شیعه انگلیسی به دنبال اختلاف افکنی بین شیعه و سنی است/ حل کردن مشکلات مردم با اشرافی گری صورت نمی پذیرد

امام جمعه خیرآباد گفت: از برنامه های اساسی و مسئولیت مهم آنان ایجاد اختلاف بین شیعه و اهل سنت است تا بدین طریق بین امت اسلامی تفرقه بیندازند و مسلمانان را به جان هم بیندزند. حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خیرآباد بیان داشت: در […]

امام جمعه خیرآباد گفت: از برنامه های اساسی و مسئولیت مهم آنان ایجاد اختلاف بین شیعه و اهل سنت است تا بدین طریق بین امت اسلامی تفرقه بیندازند و مسلمانان را به جان هم بیندزند.

حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خیرآباد بیان داشت: در آستانه سال جدید قرار داریم و ذکر چند نکته را لازم و ضصروری می دانم، اولاً از اسراف و تبذیر جلوگیری کنیم به بهانه اینکه سال جدید است و همه خوشحال هستند از اسراف کردن در وسایل خوراکی و غیره خودداری کنیم و بدانیم اسراف گناه کبیره است. 
وی افزود: به بهانه شاد بودن از گناه پرهیز کنیم، متأسفانه باور عده ای این است که شاد بودن یعنی گناه کردن و نمی شود بدون گناه شاد بود خصوصاً خواهران محترمه حجاب و شئونات اسلامی را در مجالس رعایت کنند و اینکه معنویت فراموش نشود اوقاتی را به عبادت بپردازیم و از یاد خدا غافل نشویم و نکته مهم تر اینکه آغاز سال جدید مصادف است با سالروز شهادت امام هادی(ع)، سال جدید را با نام و یاد اهل بیت(ع)همراه کنیم و حرمت این شب را نگه داریم.
حجت الاسلام طزری بیان کرد: سال ۹۶ یک سال درخشان برای ملت بود چرا که با نگاه به وقایع این سال نقش مردم را در صحنه ها به وضوح مشاهده می کنیم چه حضور در صحنه های مذهبی همچون اعتکاف ولیالی قدر و چه در مراسمات ملی همچون انتخابات ریاست جمهوری، راهیپمایی ها و چه آنجا که دشمنان با ایجاد اغتشاش سعی در بر هم زدن امنیت ملی کشور را داشتند.
امام جمعه خیرآباد با اشاره به اینکه مردم در تمام این صحنه ها حضور پیدا کردن و از نظام دفاع کردند، گفت: مردم از طرف دیگری از مسئولان نظام انتظار دارند که به مشکلات و گرفتاری های آنان که بر حق است رسیدگی شود.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری سال ۹۶ را سال تولید و اشتغال نامگذاری کردند چرا که مشکل اصلی نظام در این سالها مشکل اقتصادی است، اگرچه کارهایی صورت گرفت اما مشکلات بییشتر از آن است که با این اقدامات برطرف شود.
وی تصریح کرد: بر طرف کردن مشکل اقتصادی عزمی راسخ و روحیه ای جهادی می خواهد و با ساعتی کار کردن و سخنرانی و همایش حل شدنی نیست.
وی خاطرنشان کرد: آنچه مردم از مسئولان می خواهند عمل است نه حرف، بهترین سخنگو برای مردم ، خود مردم هستند.
حجت الاسلام طزری گفت: اگر اندکی حضور در بین مردم صورت گیرد همه می فهمند که مردم چه می خواهند و چگونه است که دشمنان این نظام می دانند مردم چه می خواهند و چه نمی خواهند و چه مشکلی دارند اما عده ای در داخل متوجه آن نشده اند .
وی افزود: یک علت متوجه نشدن آنست که اگر متوجه شدی مردم چه می خواهند باید به آن عمل کنی و عمل کردن و کارجهادی با روحیه اشرافی و عافیت طلبی سنخیت ندارد، لذا امید است در سال آینده مسئولان نظام اعم از سران سه قوه سخن مردم را بشنوند و در جهت رفع مشکلات مردم اقدامی کنند.
امام جمعه خیرآباد با اشاره به اینکه در هفته گذشته با همکاری پلیس لندن عده ای از گروه شیرازی ها به سفارت جمهوری اسلامی در لندن تعرض کردن و پرچم جمهوری اسلامی را پائین کشیدند و پرچم خود را مستقر کردند، گفت: این گروه که به ظاهر خود را شیعه می دانند اما تمام بودجه و امکانات خود را مدیون دولت انگلیس هستند و به شیعه انگلیسی معروف هستند.
حجت الاسلام طزری افزود: از برنامه های اساسی و مسئولیت مهم آنان ایجاد اختلاف بین شیعه و اهل سنت است تا بدین طریق بین امت اسلامی تفرقه بیندازند و مسلمانان را به جان هم بیندزند.
وی خاطرنشان کرد:استعمار سعی دارد با تقویت این فرقه ضاله ضمن بد نام کردن شیعه از این طریق برای مرجعیت بدل سازی کرده و تازه مسلمانان را به سوی این فرقه سوق دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *