانستیم مقدار ۴۴هزار تن گندم برداشت کنیم و به همین دلیل نیز توانستیم رتبه دوم تولید گندم را در استان تهران کسب کنیم.
  رئیس جهاد کشاورزی ورامین با بیان اینکه هر سه محصول استراتژیک در ورامین کشت می شود، اظهار داشت: ۱۰هزار و پانصد هکتار از اراضی ورامین نیز زیر کشت جو رفت که در مجموع توانستیم بالغ بر ۴۹ هزار تن جو تولید نماییم.
  تاجیک تصریح کرد: در زمینه کلزا نیز در شهرستان ورامین مجموعاً ۸۵۰ هکتار کشت کلزا داشتیم که از این میان ۱۵۳۰ تن دانه روغنی کلزا برداشت شده و به سیلوها منتقل شد.
  وی اظهار داشت: باغات مختلفی در سطح شهرستان ورامین وجود دارد که در مجموع بیش از ۱۵ هزار تن انواع محصولات باغی را تولید کرده ایم که از این میزان بیش از ۵۵۰۰ تن پسته خشک و ۷۵۰۰ تن انگور برداشت شده است.
  رئیس جهاد کشاورزی ورامین بیان کرد: شهرستان ورامین به دلیل فعالیت گسترده همکاران ما در دوره های ترویج و همچنین حمایت های دولت، توانسته جز رتبه های برتر توسعه گلخانه در استان شود و به همین دلیل نیز توانسته ایم حدود ۱۰۳ تن انواع محصولات گلخانه ای را تولید نماییم.
  تاجیک خاطر نشان کرد: در سال زراعی ۹۵-۹۶ در شهرستان ورامین مجموعاً بیش از۳۷ هزار هکتار محصولات زراعی و باغی کاشته شده است که از این میزان بیش از ۶۴۹ هزار تن انواع محصولات برداشت شده است.
  انتهای پیام/

  برچسب ها : #خبرهای ورامین, , فرمانداری ورامین, شهرداری ورامین, نماینده مردم ورامین , مجلس شورای اسلامی , مترو ورامین ,قطار ورامین , بین الملل #ورامین ما,#میدان میوه و تره بار ورامین
 • تقویم شمسی

  تیر ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
      اردیبهشت »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031