حادثه مونیخ خواب ادامه برجام با اروپا را بی تعبیر کرد

امام جمعه خیرآباد گفت: حادثه مونیخ خواب ادامه برجام با اروپا را بی تعبیر کرد و نشان داد اروپا با آمریکا اگرچه در ظاهر اختلاف دارند اما در باطن یکی هستند و هدفی جزء به زانو در آوردن نظام اسلامی ندارند. حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه […]

امام جمعه خیرآباد گفت: حادثه مونیخ خواب ادامه برجام با اروپا را بی تعبیر کرد و نشان داد اروپا با آمریکا اگرچه در ظاهر اختلاف دارند اما در باطن یکی هستند و هدفی جزء به زانو در آوردن نظام اسلامی ندارند.

حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خیرآباد گفت: باید بدانیم که در قرآن کریم آیات متعدی راجع به مساله حجاب بحث شده است و حتی نوع پوشش را نیز بیان داشته است، خداوند در سوره احزاب آیه ۵۹ به زنان رسول اکرم(ص) و دختران آن حضرت و زنان مؤمن امر می کند که حجاب داشته باشند و تمام بدن را بپوشانند چرا که با حجاب امنیت برای آنان حاصل می شود.

وی خاطرنشان کرد: همه می دانیم قوانین اسلام لازم الاجراء است و هر کس وظیفه دارد هم آن را اجراء کند و با آنان که حجاب را اجراء نمی کنند برخورد کند، لذا نمی توان گفت که حجاب یک امر اختیاری است بلکه قانون اسلام است و همه باید به آن پای بند باشند.

امام جمعه خیرآباد بیان کرد: هر انسانی در محدوده زندگی خود آزاد است و می تواند هرگونه پوششی داشته باشد حرفی نیست اما در مجامع عمومی و در انظار دیگران کسی حق ندارد حکم حجاب را مسخره کرده و کشف حجاب کند.

وی تصریح کرد: بی حجابی باعث بروز مشکلات متعددی در جامعه می شود که یک نمونه آن فروپاشی خانواده ها و برهم زدن امنیت روانی جامعه است.

حجت الاسلام طزری تصریح کرد: هیچ کس حق ندارد در جامعه هرگونه که می خواهد لباس بپوشد و هرکس بخواهد حدود الهی را به بازی بگیرد وظیفه حکومت است که با او برخورد کند.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه این هفته خیرآباد ضمن عرض تسلیت رحلت حضرت ام البنین(س) و گرامیداشت روز مادران شهدا گفت: آنان که فرزندانی را بزرگ و تربیت کردند و سپس آنان را تقدیم نظام اسلامی کردند برای همه آنان علو درجات و برای بازماندگان طول عمر با عزت مسالت می نمایم.

حجت الاسلام طزری بیان کرد: اینکه از زمانی که موشک های انصارالله یمن قلب مراکز نظامی عربستان را نشانه گرفته است و خریدهای چند میلیاردی آل سعود نتوانست مانع اصابت این موشک ها شود نشان از ضعف دشمنان اسلام است.

امام جمعه خیرآباد تصریح کرد: غرب به همراه آمریکا برای پوشش ضعف خود، این موشک ها را متعلق به جمهوری اسلامی دانستند تا از این طریق اولاً ایران اسلامی را تهدید کنند و از طرف دیگر موشک های بالستیک کشورمان را بتوانند نابود کنند.

وی افزود: این اقدام آمریکایی ها در حالی است که خودشان صد میلیارد دلار اسلحه به آل سعود فروختند و چند سال است شبانه روز مردم یمن تحت حملات هوایی هستند و در این مدت از همه طرف یمن تحت محاصره است و حتی ارسال دارو و غذا برای آنان غیر ممکن است.

حجت الاسلام طزری افزود: چگونه است که جمهوری اسلامی توانسته موشک ارسال کند و آرم ایران را به موشک ها حک کند، لذا این یک توطئه علیه موشک های کشور ماست که درایت و بصیرت مسئولان را در برخورد با غرب می طلبد و غرب هم بداند بحث موشکی قابل مذاکره نیست.

امام جمعه خیرآباد گفت: در هفته گذشته وزیر امور خارجه به دعوت دولت آلمان در اجلاس مونیخ شرکت می کند و در هنگام مراجعه شرکت های سوخت رسان آلمان از دادن بنزین هواپیمای وزیر خارجه خود داری می کند و در آخر وزارت خارجه آلمان از وزارت دفاع کمک فرانسه و دولت مجبور شده با تانکرهای سوخت رسان ارتش این اقدام را انجام دهد.

وی بیان کرد: شکی در این نیست که مسئولان باید جواب این اهانت ها را بدهند و اگر در حادثه های قبلی این کار را می کردند امروز شاهد این اهانت نبودیم.

امام جمعه خیرآباد افزود: گفتاری نداریم اما آنچه جای بحث دارد این است که برجام بارها و بارها از سوی آمریکا نقض شد و هربار به بهانه ای مسئولان اعلام کردند نقض نشده است و این اواخر اعلام می کردند که اگر آمریکا برجام را نقض کند و از آن خارج شود ما با اروپا ادامه می دهیم.

حجت الاسلام طزری خاطرنشان کرد: حادثه مونیخ خواب ادامه برجام با اروپا را بی تعبیر کرد و نشان داد اروپا با آمریکا اگرچه در ظاهر اختلاف دارند اما در باطن یکی هستند و هدفی جزء به زانو در آوردن نظام اسلامی ندارند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *