ورامین یک شهر اقتصادی است/ اتحادیه املاک باید بروز و علمی شود

فرماندار ورامین گفت: ورامین یک شهر اقتصادی است که اگر از قبل به آن رسیدگی می شد و برنامه ریزی های دقیق صورت می گرفت از خیلی نقاط کشور مانند کرمان و یزد هم جلوتر بود. محمد رضا یوسفی فرماندار ورامین در مراسم سالگرد ادغام اتحادیه املاک و نمایشگاه داران اتومبیل که شامگاه امشب در […]

فرماندار ورامین گفت: ورامین یک شهر اقتصادی است که اگر از قبل به آن رسیدگی می شد و برنامه ریزی های دقیق صورت می گرفت از خیلی نقاط کشور مانند کرمان و یزد هم جلوتر بود.

محمد رضا یوسفی فرماندار ورامین در مراسم سالگرد ادغام اتحادیه املاک و نمایشگاه داران اتومبیل که شامگاه امشب در مسجد ارشاد برگزار شده بود بیان کرد: اتحادیه ها و اصناف در انقلاب و جنگ تحمیلی نقش بسیار زیادی داشتند و امروز نیز بنگاه اقتصادی هستند و نقش بسزایی در رونق اقتصاد دارند.

وی خاطر نشان کرد: اگر ساماندهی صورت نگرفته و نسبت به مسائل مهم حساس نشویم، دچار چالش می شویم که امروز نیز شده ایم و این مشکلات رخ داده است.

یوسفی تصریح کرد: وقتی اصناف بیش از اندازه بزرگ باشد نیاز به نظارت بسیار زیادی دارد و چون خدمات مورد نیاز ارائه نمی شود، اصناف می توانند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند.

فرماندار ورامین اظهار داشت: در ورامین بنگاه های املاک به نسبت جمعیت تناسب ندارد و تعداد بیشتری نسبت به استانداردها داریم و این مسئله باعث مشکلات مختلفی می شود.

وی بیان کرد: بعضی افراد می گویند که نیروی متخصص، اقلیم و دیگر موارد را داریم پس چرا کارمان درست نمی شود که یکی باید بگوییم یکی از عوامل همین عدم تناسب ها است.

یوسفی با بیان اینکه مشاورین املاک تکنیکی ترین رکن جامعه هستند، خاطر نشان کرد: اگر مسکن  رونق پیدا کند ۳۰۰ نوع شغل جان می گیرد که این میزان را در هیچ واحد صنفی و صنعتی نداریم و اگر این صنف را رونق دهیم آن زمان است که زندگی و اقتصاد مردمان رونق پیدا خواهد کرد.

فرماندار ورامین بیان کرد: اینکه امروز سامانه جامع در اتحادیه املاک در کشور نداریم و آمایش تخصصی سرزمینی رخ نداده است خود مشکلات مختلفی را به وجود می آورد که باید زودتر جلوی این مسئله گرفته شود.

وی اظهار داشت: ورامین یک شهر اقتصادی است که اگر از قبل به آن رسیدگی می شد و برنامه ریزی های دقیق صورت می گرفت از خیلی نقاط کشور مانند کرمان و یزد هم جلوتر بود.

یوسفی تصریح کرد: نظام املاک شهرستان ورامین باید ساماندهی شده و بروز و علمی شوند که برای انجام این کار باید آموزش های لازم صورت گیرد.

فرماندار ورامین خاطر نشان کرد: از رئیس اتحادیه املاک می خواهیم که نظر تمام اعضای اتحادیه املاک را گرفته و نظر کارشناسی در خصوص مشکلات اتحادیه و ساختمان سازی ها را جمع آوری کرده و به ما ارائه کنند تا این مشکلات را برطرف کنیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *